Zandvoortban és Bakuban lágyít, az amerikai F1-es futamokon keményít a Pirelli
https://formula.hu/parc-ferme/39624
Egy adagban közzétette a hátralévő tíz 2025-ös Formula-1-es nagydíj slick gumis kiosztását a Pirelli: Mario Isola főnök szerint ezzel is segítik a csapatok a lehető legalaposabb felkészülésben. A versenyek felénél változott a felhozatal 2024-hez képest: a nyári szünet utáni Holland Nagydíjon, valamint az Azerbajdzsáni Nagydíjon egyaránt lágyít a gumigyártó, ugyanis Zandvoortba a C2-es, C3-as és C4-es abroncsokat viszik (tavaly a legkeményebb trió szerepelt), míg Bakuban visszatér az idén néhányszor már látott új legpuhább keverék, a C6-os, mellé pedig a C5-öst és a C4-est használhatják majd a csapatok.

Eközben Austinban és Mexikóvárosban azt a megoldást választja a Pirelli, amelyet Spában az esős kezdés miatt nem láthattunk a gyakorlatban, azaz lesz egy „szintugrás” a kínálatban. Az USA Nagydíjon marad a tavalyi C3-as és C4-es keverék, melléjük viszont a C1-es gumi érkezik legkeményebb opcióként, míg egy héttel később Mexikóban a C4 és a C5 mellett tűnik fel a C2-es abroncs. A Sao Pauló-i Nagydíjon viszont egy az egyben a teljes kiosztást keményíti a cég, tavaly ugyanis a C5-ös nem bizonyult megfelelőnek Interlagosban, ezért visszatérnek a két évvel ezelőtti C2–C3–C4 leosztáshoz.
A maradék öt helyszínen nem módosított a tavalyi évhez képest a Pirelli: a C6-ost így már tehát csak Bakuban láthatjuk, míg a C1-es Austin mellett a gumikat alaposan megterhelő katari pályán tűnik még fel. Mutatjuk a teljes leosztást:

Ezekkel a fejkamerás videókkal nem lehet betelni
https://formula.hu/parc-ferme/21367
Most hétvégén St. Petersburgbe látogatott az IndyCar mezőnye, ennek apropóján nézzük meg, milyen egy belső kamerás felvétel a pályáról. Ennél közelebb nehezen kerülhetünk a valódi élményhez.
Tokió utcáin sem kímélte Verstappen a Red Bullt
https://formula.hu/parc-ferme/21366
Japán fővárosában parádézott a Red Bull idei Formula-1-es pilótapárosa, Max Verstappen és Pierre Gasly, természetesen az ilyenkor elmaradhatatlan V8-as gépekkel. A nézők nagy örömére a holland egy pillanatra sem kímélte a technikát.
Really great to see so many fantastic fans out in Tokyo Love being in Japan! #givesyouwings pic.twitter.com/xtpormNpoY
— Max Verstappen (@Max33Verstappen) 2019. március 9.
IndyCar: St. Pete pole-királya megállíthatatlan
https://formula.hu/parc-ferme/21369
Will Power pályafutása 55. rajtelsőségét szerezte az IndyCar szezonnyitójának otthont adó St. Petersburgben, eredménye azért is egyedülálló, mert tíz évben belül ez volt a nyolcadik a floridai város utcáin. Előnye mégis elenyésző, hiszen ideje 0,0976 másodperccel volt jobb csapattársáénál, Josef Newgardenél.
Felix Rosenqvist debütálására készülve Robert Wickens tavalyi produkcióját idézte, hiszen kapásból legyűrte ganassis csapattársát, Scott Dixont, és a harmadik helyről kezdheti a versenyt. A Fast 6-be két Andretti-pilóta, Ryan Hunter-Reay és Alexander Rossi került még be mellettük.
Az F1-től tavaly búcsúzó, és az IndyCarban menedéket találó Marcus Ericsson a 18. helyről kezdi majd első futamát a sorozatban.
Az időmérő edzés végeredménye:

Formula-E: Első Vandoorne-pole az esős Hong Kong-i időmérőn
https://formula.hu/parc-ferme/21368
A McLaren ex-F1-es pilótája csapata, a HWA és saját első pole-pozícióját kaparintotta meg - de a Mercedesnek jövőre helyet készítő gárda másik pilótája sem panaszkodhatott, Gary Paffett negyedik helyről várhatja a rajtot. Közéjük Oliver Rowland (Nissan), valamint Andr Lotterer (Techeetah) ékelődött be, a legjobb hatost a mexikói győztes Lucas di Grassi (Audi Abt) és Edoardo Mortara (Venturi) egészítette ki.
Az olasz egyébként harmadik helyre lőtte be autóját, ám időbüntetést kapott piros zászló alatti gyorshajtásért. A kényszerszünetet a címvédő Jean-Eric Vergne (Techeetah) okozta, aki ugyan bejutott a top 6-ba, ám elvették legjobb körét az incdens miatt, így csak a 18. pozícióból kezdheti meg a Hong Kong ePrix-t.
A listavezetők számára nem jött össze a kvalifikáció: az éllovas Jerome d'Ambrosio csapattársával, Pascal Wehrleinnal (Mahindra) utolsó pár, előre fusst lesz kénytelen játszani a mezőny végéről, de Antonio Felix da Costa (Andretti BMW) legjobbja is csak a 20. helyre volt elég.
Az időmérő edzés végeredménye:
| 1 | 5 |
|
|
1'11.580 | |||
| 2 | 22 |
|
|
1'11.903 | 0.323 | ||
| 3 | 36 |
|
|
1'12.868 | 1.288 | ||
| 4 | 17 |
|
|
1'13.033 | 1.453 | ||
| 5 | 11 |
|