Lawson: „Teljesen más érzés” volt a 2026-os gumikat használni
https://formula.hu/parc-ferme/40066
Liam Lawson 141 kört teljesített Abu Dhabiban a szezon utáni teszten, ahol először próbálhatta ki a 2026-os szezonra szánt új Pirelli-gumikat. A Racing Bulls versenyzője szerint az abroncsok „nagyon más érzést” adnak, és már most jól látszik, hogy a vezethetőség jelentősen változik az új szabályok miatt: „Fontos volt, hogy a lehető legközelebb kerüljünk ahhoz a működési ablakhoz, amit jövőre tapasztalni fogunk” – mondta.
Az új-zélandi szerint nemcsak az érzés volt szokatlan, hanem az, hogy a csapat rengeteg olyan adatot gyűjthetett, amely a 2026-os fejlesztések alapját adhatja. „Érdekes nap volt, sok mindent megértettünk. Jó előre megismerni az új dolgokat, mielőtt pályára gurulunk az új autóval.”
Lawson hozzátatte, hogy a téli szünetben részletesen elemzik majd a tapasztalatokat: „A téli szünet alatt lesz időm átgondolni, amit most vezettem. Már nagyon várom, hogy visszatérjünk az új autóval.”
Balogh Tamás
2180 napja2025-12-10 08:51:00
Néhány nap múlva újra F1-es versenyhétvégén láthatjuk vezetni Kubicát
https://formula.hu/parc-ferme/25937
Robert Kubica tavaly nyolc évvel súlyos ralibalesete után tért vissza versenyzőként a Formula-1-be, williamses idénye azonban finoman fogalmazva sem sikerült a legjobban, így a szezon végén távoznia kellett a csapattól. Az F1-nek azonban nem intett búcsút, az Alfa Romeo ugyanis leigazolta tartaléknak a 2020-as évadra. Ebben a minőségében pedig már a Stájer Nagydíj első szabadedzésén autóba fog ülni: Antonio Giovinazzi gépét kapja meg a második spielbergi versenyhétvége első 90 percére.
Ilyen jellegű összeállítások nem nagyon szoktak születni, de most volt értelme - a videó ezen a linken, vagy a Youtube-ra átkattintva megtekinthető!
Vaszilykó Péter
2180 napja2025-12-10 08:51:00
Az Osztrák Nagydíj végeredményét szeretni fogják a statisztika kedvelői
https://formula.hu/parc-ferme/25933
A múlt hétvégi F1-es szezonnyitó különleges eredménnyel szolgált: a Valtteri Bottas, Charles Leclerc, Lando Norris alkotta top háromnak köszönhetően végre megtört a jég, így a Mercedes, a Ferrari és a McLaren most először közösen állhatott dobogóra. Bár három nagy múltú F1-es istállóról van szó, a Mercedes 1955-ben kezdődő távolléte miatt egészen 2010-ig kellett várni arra, hogy ez a három legendás név együtt álljon fel a rajtrácsra.
Érdekes felvetéssel állt elő a korábbi Formula-1-es pilóta, Mark Webber. Szerinte a gyengélkedő Ferrarinak jót tenne, ha áthelyezné székhelyét az európai autósport őshazájába, Nagy-Britanniába, ahol a legtöbb F1-es csapat székel.
"Ha vissza akarnak térni a Jean Todt, Rory Burn, Ross Brawn és Michael Schumacher nevével fémjelzett dicső időszakhoz, akkor át kellene költözniük Nagy-Britanniába, ahol megtapasztalnák az angol versenyzői mentalitást. Maranello nagyszerű és romantikus, de trófeákat nem onnan fognak nyerni" - idézte szavait a PlanetF1.
Webber a Sebastian Vettel menesztésével kapcsolatos hírekre egy költői kérdéssel reagált. "Hogyan kaphat ilyen hírt telefonon vagy sajtkóközleményen keresztül egy négyszeres világbajnok, aki annyi időt eltöltött a csapatnál?" Nem ő az egyetlen az F1 világában, aki furcsállja a csapat döntését.
Vaszilykó Péter
2180 napja2025-12-10 08:51:00
Leclerc a vezetés mellett egy másik képességét is csiszolgatja
https://formula.hu/parc-ferme/25931
Talán kevesen tudják a Ferrari fiatal pilótájáról, hogy az autóversenyzés mellett egy attól teljesen eltérő tevékenységben is jeleskedik. Lewis Hamilton mellett ő a másik az F1-es mezőnyben, aki tud zongorázni.
— Charles Leclerc Fan Page (@LeclercNews) July 7, 2020
Balogh Tamás
2181 napja2025-12-10 08:51:00
Bottas fűnyírójától a Mercedes gondjain át Norris öröméig – így szólt a rádió Spielbergben
https://formula.hu/parc-ferme/25930
Idén is folytatja jól bevált szokását a Formula-1 hivatalos YouTube-csatornája, miszerint válogatást készít a versenyhétvégék legjobb rádióüzeneteiből. Elsőként íme, a szezonnyitó Osztrák Nagydíj legjobb megszólalásai (a videó átkattintás után indul!):
Admin
2181 napja2025-12-10 08:51:00
Ki volt az Osztrák Nagydíj legjobbja? Segíts Sanyinak és Gergőnek eldönteni
https://formula.hu/parc-ferme/25929
Nem egyszerű a kérdés: ki volt a szezonnyitó verseny embere? Az első dobogóját megszerző Norris vagy a szezont újra győzelemmel indító Bottas 3.0? A Formula Podcast közreműködői így gondolták.
A Formula.hu podcastje az alábbi felületeken érhető el – iratkozz fel, kövess minket!
Strommer Benjamin
2181 napja2025-12-10 08:51:00
A színesbőrű NASCAR-ost támadta Twitteren Donald Trump
https://formula.hu/parc-ferme/25927
Nagy balhénak indult, de kiderült, hogy vaklárma volt, ami az amerikai versenysorozatban történt Talladegában júniusban: egy szerelő egy akasztáshoz hurkolt kötelet talált a mezőny egyetlen színesbőrű tagja, Bubba Wallace garázsában. Az eset súlyos rasszista támadásnak tűnt a Black Lives Matter mozgalmat népszerűsítő pilóta ellen.
Azonnal vizsgálódás kezdődött, amelybe az FBI-t is bevonták: a szövetségi nyomozók végül megállapították, hogy a kötél már tavaly óta a garázsban volt, azaz nem Wallace-nak címezték: ehelyett a kapu nyitásához használták. Az USA elnöke, Donald Trump most azt hánytorgatta fel Twitter-profilján, hogy Wallace túlreagálta az esetet:
„Már bocsánatot kért Bubba Wallace azért az összes kiváló NASCAR-pilótától és -tisztségviselőtől, akik azonnal a segítségére siettek, kiálltak mellette, és hajlandók lettek volna mindent feláldozni érte, hogy aztán kiderüljön, hogy az egész dolog csak egy újabb HOAX volt? Ez és a zászlós ügy a MINDEN IDŐK legrosszabb tévés eredményét hozta” – posztolta a közösségi médiában Trump, a konföderációs zászló pályákon való betiltására utalva, melynek szorgalmazója szintén Wallace volt.
A Twitter-bejegyzés nagy visszhangot váltott ki az Egyesült Államokban. A NASCAR hivatalos közleményben vette védelmébe Wallace-t, a sorozatot közvetítő Fox Sports 8%-os nézettségi növekedésről beszámolva cáfolta Trump tévés eredményt firtató kijelentését, miközben a közösségi oldalon számos poszt jelent meg a Wallace támogatását hangsúlyozó hashtaggel. A pilóta egy, a követőinek és a következő nemzedéknek címzett üzenettel reagált az elnök posztjára, amiben arra bátorította őket, hogy büszkén állják a kritikát, és kövessék a szívüket.
Has @BubbaWallace apologized to all of those great NASCAR drivers & officials who came to his aid, stood by his side, & were willing to sacrifice everything for him, only to find out that the whole thing was just another HOAX? That & Flag decision has caused lowest ratings EVER!
Akár már idén novemberben F1-es futamot rendezne Vietnám - közölte a Reuters helyi hírekre hivatkozva. Az ázsiai ország első Formula-1-es versenyét eredetileg idén április ötödikén tartották volna Hanoiban, de sok más eseményhez hasonlóan ezt a tervet is keresztülhúzta a világjárvány. A város kormánya egy hétfői sajtótájékoztatón azonban arról adott hírt, hogy három hónapja egyetlen koronavírus-fertőzöttet sem regisztráltak az országban, így reményeik szerint november végén bepótolhatják a versenyhétvégét. Arról nem esett szó, hogy a Formula-1 illetékeseivel tárgyaltak-e a szervezők.
Norris a legidősebb élő F1-es világbajnok elismerését is kivívta
https://formula.hu/parc-ferme/25924
"Egy teljes munkaidős streamerből az F1 harmadik legfiatalabb dobogósa néhány nap alatt" - így jellemezte magát a mindössze húszéves Lando Norris, miután az őrületes Osztrák Nagydíjon a harmadik helyre kormányozta autóját. Teljesítményére a legendás Jackie Stewart is felfigyelt, aki Instagramon egy közös képpel üzent a fiatal brit pilótának. "Milyen sokra vitte. Gratulálok az első F1-es dobogós helyezésedhez!" - írta a háromszoros világbajnok. Ezekre a szavakra biztosan sokáig emlékezni fog a fiatal pilóta.
Már a Stájer Nagydíj szabadedzésén tesztpilótát ültet az autóba a Williams
https://formula.hu/parc-ferme/25926
A Williams idén két tesztpilótával is olyan megállapodást kötött, melynek része Formula-1-es szabadedzéseken való részvétel: a tartalék státuszba leigazolt Jack Aitken egy, a magyar kötődésű Roy Nissany három pénteki tréningen szerepelhet. Mivel a versenynaptárból egyelőre csak nyolc forduló megtartása biztos, a Williams igyekszik előbb teljesíteni kötelezettségeit: Aitken már a hétvégi Stájer Nagydíjon az FW43-ba ül a Red Bull Ringen.
A Formula-2-ben szereplő brit pilóta – aki korábban a Renault-nál volt tartalékos, de szabadedzésen még nem vezetett soha – az első 90 perces tréningen George Russell versenygépét veszi át, amelyre a csapat tesztpilótái számára kirendelt 40-es szám kerül. Érdekesség, hogy legjobb szezonjában, 2017-ben Aitken éppen honfitársa, Russell mögött lett bajnoki ezüstérmes a GP3-as értékelésben.
Vaszilykó Péter
2181 napja2025-12-10 08:51:00
Ferrari F40-et láttak Mogyoródon
https://formula.hu/parc-ferme/25918
Múlt hétvégén egy magyar rendszámos Ferrari F40-es felbukkanásának lehetett szemtanúja néhány szerencsés a Hungaroring bejárata előtt található benzinkúton. A legendás típus információink szerint 2018 óta van magyar tulajdonban. A találatot köszönjük Balogh Dánielnek!
Az autó az alábbi videóban is feltűnik:
Admin
2181 napja2025-12-10 08:51:00
Ki a búbánat lenne a hétvége csalódása, ha nem a Ferrari?
https://formula.hu/parc-ferme/25923
A szenzációsan alakult Osztrák GP után rögtön leültünk és kiveséztük az évadnyitó legfontosabb történéseit, és természetesen a Ferrari is terítéken volt: bár Charles Leclerc nagyot mentett a második helyével, Sebastian Vettel nem épp pozitív értelemben teljesített „fordulatos” futamot, de összességében is csalódáskeltő volt a maranellóiak spielbergi produkciója. Hallgassátok meg a vonatkozó részt (meg persze a teljes adást is!):
A Formula.hu podcastje az alábbi felületeken érhető el – iratkozz fel, kövess minket!
Gobodics Tamás
2181 napja2025-12-10 08:51:00
Videó: Ennyire szenvedett a Ferrarival Sebastian Vettel
https://formula.hu/parc-ferme/25920
Ő maga is elmondta, hogy örül, hogy csak egyszer forgott meg, annyira vezethetetlen volt az autó - íme egy rövid belső felvétel, ahol az látszik, hogy szinte minden kanyarban megbicsaklott a Ferrari...
Sebastian Vettel (@fanofsebastianvettel5) által megosztott bejegyzés,
Balogh Tamás
2181 napja2025-12-10 08:51:00
Az utolsó kör, amellyel Norris megkaparintotta a dobogót – és az azt követő önfeledt ünneplés
https://formula.hu/parc-ferme/25922
Igyekeznie kellett a vasárnapi futam hajrájában Lando Norrisnak, mivel öt másodpercen belülre kellett kerülnie Lewis Hamiltonhoz képest, hogy annak büntetése után a mercedeses előtt végezzen. A McLaren ifjonca végül elképesztő utolsó kört produkált, amelynek révén nemcsak első F1-es dobogóját, hanem első F1-es leggyorsabb körét is megszerezte. Mutatjuk azt a bizonyos kört, valamint a McLaren bokszában kitört ünneplést és Norris cenzúrázatlan levezető körös üzeneteit is (az első videó csak átkattintás után indul!):
Nem kevesebb mint hat évet kell visszalapoznunk az F1 történelemkönyvében, hogy a McLaren szempontjából annyira sikeres évkezdést találjunk, mint az idei. A wokingi csapat utoljára 2014-ben nyitotta az évet dobogón, akkor a Mercedes erőforrásaival hajtott autók Kevin Magnussennel és Jenson Buttonnal a második és harmadik helyen végeztek Ausztráliában.
Apró érdekesség, hogy Lando Norris harmadik és Carlos Sainz ötödik helyének köszönhetően a csapat az első futam után 26 ponttal a második helyen áll a konstruktőri tabellán. A Mercedes vezet 36 egységgel.
Lemaradtál az őrületes Osztrák GP-ről? Mutatjuk a lényeget!
https://formula.hu/parc-ferme/25921
Itt a szezonnyitó hivatalos videós összefoglalója (átkattintás után nézhető meg!):
Vaszilykó Péter
2182 napja2025-12-10 08:51:00
Megbüntették az Alfa Romeót az elhagyott kerék miatt
https://formula.hu/parc-ferme/25919
Az F1-es Osztrák Nagydíj leglátványosabb balesetét kétségkívül Kimi Raikkönen autója szolgáltatta, ami a futamon nemes egyszerűséggel elhagyta a jobb első kerekét. Az eset egy bokszkiállás után nem sokkal történt, amely során a szerelő ferdén rögzítette a csavaranyát, így az menet közben elengedett. Az FIA az ügyet kivizsgálva arra jutott, hogy bár a szerelő hibázott, de sem neki, sem a pilótának nem volt esélye észrevenni a hibát. A büntetés ezeket figyelembe véve 5 000 euró, amit a csapatnak kell kifizetnie - közölte a Racefans.
„Mennyire rossz vesztes” – így forgatta ki Hamilton Albont
https://formula.hu/parc-ferme/25916
A vasárnapi Osztrák Nagydíj egyik fordulópontja volt Lewis Hamilton és Alex Albon ütközése, ami mindkét pilótát megfosztotta a dobogóra állás lehetőségétől. Íme az eset több kameraszögből.
Vaszilykó Péter
2182 napja2025-12-10 08:51:00
Hamilton félúton egy futameltiltástól
https://formula.hu/parc-ferme/25915
Két büntetőpont került Lewis Hamilton versenyzői licencébe az Osztrák Nagydíjon történt ütközése miatt - közölte a Racefans. A britet az Alex Albon elleni védekezésében találták hibásnak, ami során kiforgatta ellenfelét. Hamiltonnak az utóbbi egy év során ez a hetedik ilyen jellegű megrovása, ha összegyűjt tizenkettőt, automatikusan eltiltják egy futamtól.