Zarco kizárta, hogy ő vegye át Marquez helyét a Repsol Hondánál
https://formula.hu/parc-ferme/36751
Amióta eldőlt, hogy Marc Marquez szerződést bont a Hondával és jövőre már a Gresini Ducati színeiben húzza majd a gázt a MotoGP-ben, az egyik legfontosabb pilótapiaci kérdéssé az vált, hogy vajon ki veszi át a helyét a Repsolnál. Elsőre logikus lépésnek tűnt volna, ha a Honda szatellit gárdájához, az LCR-hez leigazolt Johann Zarcót léptetik előre a gyári alakulathoz, ám most a francia versenyző az Ausztrál Nagydíj csütörtöki sajtónapján megerősítette, hogy ez nem fog megtörténni:
„Tényleg azt gondoltam, én lehetnék a természetes jelölt, de számos más oka van, hogy ez mégsem volt annyira ’természetes’. Nem túl fényes csak azért bekerülni a gyári csapatba, mert szabaddá vált az ülés. Azért kell odakerülnöm, mert engem akarnak. Amikor Marc nemet mondott, sokkal nagyobb lelkesedést vártam a Hondától és a gyári csapattól, hogy ezt nyomják” – fogalmazott némileg csalódottan a Motorsport.com által idézett Zarco. A jelenleg a Pramac Ducatinál szereplő motoros hozzátette: amellett, hogy szemlátomást a Honda sem akarta annyira az előléptetését, ő maga is úgy érzi, hogy biztosabb a hosszabb maradása a MotoGP-ben, ha nem hagyja ott Lucio Cecchinello csapatát egy esetlegesen csak egy szezonig tartó repsolos kalandért.
Marquez helyére amúgy már egy hete is inkább a jelenleg az RNF Apriliát erősítő Miguel Oliveirát tartotta fő esélyesnek a sajtó, a portugál némi ellentmondásba is keveredett Razlan Razali csapatvezetővel annak kapcsán, van-e olyan záradék a szerződésében (amely 2024-re is szól), hogy egy gyári alakulat érdeklődése esetén távozhat. Mindenesetre Oliveira csütörtökön Phillip Islanden arról beszélt, hogy nincs fejlemény, majd ha lesz ajánlata, lesz mondandója is – viszont a minap még így nyilatkozott az esetleges váltásról a MotoGP.com weboldalnak: „Megtiszteltetés, hogy egy olyan gyártó vesz fontolóra, mint a Honda. Minden motoros célja, hogy gyári csapatnál gyári ülést kapjon azzal a céllal, hogy együtt fejlődjenek. A lehető leghamarabb szeretném, hogy ez megtörténjen.”

Ha imádod a MotoGP-t és nem szeretnél semmiről lemaradni, akkor csatlakozz a Formula MotoGP Facebook-csoportunkhoz, ahol még több hírről és információról számolunk be a MotoGP és egyéb motoros bajnokságok kapcsán!
Mennyiben más az F1-es tabella most, mint egy évvel ezelőtt?
https://formula.hu/parc-ferme/21816
Vettel "sehol", Verstappen sokkal feljebb - így festett az F1-es pontverseny a 2018-as Kínai Nagydíj után és így fest most:

Ez volt a legjobb pole-kör tavaly Bakuban
https://formula.hu/parc-ferme/21815
Hangolódjunk a hétvégi F1-es futamra: 2018-ban Sebastian Vettel nyerte az időmérőt az alábbi körrel. A videó megtekinthető a Youtube-on:
Videó: Így parádézott Vietnam utcáin a Red Bull
https://formula.hu/parc-ferme/21814
Mint arról már beszámoltunk, az energiaitalosok máris bevették Hanoit, most pedig újabb videót tettek közzé David Coulthard és Jake Dennis show-járól:
Elképesztő, mennyire gyorsak a Super Formula-autók
https://formula.hu/parc-ferme/21811
Hétvégén rendezték a japán formulaautós sorozat idénynyitóját Suzukában, s a pole-pozíciós Tadasuke Makino 1:36,060-as kört repesztett – csak összehasonlításképp: az F1-es rekordot Lewis Hamilton tartja 2017-ből 1:27,319-es idővel, azaz kevesebb, mint kilenc másodperc a különbség a két kategória között:
Ricciardo hangulatánál már csak az ingje rikítóbb
https://formula.hu/parc-ferme/21812
Úgy tűnik, jól érezte magát a húsvéti pihenő alatt a Renault ausztrál pilótája – és az az ing…!
Amikor a Zöld Pokol fehér pokollá változik: hóvihar a Nordschleifén
https://formula.hu/parc-ferme/21813
Furcsa időjárás uralkodott Európa-szerte egy hete, hiszen Assenben a Superbike-vb futamát zavarta meg havas eső, de ugyanekkor a Nürburgring, ahol épp GT-versenyt rendeztek, sem úszta meg az extrém körülményeket:
Hangolódj a hungaroringi WTCR-re a tavalyi futamok összefoglalóival!
https://formula.hu/parc-ferme/21810
Ennél tökéletesebben elhelyezett szponzortáblát még nem láttunk
https://formula.hu/parc-ferme/21809
Az Emirates Fly Better, azaz Repülj jobban! feliratú táblája tökéletes kiegészítést ad Lando Norris sanghaji koccanásának… ![]()
When the advertising couldn't be more on point#F1 @emirates #FlyEmiratesFlyBetter
— Formula 1 (@F1) 2019. április 19.
Eagle-eyed @mc_potts spotted this one pic.twitter.com/2joMeCg5l7
Nagyot ugratott, majd folytatta, mintha mi sem történt volna
https://formula.hu/parc-ferme/21808
Nagyjából így lehet röviden leírni az alábbi autókrosszos balesetjelenetet:
Visszatért a Hungaroringre a súlyos sérülést szenvedett sportbíró
https://formula.hu/parc-ferme/21807
László Attila a tavalyi DTM-futamon történt bokszutcai kavarodásban sérült meg, bal lábát térd alatt amputálni kellett. A Formula.hu szerkesztősége az előző hónapokban árverést írt ki a sportbíró megsegítésére, amely során több mint félmillió forint jött össze. László Attila pedig mindeközben máris visszatért a Hungaroringre: a múlt hétvégén az Autós Gyorsasági Országos Bajnokság idénynyitóján tevékenykedett sportbíróként.

Fotó: SpeedLight Photo Agency Kft.
Szélmalomharc volt, ahogy bukása után életet próbált lehelni motorjába Marc Marquez
https://formula.hu/parc-ferme/21806
A vb-címvédő Marc Marqueznek most a futamon ütött be a krach, és az általában a gyakorlásokon eső spanyol most a futamon feküdt el motorjával Austinban. Ezek után szinte hősies küzdelmet folytatott, hogy valahogy beindítsa a nyilvánvalóan nem tökéletes állapotban lévő Hondát. Nem sikerült neki. A MotoGP Twitterén most kétféle kameraállásból is megnézhetjük a szélmalomharcot.
The most shocking moment of the 2019 #MotoGP season so far!
— MotoGP™ (@MotoGP) April 21, 2019
Despite his best efforts to restart the bike, @marcmarquez93 couldn't complete a magnificent seven in Austin! #AmericasGP pic.twitter.com/MzeRTPQZho
Izgalmas túraautó-koncepciót mutattak be a sanghaji autókiállításon
https://formula.hu/parc-ferme/21805
Az eredeti formájában már megszűnt MG egy érdekes túraautó-koncepciót mutatott be Sanghajban, amely az MG6 XPower TCR fantázianevet kapta. Az MG, mint márkanév eredeti formájában egy ideje már megszűnt, a névhasználatot jelenleg a SAIC Motors birtokolja, az ő munkájuk ez a versenyautó-terv, és az ő döntésük lesz az autó további sorsa is. Az autó teljesítménye az információk szerint 450 Nm és nagyságrendileg 320 lóerő.
Egy videó az autó bemutatójáról:
Magabiztosan várja a szezon kezdetét a magyar ralikrosszos
https://formula.hu/parc-ferme/21803
A 2019-ben a ralikrossz-Európa-bajnokság Super 1600-as kategóriájában induló Marton Gergely önbizalomtól telve várja a hamarosan időszerű szezonkezdést, erről tanúskodik legutóbbi Facebook-bejegyzése is, amelyben reméli, új korszak kezdődik, méghozzá olyan, amit az ő neve fémjelez majd.
Embert próbáló körülmények között nyerte Ayrton Senna élete első F1-es versenyét
https://formula.hu/parc-ferme/21804
Özönvíz-szerű eső, tocsogó pálya Estorilban, pörgő-forgó-törő autók, benne a sokszor csak tehetetlen utas versenyzőkkel - ez volt az 1985-ös Portugál Nagydíj, benne egy brazil fiatalemberrel, bizonyos Ayrton Sennával, akin semmilyen körülmény nem fogott ki, és pályafutása során először pezsgőzhetett a dobogó tetején. Mindenkit agyonverve.
#OnThisDay in 1985, a legend began...
— Formula 1 (@F1) April 21, 2019
The first of 41 spellbinding wins for the great Ayrton Senna
Flawless performance in the rain
Finished a minute ahead of second place
Lapped everyone else #F1 @ayrtonsenna pic.twitter.com/BgyeivN7JC
Az F1-eseknek is jár a kikapcsolódás húsvétkor - Leclerc például egy igazi sztárral bulizott
https://formula.hu/parc-ferme/21802
Bob Sinclar a house műfajának egyik legnagyobb sztárja - húsvét hétvégéjén az ő buliján tette tiszteletét a Ferrari üdvöskéje, Charles Leclerc.
A 12. helyről érkezett a futamgyőztes a Super Formula szezonnyitóján
https://formula.hu/parc-ferme/21801
Japánban is megkezdődött a formaautós szezon, a Super Formula első versenyét Suzukában rendezték. Az élről Tadasuke Makino rajtolhatott, az első sorba még Alex Palou kvalifikált. Egy Safety Car-periódus nagyon jól jött ki Nick Cassidynek, aki pont azelőtt járt kint a bokszban, hogy a biztonsági autót beküldték volna, és mivel folyamatosan álltak ki előle, de már úgy, hogy az SC miatt eltűnt az előny, egyre feljebb kapaszkodott a listán, majd az élre is állt, amit onnantól már nem is engedett át másnak. Egy ideig még az ex F1-es Kamui Kobayashi is vezetett, de kiállásáig nem tudott akkora előnyt összeszorgoskodni, hogy a 10. helynél előrébbre térjen vissza a bokszból. A második helyen a tavalyi bajnok Naoki Yamamoto zárt, a dobogóra mégKenta Yamashita állhatott fel.

A Mercedes dupla bokszkiállásának ideje 30 éve még csak egy autó kiszolgálására volt elég
https://formula.hu/parc-ferme/21800
Egészen elképesztő, hová fejlődött a technika és hová fejlődtek a boksziállások is a száguldó cirkuszban: amíg 2019 F1-ében a Mercedes adott idő alatt elvégez minden szükséges munkát Lewis Hamilton és Valtteri Bottas autóján is, addig ugyanez az adott idő 1989-ben még csak egyetlen McLaren kiszolgálására volt elég.
Ennél durvább gyorsulási versenyt ma már nem látsz
https://formula.hu/parc-ferme/21799
Ha a komoly autósport előszobája a gokart, akkor ez alighanem a gokart előszobája. Pedálos gyorsulási verseny, gyerekekkel. A videó természetesen Oroszországból származik.
A Red Bull már be is járatta autóját Vietnámban
https://formula.hu/parc-ferme/21798
2020-tól ellátogat majd a száguldó cirkusz Vietnámba is, a Red Bull-osok pedig már adtak is nekünk egy kis ízelítőt abból, milyen is lesz Hanoi utcáin versenyezni.
Drag racing #F1 style! Here’s your first taste of street racing Hanoi... #VietnamGP#HeinekenF1 pic.twitter.com/OaOgg4nfvK
— Aston Martin Red Bull Racing (@redbullracing) April 20, 2019
Kitaláljátok, melyik napon készült ez a kép?
https://formula.hu/parc-ferme/21797
Egyetlen fotó alapján meg tudjátok mondani, hol és mikor készült ez a fotó, illetve azt is, hogy mi volt az eredmény?
Time for #GuessTheDay!
— Renault F1 Team (@RenaultF1Team) April 19, 2019
Tweet us your guess!
Where When Drivers Results#RSspirit pic.twitter.com/IPWdH00yox