2024. április 27. szombat
USA

Dixon megállíthatatlan: Háromból három

A Road Americán – a szezon első dupla fordulóján – is nyerő formában volt az ötszörös IndyCar-bajnok: a kilencedik rajtkockából startolva szerezte meg az első futam győzelmét.

A pole-pozícióból rajtoló 2017-es és 2019-es bajnok, Josef Newgarden sokáig vezette a versenyt, de második kiállása során kétszer is lefulladt a bokszutcában, ezért nemhogy az elsőséget, de a top 10-et is elbukta. Egy másik korábbi bajnok, Will Power szintén vezetett, de számára is a bokszban fordult a kocka: lassú kiállása során már Scott Dixon volt az élen.

Dixon Texashoz és Indianapolishoz hasonlóan a Road Americán is győzött, a Ganassi versenyzője a bajnokságot már most 63 pont előnnyel vezeti a 93 pontos Simon Pagenaud előtt. 2,5 másodperccel lemaradva Will Power szerezte a második helyet, míg a dobogó legalsó fokára egy meglepetésember, az újonc Alex Palou állt. A sokáig győzelem fő esélyesének számító Newgarden végül pocsék versenyt zárt: végül mindössze a 14. helyen értékelték.