DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2026. augusztus 21. péntek

IndyCar: O’Ward vezetésével először aratott kettős győzelmet az Arrow McLaren – videó!

Az Arrow McLarenről szólt minden Mid-Ohióban: az időmérőn Christian Lundgaard szerezte meg a pole-t Pato O’Ward előtt, míg a vasárnapi futamon fordított sorrendben futottak be. A mexikói pilóta a 42. körben vette át a vezetést kiélezett küzdelemben a csapattársától, és végül szűk egy másodperces előnnyel húzta be idei első sikerét – amely ráadásul az alakulat első kettős győzelme is volt a szériában.

A dobogót Kyle Kirkwood tette teljessé, aki ezzel ismét feljött másodiknak az összetett tabellán – igaz, hátránya így is 56 pont az ezen a hétvégén kissé halovány, mindössze ötödiknek befutó Alex Palou mögött.

A verseny videós összefoglalója:

A futam végeredménye:

1. Patricio O'Ward Arrow McLaren  
2. Christian Lundgaard Arrow McLaren 0.9877
3. Kyle Kirkwood Andretti Global 2.2463
4. Rinus VeeKay Juncos Hollinger Racing 2.7929
5. Alex Palou Chip Ganassi Racing 7.5453
6. Will Power Andretti Global 10.9572
7. Christian Rasmussen Ed Carpenter Racing 15.8407
8. David Malukas Team Penske 16.5104
9. Josef Newgarden Team Penske 21.0668
10. Nolan Siegel Arrow McLaren 25.6258
11. Caio Collet A. J. Foyt Enterprises 26.6088
12. Graham Rahal Rahal Letterman Lanigan Racing 30.7914
13. Felix Rosenqvist Meyer Shank Racing 31.3557
14. Marcus Armstrong Meyer Shank Racing 36.3424
15. Kyffin Simpson Chip Ganassi Racing 37.0539
16. Scott McLaughlin Team Penske 39.8240
17. Scott Dixon Chip Ganassi Racing 42.7742
18. Louis Foster Rahal Letterman Lanigan Racing 51.1645
19. Santino Ferrucci A. J. Foyt Enterprises 56.6523
20. Alexander Rossi Ed Carpenter Racing 1'00.4321
21. Marcus Ericsson Andretti Global 1'01.0731
22. Sting Ray Robb Juncos Hollinger Racing 1'05.2107
23. Romain Grosjean Dale Coyne Racing 1'06.4289
24. Mick Schumacher Rahal Letterman Lanigan Racing 1'07.4209
25. Dennis Hauger Dale Coyne Racing 1 kör /24.3727

indycar-1

A Nürburgringet is hótakaró fedi májusban

Egyelőre nem is alkalmas a pálya semmire, a pályamunkások is kénytelenek várakozó álláspontra helyezkedni.

FB_IMG_1556970335739FB_IMG_1556970318906FB_IMG_1556970330432FB_IMG_1556970330432_1

 

Lecsapott a tél a WEC mezőnyére Belgiumban

Az endurance-világbajnokság mezőnye Spa-Francorchampsban készülődik a hatórásra, azonban ma reggelre a természet gondolt egyet, és fehérbe borította az egész pályát.

IMG_20190504_104641IMG_20190504_104619IMG_20190504_104619IMG_20190504_104634

Romain Grosjean cirkuszi artistának is elmehetne

Nem akármilyen egyensúly (és gömb- ...) érzék, amit a francia bemutat.

 

 
 
 
A bejegyzés megtekintése az Instagramon

Racing driver Professional chef The next circus sensation . How @grosjeanromain spends his down-time, in case you were wondering = Romain's Instagram . #F1 #Formula1 #RomainGrosjean #Juggling #Balance

FORMULA 1® (@f1) által megosztott bejegyzés,

Mick Schumacher már népszerűbb Németországban, mint Vettel

A német Motorsport-Total fogalmazott úgy, Michael Schumacher fiát „gigantikus” érdeklődés övezi hazájában, „több ember kíváncsi, ha Schumi Jr. pole-pozícióban van a Formula-2-ben, mint amikor Vettel nagydíjat nyer”. Az állítást a Német Nagydíjnak otthont adó Hockenheimring illetékeseitől származó információkkal támasztják alá.

„Akkor vált érzékelhetővé először az általa kiváltott eufória, amikor Mick Schumacher a Formula-3-ban győzött” – mondta a pálya marketingfőnöke, Jorn Teske a lapnak. Elmondta mikor hivatalossá vált, hogy Schumacher idén a Formula-2-ben szerepel, Hockenheim fel is kereste az illetékeseket, hogy bekerülhessen a versenynaptárba.

A költségekre hivatkozva azonban a szervezők nem bővítették a 12 fordulóból álló F2-es menetrendet – annak ellenére, hogy a pálya hajlandó lett volna vállalni a kiadások egy részét. Az ügyvezető, George Seiler elárulta: 8000-rel kevesebb jegyet adtak el, mint tavaly ugyanekkor. Arra azonban továbbra is van esély, hogy Schumacher segítsen lódítani egyet az érdeklődésen: egy opció, hogy hazai közönsége előtt szabadedzésen vezesse a Ferrarit.

Hogy milyen lenne az elektromos raliautó hangja? Jaj...

A Rallye Dream Blog tette közzé az alábbi videót, ahol a Nagy Futamon parádézó R5-ös raliautók látványához a Formula-E hangja párosul:

Ne maradj le semmiről szombat-vasárnap, íme a motorsport-program

Szombat 

09:55-10:40 MotoGP, 3. szabadedzés (Spíler1)

10:30-10:50 DTM, első időmérő

11:55-12:20 W Series, időmérő

13:30-14:30 DTM, első futam

13:30-14:00 MotoGP, 4. szabadedzés (Spíler 2)

13:30-19:30 WEC, Spái 6 órás (13:15-14:45 Eurosport 2; 18:30-19:30 Eurosport 1)

14:10-14:50 MotoGP, időmérő (Spíler 2)

16:15-16:50 W Series, futam

 

Vasárnap 

10:45-11:05 DTM, második időmérő

13:30-14:30 DTM, második futam

14:00 MotoGP, futam (Spíler 2)

8_3

fotó: dppi

 

 

Herczigék hatodikak az ERC-futam első napja után

A Kanári-szigeteken rendezik az idei rali Európa-bajnokság második futamát, ahol három magyar páros is rajthoz áll. A kétnapos viadal első napja után (a várakozásoknak megfelelően) Herczig Norbert és Ferenc Ramón áll a legjobban, aki végig az élmezőnyben harcolt eddig és nyolc szakaszt követően az abszolút hatodik helyet foglalja el - az utolsó pályán csúszott vissza ide az ötödikről, de a harmadik-hetedik pozíció között még bármi lehet, alig tíz másodperc választja el ezeket a versenyzőket.

Ifj. Érdi Tibor és Kovács Szabolcs is ott volt egy ideig a legjobb tízben, ám ők pórul jártak, a hatodik gyorsaságin kaptak egy defektet, amit a pályán kellett kicserélniük, itt pedig több percet veszítettek, így az abszolútban elúszott a jó eredményük - igaz, részsikereket még így is gyűjthetnek. Klausz Kristóf és Farnadi Ágnes az ERC3-as kategóriában versenyez az R2-es Peugeot-val és a nap végén a 16 fős kategória 14. helyét foglalja el.

mol_1

fotó: MOL Racing Team

Kobayashiék legyőzték Alonsóékat a spái időmérőn

A #7-es Toyota nagyjából fél másodperces előnnyel behúzta a spái WEC-forduló időmérő edzését a bajnokságot vezető #8-as testvérautó előtt - Mike Conway és Kamui Kobayashi kombinált ideje ennyivel bizonyult jobbnak Sebastien Buemi és Kazuki Nakajima idejénél. Az edzés végét egy piros zászló és némi eső is megzavarta, ezért sem tudott már igazán válaszolni a #8-as, úgyhogy Kobayashiék megszerezték a pole-pozíciót a holnapi futamra.

A "nem Toyoták" között az SMP Racing #17-es autója lett az első (és így összességében harmadik) Szergej Szirotkin és Egor Orudzsev irányításával, az LMP2-ben a G-Drive (Jean-Eric Vergne és Roman Ruszinov) örülhetett, a GTE Próban a Ford, a GTE Amateurben pedig az Aston Martin szerezte meg a pole-t.

conway

DTM: Az Audinak áll a zászló a szezonnyitó hétvégéjén

Elkezdődött a Német Túraautó Bajnokság idei első versenyhétvégéje, a turbónak köszönhetően nagyobb motorerejű, de kisebb leszorítóerővel rendelkező új generációs versenygépekkel. Ahogy a közös tesztelés során, úgy a hétvége első eseményén, a 45 perces pénteki első szabadedzésen is az Audi remekelt: az első négy helyezést a márka pilótái szerezték meg Nico Müller vezetésével.

A legjobb BMW-s az ötödik Marco Wittmann lett 0,7 másodperc hátrányban. A 18 fős mezőnyben érdekelt új gyártó az Aston Martin négy autóval: lemaradása 1,7 másodperc, a 14. helyezett Daniel Juncadella tudott csak egyetlen BMW-t maga mögé utasítani.

A mi bajnokunk: Hamilton őrültprofesszor-frizurával rázza a fejét

„A mi bajnokunk” – adta meg a leírásban a videót posztoló Mercedes.

Hamilton képes megállítani a repülőt a levegőben

2017-ben már bemutatott egy hasonlóan nagyszabású "varázslatot" a brit, amikor megakadályozta, hogy elüsse saját magát, most pedig ismét visszatért televíziós reklámblokkokba a karóráját nyomogató Lewis Hamilton, hogy ezúttal egy repülőszerencsétlenséget ússzon meg, amikor a versenypályához túl közel ereszkedik egy Silver Spitfire. A szlogen pedig mit sem változott: 

"Én meg tudom állítani az időt, de engem semmi nem állít meg."

Indul hétvégén a W Series, Facebookon nézheted a történelmi első versenyt

Nagy hírveréssel indul a női formulaautós széria, számos országban televízió adja a hétvégi, hockenheimi első versenyt. Amelyik régióban nem – így Magyarországon – ott a W Series Facebookján és Twitterjén is élő streamet találunk.

A hétvégi menetrend:

Péntek
10:00-10:45 első szabadedzés
15:30-16:15 második szabadedzés

Szombat
11:55-12:20 időmérő
16:15-16:50 futam

Hétvégén Autósport és Formula Magazin Nagy Dániellel stúdióvendégként

A hét elején Nagy Dániel, a TCR Europe hétvégi dobogósa járt az AFM stúdiójában: a vele készült beszélgetést a Motorsporthíradóban láthatjátok a FIX TV-n május 5-én, vasárnap 13 órakor.

A másik stúdióvendég Német László, a Miskolc Rali dobogós helyezettje volt, aki a Ralihíradóban szerepel a FIX TV-n május 12-én, vasárnap 13 órakor.

Perez korrektségéért dicséri Verstappent

„Ezt nevezem kemény, de korrekt versenyzésnek!” – kommentálta az alábbi videót Twitterén Sergio Perez.

Elég furcsa dologra lettünk figyelmesek Daniel Ricciardo Instagramján

A versenyző bemutatkozásaként ennyi szerepel ott, ahova általában azt szokták kiírni, melyik csapatnál versenyeznek: „palackorrú delfin”.

Imolában pályára vitték Senna első Lotusát

Az „Ayrton Nap” elnevezést viselte a május 1-i rendezvény, melyet Ayrton Senna halálának 25. évfordulóján tartottak az imolai versenypályán. Az attrakció az 1985-ös Lotus 97T volt, mellyel a brazil legenda második Formula-1-es szezonjában versenyzett, két futamgyőzelmet és hét pole-pozíciót szerzett.

Tesztelték és rögtön töréstesztelték is a Skoda új fegyverét

Most érkezett meg a Skoda Fabia R5 komolyabb fejlesztési csomagja és az autót a gyártó WRC2-es világbajnoka, Jan Kopecky tesztelte - majd rögtön meg is borította:

A MiniDrivers is megemlékezett Sennáról

Az általában vicces videókat gyártó csatorna ezúttal szomorú témát dolgozott fel:

F1-es erősorrend: Bottas eddig jobb, mint Hamilton

Az idei szezonban az F1 hivatalos weboldalának öt szakírója egy 1-10-ig terjedő skálán pontozza minden pilóta minden versenyhétvégén nyújtott teljesítményét, függetlenül attól, hogy milyen autóban ül, vagyis az a lényeg, hogy mennyit hoz ki valaki a technikából. A maximális pontszám így 50, a hétvégék során elég pontok átlagából pedig kialakul egy erősorrend - íme az Azerbajdzsáni Nagydíj utáni helyzet:

1-2. Valtteri Bottas és Max Verstappen 44,3-44,3
3. Lewis Hamilton 43,3
4. Sergio Perez 41,3
5. Alex Albon 41
6. Charles Leclerc 40,5
7. Lando Norris 40,3
8. Kimi Raikkönen 40
9. Carlos Sainz 37,8
10. George Russell 37,8

A bakui futamon egyébként Bottas és Perez 49-49 pontot kapott, Verstasppen 44-et, Hamilton 43-at.

pr

fotó: dppi

Videó: így járatta meg a Red Bullt Verstappen a Nagy Futamon

A Red Bull tett közzé videót erről: