Szakadó eső miatt félbeszakították az F3-as főfutamot Silverstone-ban
https://formula.hu/parc-ferme/39538
Nagyjából a versenytáv kétharmadánál piros zászlóval félbe kellett szakítani az egyre hevesebbé váló esőzés miatt a Formula-3-asok silverstone-i főversenyét. Már eleve vizes aszfalton startolt el a vasárnapi futam, de így is csak a mezőny egy része szavazott esőgumikra, néhányan a slicken maradtak – többek között a bajnokságban élen álló Rafael Camara, valamint két üldözője, Tim Tramnitz és Nicola Tsolov is. Hamar kiderült azonban, hogy az esőgumi a jó választás, a slickesek rettenetesen hátraestek a mezőnyben, a vezetést pedig már az 1-es kanyarban Mari Boya ragadta magához. Az eső intenzívebbé válásával és a végül újraindítást nem hozó megszakítással a Campos pilótája be is húzta a győzelmet Theophile Nael és Noel Leon előtt.

A bajnokság éllovasai egyaránt pont nélkül maradtak, így az összetett pontversenyt csak a pénteki időmérő és a szombati sprintfutam eredménye befolyásolta a brit hétvégén. A pole-ért Tsolov kapott két egységet, a sprinten viszont csak Camara végzett pontszerző, egész pontosan a nyolcadik helyen, így a brazil Ferrari-junior 27 ponttal vezet Tramnitz és 29-cel Tsolov előtt. A szombati viadalt egyébként a thai és szintén camposos Tasanapol Inthraphuvasak nyerte Martinius Stenshorne és Boya előtt.
A szombati sprintfutam végeredménye:
| 1. | T.Inthraphuvasak | Campos Racing | |
| 2. | M.K.Stenshorne | Hitech TGR | 1.748 |
| 3. | Mari Boya | Campos Racing | 6.466 |
| 4. | L.Van Hoepen | ART Grand Prix | 8.856 |
| 5. | Ugo Ugochukwu | Prema Racing | 9.365 |
| 6. | Christian Ho | DAMS Lucas Oil | 11.291 |
| 7. | Noel León | Prema Racing | 12.083 |
| 8. | Rafael Câmara | Trident | 12.757 |
| 9. | Charlie Wurz | Trident | 15.354 |
| 10. | Roman Bilinski | Rodin Motorsport | 16.767 |
| 11. | Tim Tramnitz | MP Motorsport | 17.369 |
| 12. | A.Giusti | MP Motorsport | 19.012 |
| 13. | Noah Strømsted | Trident | 20.458 |
| 14. | Brad Benavides | AIX Racing | 21.090 |
| 15. | Santiago Ramos | Van Amersfoort Racing | 21.449 |
| 16. | James Wharton | ART Grand Prix | 22.072 |
| 17. | Ivan Domingues | Van Amersfoort Racing | 22.443 |
| 18. | Tuukka Taponen | ART Grand Prix | 22.785 |
| 19. | Théophile Naël | Van Amersfoort Racing | 23.108 |
| 20. | B.del Pino | MP Motorsport | 26.438 |
| 21. | Louis Sharp | Rodin Motorsport | 28.237 |
| 22. | Callum Voisin | Rodin Motorsport | 29.486 |
| 23. | Nicola Lacorte | DAMS Lucas Oil | 30.069 |
| 24. | Gerrard Xie | Hitech TGR | 30.735 |
| 25. | Matías Zagazeta | DAMS Lucas Oil | 31.715 |
| 26. | James Hedley | AIX Racing | 32.180 |
| 27. | Nikita Johnson | Hitech TGR | 32.703 |
| 28. | N.Marinangeli | AIX Racing | 35.137 |
| 29. | Nikola Tsolov | Campos Racing | 37.697 |
| Brando Badoer | Prema Racing | Kiesett |
A vasárnapi főfutam végeredménye:

Videó: Öt elfeledett pillanat az Ausztrál Nagydíjról
https://formula.hu/parc-ferme/24807
Ha verseny nincs, legalább nézzük vissza, az F1 szerint milyen események történtek a múltban Melbourne-ben, amikről a többség megfeledkezett.
A versenyek elmaradhatnak, de a Motorsporthíradó nem: 13 óra, FIX TV
https://formula.hu/parc-ferme/24809
Az Autósport és Formula Magazin tv-műsora márciusban is jelentkezik. A tartalomban a MotoGP-vel foglalkozunk, bemutatjuk a felújított Zandvoortot és Bereznay Dániellel is beszélgetünk.

Lefújták a dél-afrikaiak Nagy Futamát is, melynek Bottas lett volna a sztárja
https://formula.hu/parc-ferme/24808
A Formula-1 az idei évre is rajongói fesztiválokat tervezett a világ nagyvárosaiba, köztük Johannesburgba, ahol március 29-én bemutatózott volna három csapat, a Mercedes, a Red Bull és a Renault. Húzónévként Valtteri Bottast és David Coulthardot ígérték a közösségnek.
Annak fényében, hogy Formula-1-es futamot legkorábban májusban rendeznek a koronavírus terjedése miatt, nem váratlan fejlemény, hogy erre az eseményre sem kerül sor. A szervezők egy későbbi időpontban meg akarják tartani az F1 Joburg Festivalt.

Ezt az őrült szerkezetet egy korábbi F1-es pilóta tervezte
https://formula.hu/parc-ferme/24806
Egy elképesztő felvételre bukkantunk az internet bugyraiban: a több szempontból is életveszélyesnek tűnő, tudományos fantasztikumba illő járgányról listázhatnánk a különböző jelzőket, de az alábbi videó mindennél többet elmond róla. A gép tervezője az a Tarso Marques, aki 1996 és 2001 között 26 F1-es futamon vett részt, és utolsó aktív évében Fernando Alonso csapattársa volt a Minardinál.
Tíz éve ezen a napon Alonso beült a Ferrariba és megnyerte a futamot
https://formula.hu/parc-ferme/24805
Fernando Alonso 2010. március 14-én állt először rajthoz a vörösökkel, ami egy emlékezetes nap lett mindkét fél számára. Erre mondhatná, hogy jött, látott és győzött.
#F1 #OnThisDay 2010@alo_oficial conquista la vittoria nel Gran Premio del Bahrain, gara inaugurale della stagione. Lo spagnolo è il quinto pilota dopo Fangio, Andretti, Mansell e Raikkonen a salire sul gradino più alto del podio alla prima gara con la @ScuderiaFerrari. pic.twitter.com/bvmQtuoxGg
— Piero Ladisa (@PieroLadisa) March 14, 2020
Nem hiszed el, melyik cég támogatja a hétvége egyik talpon maradt sorozatát
https://formula.hu/parc-ferme/24799
Tudjuk, hogy a Corona sörgyárnak semmi köze a világot lázban tartó koronavírushoz, de a neve miatt érdekes információ, hogy a sok más szériával ellentétben kitartóan versenyző WRC aktuális fordulójának épp ez a cég az egyik támogatója.

Egy éve hunyt el Charlie Whiting
https://formula.hu/parc-ferme/24804
2019. március 14-én ébredt arra a Formula-1-es paddock: Charlie Whiting tüdőembóliában veszítette életét a szezonnyitó Ausztrál Nagydíjra készülve, Melbourne-ben. Whiting a Hesketh csapatánál kezdett dolgozni az F1-ben, leginkább azonban a Brabhamnél eltöltött évei alatt ismerték meg a sportág követői. A főszerelői pozícióig jutó brit tevékeny szerepet játszott Nelson Piquet 1981-es és 1983-as bajnoki címében, és egészen addig a csapatnál maradt, amíg Bernie Ecclestone túl nem adott a Brabhamen 1988-ban.A Forma-1 egykori első embere közbenjárásával Whiting a Nemzetközi Automobil Szövetség egyik technikai ellenőre lett, 1997-től pedig az FIA versenyigazgatójaként, valamint biztonságért felelős szakembereként folytatta munkáját. Ebben a minőségében ő felelt a pályák és az autók biztonságáért, a versenyhétvégék szabályoknak megfelelő lebonyolításááért.
Whiting kiemelt szerepet játszott az F1 biztonságosabbá tételében az elmúlt több mint húsz év során, és ő volt az, aki a kezdetektől fogva kiállt a 2018-ban kötelezővé tett halo mellett. A szakember a történtek után kiemelte: hosszú évek kutatása és fejlesztése után váltak olyan biztonságossá az F1-es autók, mint manapság. Visszanézhetjük Sebastian Vettel tavaly mondott beszédét - egyúttal Isten nyugosztalja Charlie Whitingot!
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
Falmászással üti el az időt Hamilton
https://formula.hu/parc-ferme/24803
A hatszoros világbajnok Melbourne-ben maradt és az F1-es időmérő helyett talált magának más elfoglaltságot:


Michelisz: Sajnálom, de nem lehet kérdés
https://formula.hu/parc-ferme/24802
"Törölték a WTCR szezonnyitóját a Hungaroringen a koronavírus-járvány miatt, ami azt jelenti, hogy idén nem lesz verseny Magyarországon. Sajnálom, mert mindig az a legkülönlegesebb, amikor hazai közönség előtt versenyezhetek, de nem lehet kérdés, hogy az emberek egészsége a legfontosabb. Vigyázzatok magatokra, és remélem, minél hamarabb találkozunk!" - írta közösségi oldalán Michelisz Norbert.
A McLaren csapatvezetője szolidaritásból ott maradt Ausztráliában
https://formula.hu/parc-ferme/24800
Bár a száguldó cirkusz java már maga mögött hagyta a szezonnyitó helyszínét, a McLarennek több mint egy tucat alkalmazottja nem utazhatott el Melbourne-ből. Mivel a csapat egyik tagja bizonyítottan megfertőződött a koronavírussal, a hatóságok mindenkit karanténba zártak, aki érintkezett a szóban forgó személlyel. A McLarennek így további 14 embere vár a vizsgálat eredményére, akik nem maradtak támogatás nélkül - szolidaritásból velük van Andreas Seidl, a csapatvezető is. A német szakember a sajtónak elárulta, ő volt az, aki az istálló visszalépéséről döntött, miután a teszteredmény pozitív lett, és most ő az, aki kizárólag az embereivel együtt utazik majd haza Európába.

Fotó: DPPI
Videó: Porig égett a Ford WRC-autója Mexikóban
https://formula.hu/parc-ferme/24801
Futam közben kapott lángra Esapekka Lappi autója és már nem sikerült megmenteni.
Edzésötletek Daniel Ricciardótól, ha csak egy kerítés van kéznél
https://formula.hu/parc-ferme/24795
Good morning to Daniel and his brick wall only. pic.twitter.com/28w1I6Fr41
— Ky (@FiftyBucksss) March 8, 2020
Törölte a hétvégi és következő három versenyét az IndyCar
https://formula.hu/parc-ferme/24798
Tegnap még úgy tűnt, hogy az Egyesült Államok együléses szériája, az IndyCar megússza a koronavírus miatti versenylemondási trendet: csütörtökön a szervezők úgy döntöttek, megtartják a St. Petersburg-i évnyitó futamot most hétvégén, ám nézők nélkül, zárt kapuk mögött.
Pénteken azonban új közlemény érkezett az IndyCartól: elmarad nemcsak a március 14-15-i szezonnyitó, de a következő három forduló is Birminghamben, Long Beachen és Austinban. (A Long Beach-i futam törlését a promóter már csütörtökön közölte.). A lemondások értelmében május 9-én, az Indianapolis GP-vel kezdődik a szezon, majd következik az Indy 500.
A NASCAR ugyancsak lefújt két versenyt: a hétvégi atlantai és jövő hétvégi homesteadi viadalra nem kerül sor. A bajnokságból négy forduló már lement, a szezon jelen állás szerint március 29-én Fort Worthben folytatódik.

Barcelona: WRX halasztva, már keresik az F1 új időpontját
https://formula.hu/parc-ferme/24797
Közleményt adott ki a barcelonai pálya, amelyben a katalán kormányzat friss döntéseire hivatkozva törölte soron következő versenyeit. Az Ultimate Cup (március 21-22.), ELMS (április 4-5.) és WRX (április 17-19.) fordulóit halasztották el, a promóterekkel egyeztetnek a folytatásról. Április 5-ig a pálya minden foglalását törölték más tevékenységekkel egyetemben.
A Formula-1-es Spanyol Nagydíj május 8-10-i időpontja egyelőre változatlan, de a közlemény úgy fogalmaz, „már elemezzük a különböző elérhető opciókat a Formula-1-gyel”. Ez egybevág azokkal a hírekkel, melyek szerint a május végi Monacói vagy június eleji Azerbajdzsáni Nagydíjjal kezdődhet az idény.
Szó esett a MotoGP Katalán Nagydíjáról is, amelynek június 5-7-i időpontját nem érintik a jelenlegi intézkedések.

A WRC argentin fordulóját is elhalasztották
https://formula.hu/parc-ferme/24796
Bár a rali-vb mezőnye ezen a hétvégén Mexikóban zavartalanul versenyez, az áprilisi dél-amerikai fordulóra ez az állítás nem lesz érvényes. A szervezők a WRC promótereivel és az FIA képviselőivel közösen úgy döntöttek, a hónap utolsó hétvégéjére kiírt Argentin Ralit a világot eluraló járványra való tekintettel elhalasztják.
Az országban jelenleg 31 fertőzött alanyról tudnak, és természetesen azon dolgoznak, ez a szám minél lassabban emelkedjen. A szervezők most azon vannak, hogy egy új időpontot találjanak a viadalnak, ám ehhez az is kell, hogy a fertőzésveszély jelentősen csökkenjen.

Fotó: DPPI
Ismét extravagáns sisakfestést villantott Ricciardo
https://formula.hu/parc-ferme/24789
Hirtelen nem is tudjuk eldönteni, hogy M-re vagy W-re hasonlít inkább a 3-as rajtszám rajta:



Hamilton úgy beszél, mint aki életében először nyitotta meg a Google Mapst
https://formula.hu/parc-ferme/24792
Lehet, hogy tényleg így van? A Mercedes brit pilótája ugyanis a következőt írta az alábbi Instagram-posztjához:
"Wow, ez a kék pont mutatja, hogy hol vagyok a világban."

Két hónapra teljesen leáll a Formula-E a koronavírus miatt
https://formula.hu/parc-ferme/24794
Az elektromos sorozat már eddig is élen járt a versenyhalasztásokkal a járvány kitörése óta: elsőként lépték meg ezt a Sanya ePrix (Kína) kapcsán, majd ugyanerre a sorsra jutott a római és az indonéz forduló is. Most pedig hivatalosan is bejelentették, amit már egy ideje sejteni lehetett: két hónapra teljes egészében felfüggesztik – vagy befagyasztják, ahogy tetszik – a 2019/2020-as szezont. A közlemény szerint a COVID-19 gyors terjedése megakadályozza, hogy biztonságosan rendezzenek versenyeket nagyvárosokban. Az még nem dőlt el, mikor folytatódhat az idény, de a Formula-E szervezői értelemszerűen folyamatosan figyelik a helyzet alakulását.

Az MNASZ elnöke beszélt a magyar autósport helyzetéről
https://formula.hu/parc-ferme/24793
A koronavírus miatt hazánkban is töröltek futamokat, Oláh Gyárfás, az MNASZ elnöke a Sporthíradó vendége volt és beszélt a helyzetről.
Mennyit tudsz a 2000-es évek Formula-1-éről?
https://formula.hu/parc-ferme/24778
Tudásodat tesztelheted vonatkozó kvízjátékunkkal IDE vagy a képre kattintva!
