2024. március 28. csütörtök
Túraautó

Paffett az első kétszeres győztes, Eng nem tudott élni a pole-lal

Az újoncként rajtelső Philipp Eng visszacsúszott a DTM vasárnapi futamán. Paffett a szezon első duplázója, Wittmann és Wehrlein álltak a dobogóra, Glock távozni is éllovasként tudott a Lausitzringről.

A BMW 28 éves újonca, Philipp Eng szárnyalt mindössze második DTM-es hétvégéjén, a Lausitzringen: szombati dobogós pozíciója után vasárnap megszerezte a rajtelsőséget két Mercedes, Pascal Wehrlein és Gary Paffett előtt. A délután azonban, mint bebizonyosodott, Paffetté volt: a brit előbb Wehrleint előzte meg, kihasználva a vezetésért vívó páros kakaskodását, majd a 4. körben Eng mellett is elhajtott.

Az osztrák tempójánál mások is gyorsabbak bizonyultak, előbb Wehrlein, majd márkatársa, Marco Wittmann előzött. A két korábbi bajnok a kiállásoknál cserélt helyet, majd Wittmann Paffettet is fenyegetni kezdte. A jelentős különbség percekkel a verseny vége előtt 1,5 másodpercre csökkent, de Paffett rákapcsolt, így megszerezte idei második és karrierje 22. futamgyőzelmét az idei első dobogóit begyűjtő Wittmann és Wehrlein előtt.

Paul di Resta a 15. rajtkockából zárkózott fel a negyedik helyig. Ötödikként végzett Timo Glock, miután késői kiállása után, friss gumikon négyet is előzött: annak ellenére, hogy Paffett az eddigi négyből két futamot megnyert, a német továbbra is vezeti a bajnokságot, 72 ponttal 71-gyel szemben. Jamie Green szokatlan taktikával, kerékcseréjét az első körben végrehajtva lett hatodik, az egészen hetedik pozícióig visszacsúszó Eng előtt.

A 17 indulót számláló vasárnapi futam hiányzója a címvédő bajnok René Rast volt, aki hatalmas bukást szenvedett a szombati versenyen, Audija karosszériája szétszakadt, csak a bukócsövek védték a pilótát. Rast nem sérült a balesetben, de nem maradj autója, amellyel rajthoz állhatott volna a folytatásban.