DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2026. június 23. kedd

Szakadó eső miatt félbeszakították az F3-as főfutamot Silverstone-ban

Nagyjából a versenytáv kétharmadánál piros zászlóval félbe kellett szakítani az egyre hevesebbé váló esőzés miatt a Formula-3-asok silverstone-i főversenyét. Már eleve vizes aszfalton startolt el a vasárnapi futam, de így is csak a mezőny egy része szavazott esőgumikra, néhányan a slicken maradtak – többek között a bajnokságban élen álló Rafael Camara, valamint két üldözője, Tim Tramnitz és Nicola Tsolov is. Hamar kiderült azonban, hogy az esőgumi a jó választás, a slickesek rettenetesen hátraestek a mezőnyben, a vezetést pedig már az 1-es kanyarban Mari Boya ragadta magához. Az eső intenzívebbé válásával és a végül újraindítást nem hozó megszakítással a Campos pilótája be is húzta a győzelmet Theophile Nael és Noel Leon előtt.

f3-brit-eso

A bajnokság éllovasai egyaránt pont nélkül maradtak, így az összetett pontversenyt csak a pénteki időmérő és a szombati sprintfutam eredménye befolyásolta a brit hétvégén. A pole-ért Tsolov kapott két egységet, a sprinten viszont csak Camara végzett pontszerző, egész pontosan a nyolcadik helyen, így a brazil Ferrari-junior 27 ponttal vezet Tramnitz és 29-cel Tsolov előtt. A szombati viadalt egyébként a thai és szintén camposos Tasanapol Inthraphuvasak nyerte Martinius Stenshorne és Boya előtt.

A szombati sprintfutam végeredménye:

1. T.Inthraphuvasak Campos Racing  
2. M.K.Stenshorne Hitech TGR 1.748
3. Mari Boya Campos Racing 6.466
4. L.Van Hoepen ART Grand Prix 8.856
5. Ugo Ugochukwu Prema Racing 9.365
6. Christian Ho DAMS Lucas Oil 11.291
7. Noel León Prema Racing 12.083
8. Rafael Câmara Trident 12.757
9. Charlie Wurz Trident 15.354
10. Roman Bilinski Rodin Motorsport 16.767
11. Tim Tramnitz MP Motorsport 17.369
12. A.Giusti MP Motorsport 19.012
13. Noah Strømsted Trident 20.458
14. Brad Benavides AIX Racing 21.090
15. Santiago Ramos Van Amersfoort Racing 21.449
16. James Wharton ART Grand Prix 22.072
17. Ivan Domingues Van Amersfoort Racing 22.443
18. Tuukka Taponen ART Grand Prix 22.785
19. Théophile Naël Van Amersfoort Racing 23.108
20. B.del Pino MP Motorsport 26.438
21. Louis Sharp Rodin Motorsport 28.237
22. Callum Voisin Rodin Motorsport 29.486
23. Nicola Lacorte DAMS Lucas Oil 30.069
24. Gerrard Xie Hitech TGR 30.735
25. Matías Zagazeta DAMS Lucas Oil 31.715
26. James Hedley AIX Racing 32.180
27. Nikita Johnson Hitech TGR 32.703
28. N.Marinangeli AIX Racing 35.137
29. Nikola Tsolov Campos Racing 37.697
  Brando Badoer Prema Racing Kiesett

A vasárnapi főfutam végeredménye:

f3-fofutam-brit

Öt hónapig kómában feküdt, most újra versenyezni készül a belga pilóta

Nem akármilyen visszatérésre készül Enzo Ide: a Blancpain GT Sprint korábbi bajnoka tavaly augusztusban otthonában szenvedett balesetet, amely után öt hónapig mesterséges kómában tartották egy belga kórházban. Újévkor már arról posztolt, hogy köszöni az orvosok segítségét, most pedig már azt tervezi, hogy rajthoz áll a Ralikrossz-Eb-n, amely öt állomáson is a vb-vel együtt fog szerepelni (már amennyiben persze a koronavírus engedi…).

„Már alig várom, hogy újra vezethessek. A fő célom, hogy jól érezzem magam, és beletanuljak a ralikrosszba” – fogalmazott Ide, aki tavaly Spában kóstolt bele a nemzetközi ralikrosszba egy Audi S1-gyel, és idén is a Joel Christoffersson által futtatott svéd JC Raceteknik színeiben fog szerepelni.

enzo-ide-rx

Erre befizetnénk: 2020-as F1-es autók Legóból

Egy lelkes rajongó alkotott meg az aktuális mezőnyből öt autót, amelyek valódi LEGO-alkatrészekből is összeállíthatók. További képek és információk az Instagram-oldalán találhatók.

 
 
 
A bejegyzés megtekintése az Instagramon

Lego F1 2020

Videó: Karanténban van, így tengerpartot takarít a WRC-pilóta

Mads Ostberg posztolta az alábbi videót közösségi oldalán azzal, hogy a Mexikó Raliról hazatérve elővigyázatosságból karanténba vonult - nem beteg, a családjával lehet és ki is mehet a házból, de nem mehet a többi ember közé. Úgyhogy ezzel töltötte a hétfői napját:

 

Járvány alatt minden felelős versenyzőnő WC-papírt süt

"Ma egy nagyon különleges vacsorát készítek. Mostanság ez mindenki kedvence, így nekem is ki kellett próbálnom: már sül is a WC-papír! Ne felejtsük ki a borsot és a sót, és már készen is van. Jó étvágyat!" - mondja haláli komolysággal a W Series tavalyi második helyezettje.

Beitske Visser - Koronavírus-pánik 1:0

 
 
 
A bejegyzés megtekintése az Instagramon

Making a special dinner tonight

Hamilton is bemutatja a koronavírus elleni legfontosabb védekezési módot

A hatszoros világbajnok a közösségi médiában demonstrálja, hogyan kell helyesen kezet mosni a brit egészségügyi szolgálat, az NHS útmutatása alapján. Klímavédőként Hamilton még a vízzel való spórolásra is figyel, de szubjektív véleményünk szerint Grosjean a minap alaposabb volt.

Verstappen próbálta ki először az elkészült holland F1-es pályát

Régi-új pálya került a Forma-1 versenynaptárába a holland Zandvoort formájában. A nagy múltú helyszín néhány kihagyástól eltekintve 1952-től több mint harminc éven keresztül adott otthont a világbajnoki versenyeknek. Az elmúlt években főként túraautók és utánpótlásszériák szerepeltek rajta, Max Verstappen népszerűségének köszönhetően azonban újra megrendezik a Holland Nagydíjat.

Színes társaság: Bemutatta idei DTM-festéseit az Audi

A német márka dizájnrészlege új külsőt kölcsönzött a Német Túraautó Bajnokságban szereplő hat gyári autónak, melyeket a címvédő René Rast, valamint Nico Müller, Mike Rockenfeller, Robin Frijns, Loic Duval és Jamie Green vezet. Többen teljesen új színeket kaptak, mivel Rockenfeller, Duval és Green autóját is másik főszponzor támogatja.

Még három Audi lesz a bajnokságban az ügyfélcsapat WRT-nél, melyeket Ferdinand Habsburg, Ed Jones és Fabio Scherer vezet, ezek festését most nem mutatták be. A szezonnyitó időpontjában és helyszínében – április 25-26, Zolder – jelen állás szerint nincs változás.

Futam híján a rajongók eljátszottak egy bokszkiállást

A Williams szurkolói voltak ennyire lelkesek.

Az AFM vendége volt az F1-es sztárokat legyőző Bereznay Dániel

Az F1-es e-sport széria élmezőnyének tagja – 2018-ban második, 2019-ben harmadik helyezett – volt a Motorsporthíradó legutóbbi adásának stúdióvendége. A szimulátoros most vasárnap jegyzett egy nagy sikert: ő győzött az Ausztrál Nagydíj helyett megrendezett virtuális viadalon, melyen jelenlegi és korábbi F1-esek, Lando Norris, Stoffel Vandoorne és Esteban Gutierrez is részt vettek.

bereznay

A Le Mans-i 24 órás sorsáért még izgulhatunk

Az utóbbi egy-másfél hét során nem telt el úgy nap, hogy ne töröltek vagy halasztottak volna el valamilyen autó- vagy motorsport-eseményt, de az év egyik legnagyobb viadala szerencsére még kitart. Az idei Le Mans-i 24 órás futamot - ami a WEC 2019-2020-as szezonzárója is egyben - június 13-14-ére írták ki, és a szervezők ma közölték, ehhez a dátumhoz egyelőre nem nyúlnak hozzá. Hogy mi lesz a sorsa a versenynek az április 15-én dől el, eddig várnak a járvány okozta helyzet rendeződésére.

Piere Fillon elnök leszögezte, a versenyt idén valamikor mindenképp megtartják, túl sokáig azonban nem halogathatják, szeptembertben ugyanis kezdődne az új autókat felvonultató 2020-2021-es idény.

lemans-2019-start1

Videó: Hamilton is szörfölt egyet

A világbajnok kiélvezte a Melbourne-ben töltött idejét. Charles Leclerc-rel ellentétben neki nem csak az úszásról szólt a szörf...

 

Látványos jelenetek a hétvégi WRC-futamról

A Mexikó Ralit még megrendezték, igaz, az utolsó versenynapot végül itt is törölték. Egy összefoglaló videó a futamról:

Leclerc megpróbált szörfözni egyet, de nem nagyon sikerült neki

"Ez a nap inkább az úszásról szólt és nem a szörfözésről, de jó móka volt! Amúgy senki se közelítsen rá az arcomra az első képen, köszi! Remélem, hogy ezekkel a fotókkal mosolyt csalok az arcotokra ezekben a nehéz időkben. Ma hazamegyek és ott is maradok, amíg nem javul a helyzet" - írta közösségi oldalán Charles Leclerc. A Ferrari pilótája érdekes fotókat osztott meg...

 

Gasly és Kvjat élete nem lett számottevően bonyolultabb a csapatnévváltással

Eddig is Red Bullt kellett kortyolniuk, ezután is azt kell. Eddig is lépten-nyomon fotózták őket, ami továbbra is így van. A különbség csak annyi, hogy most az overallokon túl az Alpha Tauri divatmárka cuccait is magukra kell venniük néhány kattintás erejéig.

Nincs az a mutálódott koronavírus, ami gátat szabhatna a Raikkönen iránti rajongásnak

Maga Kimi Raikkönen osztotta meg az alábbi képet Instagramon a következő szöveggel:

"Ő itt egy egészségügyi nővér Sanghajban.  Nehéz idők köszöntöttek a világra, vigyázzatok magatokra."

ETExzeOXgAA0J1u

Norrisnak talán föl se tűnt, hogy nem igazi versenyen van

Lando Norris volt az egyik színfoltja a Bereznay Dániel győzelmével véget ért vasárnapi F1-es virtuális versenynek. Nemcsak azért, mert a mezőny végéről zárkózott fel a 6. helyig, hanem azért, mert a futam közben elejtett megjegyzései által a hangulatfelelős is ő volt. Pont, mint egy valódi F1-es futamon.

Bottas szemlélteti, hogyan kell elkapni a „koronát”

Bár verseny nem volt, azért igyekezett vidáman tölteni a vasárnapot Valtteri Bottas, akinek Insta Storyjában hemzsegteg a képek és a videók arról, mi mindent csinált új barátnőjével, Tiffany Cromwell-lel. Bár már eléggé elkoptatott poén, nem bírta ki, hogy a koronavírus-őrület jegyében fényképezkedjen a Corona nevű sörrel. 

És bizony, az alsó képen az a furcsa mamusz is az ő lábán van.

90085960_575103189745631_1154822150200066754_n

 

Clipboard

Mindennapi versenytörlésünket add meg nekünk ma (is)

Lassan az összes autós-motoros bajnokság reagált a koronavírus terjedésére a versenynaptára módosításával, de azért még mindig lehet találni új híreket ebben a témában. Most a Rali-Európa-bajnokság is lépett azzal, hogy az azori-szigeteki szezonnyitót elmozdította a március 26-28-i időpontról, és biztos távolságba, szeptember 17-19-re helyezte át azt. A bajnokság így jelen állás szerint a május 7-9-i eseménnyel startol a Kanári-szigeteken. De persze sose lehet tudni... 

02-Chris-Ingram

Grosjean példát mutat: Így kell alaposan kezet mosni

Romain Grosjean járványvédelmet szemléltetett Instagramján, a teljes folyamat 40 másodpercen keresztül tartott.

 
 
 
A bejegyzés megtekintése az Instagramon

Hand hygiene is key to protect all of us against and beat #COVID19 Advices from @who here

Romain Grosjean (@grosjeanromain) által megosztott bejegyzés,

Twitter-körkép: Csapatok posztjai az elmaradt versenynapon

Egy ideális világban most a szezonnyitó Ausztrál Nagydíj eseményeit tárgyalnák ki a Formula-1 résztvevői. Helyette az autósport csendbe borult, a közösségi médiát görgetve a csapatok posztjai köszönnek szembe, melyekben sajnálkoznak az elmaradt futam miatt.

Mercedes: „A versenyzés a szenvedélyünk. Ez vagyunk mi. Ezt csináljuk. Sajnáljuk, hogy ma nem lehetünk kint a pályán. De egyes dolgok nagyobbak, mint a verseny… Vigyázzatok magatokra, figyeljetek egymásra, és hamarosan újra találkozunk.”

Ferrari: „Nehéz tudomásul venni, hogy nem versenyzünk ma értetek, tifosi. Ez nehéz időszak mindenki számára szerte a világon. Maradjatok erősek, maradjatok biztonságban.”

Red Bull: „Aznap, ami a versenynap lett volna Ausztráliában, csapatunk hazatért a bázisra. Habár a versenyzés az, amiben a legjobbak vagyunk, most a legfontosabb első helyre helyezni az egészséget és biztonságot.”

Alpha Tauri: „A várakozás az első fordulóra folytatódik… Kár, hogy nem tudtunk versenyezni ezen a hétvégén, ám dolgozóink egészségének és biztonságának kell fő prioritásunknak lennie. Reméljük, hogy hamarosan visszatérünk!”

Haas: „Szerettünk volna versenyezni a mai napon Melbourne-ben az F1-es szezon első fordulóján, mert ezért élünk, de egyes dolgok fontosabbak a versenyzésnél. Mindazokra gondolunk, akiket érint a jelenlegi helyzet.”

Williams: „Miután felébredtünk azon a napon, ami versenynap lett volna, furcsa érzés, hogy nem érezzük a várakozás miatti pillangókat. Az F1 azonban vissza fog térni, mi is vissza fogunk térni. Egyelőre azonban azt reméljük, hogy mindenki vigyáz magára, amennyire tud, és azokra gondolunk, akik érintettek.”