DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2026. június 12. péntek

Szakadó eső miatt félbeszakították az F3-as főfutamot Silverstone-ban

Nagyjából a versenytáv kétharmadánál piros zászlóval félbe kellett szakítani az egyre hevesebbé váló esőzés miatt a Formula-3-asok silverstone-i főversenyét. Már eleve vizes aszfalton startolt el a vasárnapi futam, de így is csak a mezőny egy része szavazott esőgumikra, néhányan a slicken maradtak – többek között a bajnokságban élen álló Rafael Camara, valamint két üldözője, Tim Tramnitz és Nicola Tsolov is. Hamar kiderült azonban, hogy az esőgumi a jó választás, a slickesek rettenetesen hátraestek a mezőnyben, a vezetést pedig már az 1-es kanyarban Mari Boya ragadta magához. Az eső intenzívebbé válásával és a végül újraindítást nem hozó megszakítással a Campos pilótája be is húzta a győzelmet Theophile Nael és Noel Leon előtt.

f3-brit-eso

A bajnokság éllovasai egyaránt pont nélkül maradtak, így az összetett pontversenyt csak a pénteki időmérő és a szombati sprintfutam eredménye befolyásolta a brit hétvégén. A pole-ért Tsolov kapott két egységet, a sprinten viszont csak Camara végzett pontszerző, egész pontosan a nyolcadik helyen, így a brazil Ferrari-junior 27 ponttal vezet Tramnitz és 29-cel Tsolov előtt. A szombati viadalt egyébként a thai és szintén camposos Tasanapol Inthraphuvasak nyerte Martinius Stenshorne és Boya előtt.

A szombati sprintfutam végeredménye:

1. T.Inthraphuvasak Campos Racing  
2. M.K.Stenshorne Hitech TGR 1.748
3. Mari Boya Campos Racing 6.466
4. L.Van Hoepen ART Grand Prix 8.856
5. Ugo Ugochukwu Prema Racing 9.365
6. Christian Ho DAMS Lucas Oil 11.291
7. Noel León Prema Racing 12.083
8. Rafael Câmara Trident 12.757
9. Charlie Wurz Trident 15.354
10. Roman Bilinski Rodin Motorsport 16.767
11. Tim Tramnitz MP Motorsport 17.369
12. A.Giusti MP Motorsport 19.012
13. Noah Strømsted Trident 20.458
14. Brad Benavides AIX Racing 21.090
15. Santiago Ramos Van Amersfoort Racing 21.449
16. James Wharton ART Grand Prix 22.072
17. Ivan Domingues Van Amersfoort Racing 22.443
18. Tuukka Taponen ART Grand Prix 22.785
19. Théophile Naël Van Amersfoort Racing 23.108
20. B.del Pino MP Motorsport 26.438
21. Louis Sharp Rodin Motorsport 28.237
22. Callum Voisin Rodin Motorsport 29.486
23. Nicola Lacorte DAMS Lucas Oil 30.069
24. Gerrard Xie Hitech TGR 30.735
25. Matías Zagazeta DAMS Lucas Oil 31.715
26. James Hedley AIX Racing 32.180
27. Nikita Johnson Hitech TGR 32.703
28. N.Marinangeli AIX Racing 35.137
29. Nikola Tsolov Campos Racing 37.697
  Brando Badoer Prema Racing Kiesett

A vasárnapi főfutam végeredménye:

f3-fofutam-brit

Marcus Ericsson megmondta, hogy ki lesz idén a világbajnok

Még a hajnali/reggeli szabadedzések előtt posztolt közösségi oldalán a Sauber ex-F1-ese azzal a szöveggel, hogy "Kezdődjön a 2019-es Formula-1-es szezon, sok szerencsét, Alfa Romeo Racing! És ha valaki azon tűnődik, hogy ki lesz a világbajnok idén, akkor meg tudom mondani most... Charles Leclerc, hajrá, haver". Úgy tűnik, hogy nem haragszik rá azért, mert tavaly legyőzte házon belül.

 

Az első igazi F1-es napon még előfordulnak ilyen apró bakik

Mint például hogy a Toro Rosso elfelejtette betenni az ivóberendezést Danyiil Kvjat autójába. "Ivórendszer ellenőrzése..." "Nincs itt... nem tettétek be!" "Vettük."

 

Ha lemaradtál az első két szabadedzésről, itt a lényeg

Az első és a második idei F1-es gyakorlás összefoglalója a Youtube-on megtekinthető:

Tetszik az F1 új főcíme?

A közvetítések elején látható fél perc "megújult" az új szezonra - megtekintés a Youtube-on:

Alonsóék a pole-ban a WEC sebringi fordulójában

Fernando ALonso és Kazuki Nakajima Toyotája szerezte meg az első rajtkockát a sebringi ezer mérföldes WEC-futamra, miután a csapat másik autójánál fél másodperccel jobb időt átlagoltak a kvalifikáción - a legjobb kört egyébként éppen Alonso futotta 1:40,124-gyel, négy tizeddel gyorsabb volt még Nakajimánál is. A japán azt is nyilatkozta utána, hogy "Fernando megaköre" miatt sikerült behúzniuk az első helyet, Alonso viszont azt mondta, hogy "maradt még benne"...

A gyári Toyoták uralma egyébként elég egyértelmű volt, a harmadik helyezett SMP Racing-autó már két és fél másodperccel volt lassabb az éllovasnál.

8_2

fotó: dppi

Hamilton annyira készül a MotoGP-tesztre, hogy elméletből már le is vizsgázott

A múlt hétvégi Katari Nagydíjon a Petronas Yamaha SRT vendége volt a motorfanatikus brit, amely csapat segítségével reményei szerint hamarosan egy tesztet is megejthet. Amíg ott volt, be is ültették őt egy kvízre, amelyen a gárda versenyzőiről és a MotoGP történelmével kapcsolatos általános műveltségéről kérdezték. A hat kérdésből négyre tudta a választ, de azon elképedt, hogy a csapat tinédzser versenyzője, Fabio Quantararo 15 évesen debütált a világbajnokságon, az pedig talán elnézhető neki, hogy nem találta el évre pontosan, hogy 1949-ben vette kezdetét a motoros világbajnokság (pláne, hogy hibásan tették fel a kérdést, hiszen MotoGP néven csak 2002 óta fut). 

Hárman akartak elférni egymás mellett az IndyCar városi (!) szezonnyitóján

És el is fértek! Igen erős belső kamerás felvételeket gyűjtöttek össze az IndyCar St. Petersburg-i futamáról 2019-ben is.

 

Mennyire győzte meg Ricciardót Vettel ausztrál akcentusa?

A Ferrari német pilótája Crocodile Dundee-tól tanulta meg, hogyan ejtik az ausztrálok a knife, azaz kés szót. Egykori csapattársa rögtön észrevette, hogy Vettel ausztrál akcentust mímel – az „ő megpróbálta” konklúzióból sejthetjük, a négyszeres bajnoknak van még mit tanulnia.

 
 
 
A bejegyzés megtekintése az Instagramon

Marks out of ten for the accent, @danielricciardo?

Verstappen és Hamilton félnek a cápáktól, ezért inkább hagyták, hogy Gasly szörfözzön

Nem múlhat el az Ausztrál Nagydíj hétvégéje anélkül, hogy a paddockban fel ne merüljön a szörfözés lehetősége, esetleg egy-két pilóta ki ne próbálja azt a Melbourne-közeli partoknál. A csütörtöki sajtótájékoztatón Lewis Hamiltonnál érdeklődtek efelől, akinek egyik legújabb időtöltése a szörfözés, a brit azonban bevallja, itt nem mer a vízbe menni. "Akartam volna, de nem találtam hálóval védett vízterületet. Egyszerűen nem tudok bemenni olyan vízbe, amiben cápák vannak. Az összes ausztrál azt mondja, hogy semmi bajom nem történhet, és ha jönne egy cápa, akkor csak vágjam pofán. Ausztrália őrült egy hely, mi?" - intézi már a kérdést a mellette ülő Daniel Ricciardónak, aki elismeri, ő maga is tart a cápaveszélytől.

A Red Bullnál azonban kihívták maguk ellen a sorsot, és egy látványos videó érdekeit a vélt vagy valós cápafenyegetettség fölé helyezve kivitték a tengerpartra Max Verstappent és Pierre Gaslyt, hogy a szörfélet egyik legnagyobb alakjától, Mick Fanningtől vegyenek egy-két leckét. Verstappen azonban nem vállalta a feladatot, hagyta, hogy friss csapattársa egyedül essen át a tanfolyamon mintegy beavatási jelleggel.

"Ezzel a nagyszerű nappal köszöntjük Pierre-t a csapatban, aminek elképzelni sem lehet jobb módját, mint a vízben lenni cápák között. Szerencsére itt van velünk Mick, aki tudja, hogyan kell lerugdosni őket" - mondta Verstappen a partról.

"Mindenki azt hiszi, hogy az óceán tele van cápákkal, amikkel folyamatosan össze lehet futni. De egyáltalán nem ez a helyzet. Nagyon ritkán látjuk őket" - próbált mindenkit megnyugtatni Mick Fanning.

Versenyzőtársai megtapsolták Kubica visszatérését

Az Ausztrál Nagydíj csütörtöki sajtótájékoztatójának legérzelmesebb pillanata, amely során a mezőny legnagyobb karakterei, Daniel Ricciardo, Sebastian Vettel, Lewis Hamilton és Max Verstappen tapssal fejezték ki tiszteletüket Robert Kubica felé, aki nyolc küzdelmes év alatt képes volt felépülni szörnyű ralibalesetéből és visszatérni az F1-es rajtrácsra.

Ricciardo: Robert azt mondja, hogy egy nagyon hosszú téli szünet után tért vissza, de szerintem egyikünk sem tudja igazán felfogni, mi mindenen ment keresztül, hogy visszajusson ide. Nagyszerű őt újra itt látni. Azóta ismerem őt, hogy 2007-ben Európába költöztem, ami már nagyon régnek érződik. Nem fogok mindenkit arra kérni, hogy tapsoljon, de egyszerűen nagyszerű, hogy újra itt van.

Vettel: Mi azért megtehetjük.

Ricciardo a csapatváltás után a sisakdizájnnal is merészet húzott

A teszteken még ideiglenes sisakfestést használt a Renault-hoz szerződött Daniel Ricciardo, már akkor is belengetve, hogy valami különlegeset fog viselni a szezon során, most Melbourne-ben pedig tényleg egy az F1 megszokott szín- és dizájnvilágától egészen eltérő sisakot mutatott meg a nyilvánosságnak. A Red Bullnál az energiaital logója jelentősen bekorlátozza a pilóták sisakjának kinézetét, most viszont új csapatánál az ausztrál tényleg szabadjára engedhette a fantáziáját, és egy rózsaszín, kék és zöld felületeket tartalmazó fejfedővel rukkolt elő. Egyik oldalán rajtszáma, a 3-as tűnik fel, a másik oldalára pedig a "Stop being them" felirat került, ami nagyjából úgy fordítható, hogy "ne légy olyan, mint ők", ezzel is szimbolizálva a Ricciardo által választott vagány irányvonalat. Egyetlen dolgot mentett át a múltból: a sisak hátulján továbbra is utalás látható kabalaállatára, a méhészborzra.  

D1mgqNEX0AADPWE

D1mgv6OXQAA2wef

D1mhQStXcAEaxoW

D1mg1AoXQAARW7a

Már első IndyCar-futamán nagyon magasra tette magának a lécet Felix Rosenqvist

A svéd újonc sokáig vezetett is St. Petersburgben, végül negyedikként intették le. Ezt a helyezést többek között ezeknek a megmozdulásoknak is köszönhette.

Nem akármilyen arányköpést osztott meg Kimi Raikkönen a legújabb F1-podcastben

A hivatalos F1-podcast legújabb epizódjának alanya 2007 világbajnoka, Kimi Raikkönen volt, akivel beszélgettek családról, karrierről... és a bulizás aranyszabályáról. Ameddig több olyan nap van, mikor iszol, mint amikor másnapos vagy, minden rendben.

 

Rendkívüli értekezletet hívott össze Jean Todt az Albert Parkban

Az F1-es versenyigazgató, Charlie Whiting váratlan halála nagy fennforgást okozott az Ausztrál Nagydíj paddockjában, és persze az FIA szervezetében is, hiszen azonnali hatállyal pótolniuk kell a versenyhétvégék legfontosabb mozgatórugójaként ismert szakembert.

A Formula.hu friss helyszíni információi szerint Jean Todt, a Nemzetközi Automobil Szövetség elnöke helyi idő szerint délután 6 óra körül érkezett meg az Albert Parkba, és egyenesen a szövetség vendéglátó-egységébe sietett, ahol zárt körű eligazítást tart az FIA teljes vezetése számára. A találkozó egyperces gyászfelállással kezdődött, emellet az FIA minden munkatársa fekete karszalagot visel, így adózva Whiting emlékének.

Valószínűleg hamarosan a széles nyilvánossággal is ismertetik a megbeszélés legfontosabb fejleményeit, hiszen valakit mindenképpen ki kell jelölniük a versenyigazgatói posztra, még ha csak ideiglenesen is, aki Whiting feladatait átvéve levezényli az Ausztrál Nagydíjat, például a rajtjelet is megadva a futam kezdetekor.

IMG_20190314_181006

IMG_20190314_181628

Lassan már húsz éves Michael Schumacher jókora ausztrál buktája

A nagy eséseket Michael Schumacher sem úszta meg minden egyes alkalommal. Ebből viszont legalább saját lábán távozott.

 

Így adott szerenádot az IndyCar mezőnye 30. születésnapján a kerekesszékes Robert Wickensnek

Megható gesztus a sérült korábbi riválisnak, akit még mindig az IndyCar nagy családjának tagjaként kezel mindenki a paddockban.

 

Néhányan azért összejöttek az F1 első hivatalos szezonkezdő eseményére

Nem csinált még ilyet az F1, de jól állt neki: Mark Webber vezetésével a Melbourne-i Federation Square-en jött össze a 20 idei versenyző, hogy hivatalosan is megnyissa a szezont.

 

Ricciardo ausztrál Supercart vezetett

Egy közös szponzor révén a Renault pilótája, Daniel Ricciardo beülhetett a Rick Kelly Supercars bajnokságban használt versenygépébe. Nem ez az első alkalom, hogy az ausztrál kipróbálta magát hazája túraautós szériájában: két éve is vezetett egy ilyen versenygépet.

Az Alfa Romeo új karikatúrája kicsit erőltetett, de azért aranyos

- Egy gyors kérdés: koalák vagy kenguruk?
- Boah!
- Gyorsan tanulsz, ezt már szeretem!

Nem igazán ül a csattanó (már ha annak lehet egyáltalán nevezni) az Alfa Romeo futamelőzetes sajtóközleményébe helyezett karikatúrában Kimi Raikkönen és Antonio Giovinazzi között, viszont dicséretes az ötlet, és reméljuk, sorozattá fejlődik a két pilóta története a szezon során. 

D1hM_J4WoAASYi0

Rámozdult az F1-rajongókra az Idokep.hu

Te is kaptad már azon magad, hogy jobban érdekel a világ másik oldalán lévő Formula-1-es versenyhelyszín időjárása, mint a saját településedé? Ennek az igénynek igyekszik az idei szezontól megfelelni Magyarország legnépszerűbb időjárás-előrejelző weboldala, amely a hírek között a Meteociel adataira támaszkodva cikket publikált az előttünk álló hétvége melbourne-i időjárásáról, ígéretük szerint pedig az év során a többi versenyhelyszínnel is megteszik ezt. 

Ide kattintva érhető el az elég részletes elemzés az Ausztrál Nagydíj három napjáról, aminek fő mondanivalója az, hogy nem lesz eső.  

Clipboard_1