DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2026. június 24. szerda

Rossi féltestvére lehet a befutó Marquez helyére a Repsol Hondánál?

Újabb csavar az egyetlen szabad 2024-es MotoGP-s ülés ügyében: a The Race, a Sky Italia és egyéb megbízható sajtóorgánumok egybehangzó értesülései szerint Luca Marini válhatott az elsődleges jelöltté Marc Marquez megüresedő motorjára. A VR46 Ducatival 2024-re is szerződéssel rendelkező olasz nevét először még a hét elején dobták be a kalapba, ám úgy tűnt eleinte, hogy maga Marini cáfolja ezeket az értesüléseket, bár magát a Honda érdeklődését elismerte. Úgy fest azonban, hogy fordult a kocka, a lapok ugyanis most arról írnak, hogy a Malajziai GP szombatján történt egyeztetést követően Valentino Rossi féltestvére közel áll a megállapodás aláírásához, hogy 2024-ben a Repsol színeit öltse magára.

Marini pénteken elmondta, hogy motiválná egy gyári ülés, de csak akkor, ha „megfelelő a projekt”. Rövid távon aligha lenne jó döntés az olasz részéről a váltás, hiszen a MotoGP-t jelenleg uraló Ducatiról ülne át a legnehezebben vezethető és tempóban is halovány Hondára. A HRC szempontjából viszont sokat jelenthet a jó műszaki meglátásairól is híres Marini szerződtetése. Mint arra a The Race rámutat, a fiatal versenyző VR46-os kötődése azt is jelenti, hogy számára akkor is lenne B opció 2025-re, ha vele is csak évig számol a japán márka – amelyet a pletykák szerint Maverick Vinales, Johann Zarco, Miguel Oliveira és Pol Espargaro is főleg azért utasított vissza, mert csak 2024-re garantálták volna a helyüket a Repsolnál. Maga Marquez egyébként elmondta, ő is úgy tudja, hogy Marini lehet az utódja, akivel a Rossi-féle rivalizálás és feszültség ellenére is jó a kapcsolata.

Már annak kapcsán is vannak pletykák, ki vehetné át Marini helyét a VR46 Ducatinál: az a Fermin Aldeguer, akit néhány napja még a Repsol-üléssel hoztak szóba, s akinek az igazolását Alberto Puig gyorsan cáfolta. Aldeguer az első nem olasz motoros lehetne Rossi csapatában. A mai Moto2-es futamot megnyerő spanyol esetleges „meglepetést” ígért a jövő hétvégi Katari Nagydíjra, ami szintén árulkodó. Aldeguer ülését pedig az így pórul járó és a MotoGP-ből is kiszoruló Fabio di Giannantonio foglalhatná el a Speed Upnál a középső vb-kategóriában.

motogp-marini-vr46

Ha imádod a MotoGP-t és nem szeretnél semmiről lemaradni, akkor csatlakozz a Formula MotoGP Facebook-csoportunkhoz, ahol még több hírről és információról számolunk be a MotoGP és egyéb motoros bajnokságok kapcsán!

Napi cukiságbomba: Így játszanak Buttonék a kisfiukkal

A 2009-es F1-es világbajnok Jenson Button és párja, Brittny Ward is jól elvan a kis Hendrixszel:

 
 
 
View this post on Instagram
 
 

 

A post shared by Brittny Ward (@brittnyward) on

 
 
 
View this post on Instagram
 
 

 

A post shared by Jenson Button (@jensonbutton) on

Klasszikus versenyek ingyenessé tételével teszi elviselhetőbbé a kényszerszünetet a MotoGP

Mivel a koronavírus-járvány miatt leghamarabb május elején rendeznek futamot a világ legjobb motorosai számára, a MotoGP hivatalos honlapja tíz klasszikus viadalt is ingyen elérhetővé tett. Így többek között egy egyszerű regisztráció után fel lehet eleveníteni Valentino Rossi első királykategóriás győzelmét, a Casey Stoner elleni Laguna Seca-i vagy Jorge Lorenzo elleni barcelonai parádés párharcát, vagy épp az elmúlt évek őrült Phillip Island-i és asseni versenyeit. A videók IDE vagy a képre kattintva érhetők el.

motogp-rossi-stoner-dppi

Öt hónapig kómában feküdt, most újra versenyezni készül a belga pilóta

Nem akármilyen visszatérésre készül Enzo Ide: a Blancpain GT Sprint korábbi bajnoka tavaly augusztusban otthonában szenvedett balesetet, amely után öt hónapig mesterséges kómában tartották egy belga kórházban. Újévkor már arról posztolt, hogy köszöni az orvosok segítségét, most pedig már azt tervezi, hogy rajthoz áll a Ralikrossz-Eb-n, amely öt állomáson is a vb-vel együtt fog szerepelni (már amennyiben persze a koronavírus engedi…).

„Már alig várom, hogy újra vezethessek. A fő célom, hogy jól érezzem magam, és beletanuljak a ralikrosszba” – fogalmazott Ide, aki tavaly Spában kóstolt bele a nemzetközi ralikrosszba egy Audi S1-gyel, és idén is a Joel Christoffersson által futtatott svéd JC Raceteknik színeiben fog szerepelni.

enzo-ide-rx

Erre befizetnénk: 2020-as F1-es autók Legóból

Egy lelkes rajongó alkotott meg az aktuális mezőnyből öt autót, amelyek valódi LEGO-alkatrészekből is összeállíthatók. További képek és információk az Instagram-oldalán találhatók.

 
 
 
A bejegyzés megtekintése az Instagramon

Lego F1 2020

Videó: Karanténban van, így tengerpartot takarít a WRC-pilóta

Mads Ostberg posztolta az alábbi videót közösségi oldalán azzal, hogy a Mexikó Raliról hazatérve elővigyázatosságból karanténba vonult - nem beteg, a családjával lehet és ki is mehet a házból, de nem mehet a többi ember közé. Úgyhogy ezzel töltötte a hétfői napját:

 

Járvány alatt minden felelős versenyzőnő WC-papírt süt

"Ma egy nagyon különleges vacsorát készítek. Mostanság ez mindenki kedvence, így nekem is ki kellett próbálnom: már sül is a WC-papír! Ne felejtsük ki a borsot és a sót, és már készen is van. Jó étvágyat!" - mondja haláli komolysággal a W Series tavalyi második helyezettje.

Beitske Visser - Koronavírus-pánik 1:0

 
 
 
A bejegyzés megtekintése az Instagramon

Making a special dinner tonight

Hamilton is bemutatja a koronavírus elleni legfontosabb védekezési módot

A hatszoros világbajnok a közösségi médiában demonstrálja, hogyan kell helyesen kezet mosni a brit egészségügyi szolgálat, az NHS útmutatása alapján. Klímavédőként Hamilton még a vízzel való spórolásra is figyel, de szubjektív véleményünk szerint Grosjean a minap alaposabb volt.

Verstappen próbálta ki először az elkészült holland F1-es pályát

Régi-új pálya került a Forma-1 versenynaptárába a holland Zandvoort formájában. A nagy múltú helyszín néhány kihagyástól eltekintve 1952-től több mint harminc éven keresztül adott otthont a világbajnoki versenyeknek. Az elmúlt években főként túraautók és utánpótlásszériák szerepeltek rajta, Max Verstappen népszerűségének köszönhetően azonban újra megrendezik a Holland Nagydíjat.

Színes társaság: Bemutatta idei DTM-festéseit az Audi

A német márka dizájnrészlege új külsőt kölcsönzött a Német Túraautó Bajnokságban szereplő hat gyári autónak, melyeket a címvédő René Rast, valamint Nico Müller, Mike Rockenfeller, Robin Frijns, Loic Duval és Jamie Green vezet. Többen teljesen új színeket kaptak, mivel Rockenfeller, Duval és Green autóját is másik főszponzor támogatja.

Még három Audi lesz a bajnokságban az ügyfélcsapat WRT-nél, melyeket Ferdinand Habsburg, Ed Jones és Fabio Scherer vezet, ezek festését most nem mutatták be. A szezonnyitó időpontjában és helyszínében – április 25-26, Zolder – jelen állás szerint nincs változás.

Futam híján a rajongók eljátszottak egy bokszkiállást

A Williams szurkolói voltak ennyire lelkesek.

Az AFM vendége volt az F1-es sztárokat legyőző Bereznay Dániel

Az F1-es e-sport széria élmezőnyének tagja – 2018-ban második, 2019-ben harmadik helyezett – volt a Motorsporthíradó legutóbbi adásának stúdióvendége. A szimulátoros most vasárnap jegyzett egy nagy sikert: ő győzött az Ausztrál Nagydíj helyett megrendezett virtuális viadalon, melyen jelenlegi és korábbi F1-esek, Lando Norris, Stoffel Vandoorne és Esteban Gutierrez is részt vettek.

bereznay

A Le Mans-i 24 órás sorsáért még izgulhatunk

Az utóbbi egy-másfél hét során nem telt el úgy nap, hogy ne töröltek vagy halasztottak volna el valamilyen autó- vagy motorsport-eseményt, de az év egyik legnagyobb viadala szerencsére még kitart. Az idei Le Mans-i 24 órás futamot - ami a WEC 2019-2020-as szezonzárója is egyben - június 13-14-ére írták ki, és a szervezők ma közölték, ehhez a dátumhoz egyelőre nem nyúlnak hozzá. Hogy mi lesz a sorsa a versenynek az április 15-én dől el, eddig várnak a járvány okozta helyzet rendeződésére.

Piere Fillon elnök leszögezte, a versenyt idén valamikor mindenképp megtartják, túl sokáig azonban nem halogathatják, szeptembertben ugyanis kezdődne az új autókat felvonultató 2020-2021-es idény.

lemans-2019-start1

Videó: Hamilton is szörfölt egyet

A világbajnok kiélvezte a Melbourne-ben töltött idejét. Charles Leclerc-rel ellentétben neki nem csak az úszásról szólt a szörf...

 

Látványos jelenetek a hétvégi WRC-futamról

A Mexikó Ralit még megrendezték, igaz, az utolsó versenynapot végül itt is törölték. Egy összefoglaló videó a futamról:

Leclerc megpróbált szörfözni egyet, de nem nagyon sikerült neki

"Ez a nap inkább az úszásról szólt és nem a szörfözésről, de jó móka volt! Amúgy senki se közelítsen rá az arcomra az első képen, köszi! Remélem, hogy ezekkel a fotókkal mosolyt csalok az arcotokra ezekben a nehéz időkben. Ma hazamegyek és ott is maradok, amíg nem javul a helyzet" - írta közösségi oldalán Charles Leclerc. A Ferrari pilótája érdekes fotókat osztott meg...

 

Gasly és Kvjat élete nem lett számottevően bonyolultabb a csapatnévváltással

Eddig is Red Bullt kellett kortyolniuk, ezután is azt kell. Eddig is lépten-nyomon fotózták őket, ami továbbra is így van. A különbség csak annyi, hogy most az overallokon túl az Alpha Tauri divatmárka cuccait is magukra kell venniük néhány kattintás erejéig.

Nincs az a mutálódott koronavírus, ami gátat szabhatna a Raikkönen iránti rajongásnak

Maga Kimi Raikkönen osztotta meg az alábbi képet Instagramon a következő szöveggel:

"Ő itt egy egészségügyi nővér Sanghajban.  Nehéz idők köszöntöttek a világra, vigyázzatok magatokra."

ETExzeOXgAA0J1u

Norrisnak talán föl se tűnt, hogy nem igazi versenyen van

Lando Norris volt az egyik színfoltja a Bereznay Dániel győzelmével véget ért vasárnapi F1-es virtuális versenynek. Nemcsak azért, mert a mezőny végéről zárkózott fel a 6. helyig, hanem azért, mert a futam közben elejtett megjegyzései által a hangulatfelelős is ő volt. Pont, mint egy valódi F1-es futamon.

Bottas szemlélteti, hogyan kell elkapni a „koronát”

Bár verseny nem volt, azért igyekezett vidáman tölteni a vasárnapot Valtteri Bottas, akinek Insta Storyjában hemzsegteg a képek és a videók arról, mi mindent csinált új barátnőjével, Tiffany Cromwell-lel. Bár már eléggé elkoptatott poén, nem bírta ki, hogy a koronavírus-őrület jegyében fényképezkedjen a Corona nevű sörrel. 

És bizony, az alsó képen az a furcsa mamusz is az ő lábán van.

90085960_575103189745631_1154822150200066754_n

 

Clipboard

Mindennapi versenytörlésünket add meg nekünk ma (is)

Lassan az összes autós-motoros bajnokság reagált a koronavírus terjedésére a versenynaptára módosításával, de azért még mindig lehet találni új híreket ebben a témában. Most a Rali-Európa-bajnokság is lépett azzal, hogy az azori-szigeteki szezonnyitót elmozdította a március 26-28-i időpontról, és biztos távolságba, szeptember 17-19-re helyezte át azt. A bajnokság így jelen állás szerint a május 7-9-i eseménnyel startol a Kanári-szigeteken. De persze sose lehet tudni... 

02-Chris-Ingram