DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2026. június 12. péntek

NASCAR: Vasárnap az eső nyert, hétfőn viszont Buescher diadalmaskodott

Idén már nem először okoz gondokat a csapadék a NASCAR királykategóriája számára, így abszolút nem volt szokatlan, hogy csak hétfőn fejeződött be a Michigan International Speedwayen rendezett futam. Vasárnap ugyan az első szakaszt még sikerült megrendezi a Cup Series mezőnyének, a folytatást viszont kénytelenek voltak elhalasztani a szervezők, ám addigra már több neves versenyző is feladta a versenyt. Chase Elliott, William Byron, Kyle Busch, illetőleg a felfüggesztett Noah Gragsont helyettesítő Josh Berry is összetörte versenygépét, így nekik nem volt jelenésük a hétfői folytatáson, ahol sokáig úgy tűnt, Martin Truex Jr. megállíthatatlan lesz.

A 19-es autó pilótája már vasárnap is gyors volt, behúzta az első szakaszt, majd egy nappal később a második etap végén is az élen zárt, igaz ekkor egy hatalmas hajrá után csak pár méterrel előzte meg Daniel Suarez autóját. Truex Jr. a folytatásban is kiváló tempót diktált, de végül emberére akadt, az utolsó kiállásokat követően ugyanis az előző verseny győztese, Chris Buescher került az élre. Az RFK Racing versenyzője sokáig tartotta magát az élen, riválisa azonban 12 körrel a vége előtt elkaphatta volna, ha nem érik utol Michael McDowell autóját. A lekörözés során Truex Jr. megcsúszott, amivel jelentős időt veszített, így bár az utolsó körre ismét nagyon közel került, az előzésre már nem maradt ideje.  

A győzelem tehát Buescher kezébe került, aki így zsinórban második diadalát aratta, egyúttal ez a siker a Fordnak is különleges volt, mivel a kék ovál számára ez már sorozatban a kilencedik győzelem volt ezen a pályán. A folytatás Indianapolisban következik augusztus 13-án.

 

Túl jól sikerült a Mercedes csapatépítője, a főnök és a pilóta is felültette az autót

Egy F1-es csapat kapcsán nem is beszélhetnénk tartalmas téli szünetről, ha az nem foglalna magában némi autós mókázást a hóban. A Twitter tanúsága szerint a Mercedes talán némileg túlzásba esett, ugyanis előbb Toto Wolff csapatvezető, majd Valtteri Bottas szorult mentésre. 

Megható utolsó körös búcsú Andrettitől

Nehéz lenne az alábbitól szebb búcsút rendezni egy elhunyt autóversenyzőnek. John Andrettit 56 évesen a napokban vitte el a vastagbélrák, és a családja úgy döntött, utoljára még elviszi oda, ahol a férfi igazán jól érezte magát: a versenypályára. Mielőtt örök nyugalomra helyezték, Andretti megtehetett egy utolsó kört a legendás indianapolisi oválon.

Bemutatta új IndyCar-autóját a McLaren

Egy vadászgép és egy formulaautó keresztezésére emlékeztet minket a 2020-as gép, amelynek egyik látványos eleme az idei évtől előírt fejvédelmi eszköz, de az F1-ből ismerős papajasárga-kék színkombináció is visszaköszön az új versenyautón. A csapat Patricio O'Warddal és Oliver Askew-val vág neki az aktuális szezonnak. A két pilótát a különböző színű szárnyvéglapokról könnyedén fel lehet majd ismerni: előbbié a fekete, utóbbié a kék verzió.

EQL36KuW4AcxK7g_1

EQL5RzPX0AU-p7T

Újabb videós helyzetjelentés Zandvoortból

Lassan sorozat lesz abból, hogy megnézhetjük az átalakuló zandvoorti pálya állapotát - íme a legfrissebb epizód a február 5-6-ai állapotokkal:

Senki sem hibázott Anthoine Hubert halálakor

A Nemzetközi Automobil Szövetség lezárta a tavaly Spában történt tragikus kimenetelű Formula-2-es baleset nyomozását. Az augusztus 31-i futam során Anthoine Hubert a gumifalnak ütközött, majd onnan a pályára visszacsúszva Juan Manuel Correa elé sodródott, aki nem tudta elkerülni az ütközést, és közel 90 fokos szögben belerohant pilótatársa autójába. Hubert a helyszínen életét vesztette, Correa pedig súlyos sérülésekkel került kórházba.

A dokumentum szerint az eset négy közvetlen érintettje - Hubert-ren és Correán kívül Giuliano Alesi és Ralph Boschung - közül senki sem hibázott, a tragédiát szerencsétlen véletlenek sorozata okozta. A telemetriai adatok alapján Correa 218 km/h-s tempóval haladt, amikor 86 fokos szögben eltalálta Hubert-t. A végzetes ütközés 81 g erejű volt, ami 100 km/h-ra gyorsította fel a szinte egy helyben álló autót.

hubert-action-2019hun

Ez a Toyota TCR-autója? - videó

Japánban jelent meg egy ilyen Toyota, de konkrét információ nincs róla. Mi ez?

Robin Raikkönen már erősebb gokartban ül

Kimi Raikkönen posztolta ezt a képet fiáról, Robinnal azzal, hogy "More age, more power" - úgy tűnik, hogy az utód elindul az úton...

 

 
 
 
A bejegyzés megtekintése az Instagramon

More age, more power. Thanks @crgspa @kartshop.ch

Kimi Räikkönen (@kimimatiasraikkonen) által megosztott bejegyzés,

Visszatérhet idén a WTCR-be a Zengő?

2019-ben az "egy gyártó, négy autó" szabály miatt nem jutott hely a Cuprákkal versenyző Zengő Motorsportnak a WTCR rajtrácsán, 2020-ra azonban változhat a helyzet - több csapat is jelezte, hogy nem indul idén, a promóter pedig lehet, hogy visszavonja ezt a szabályt. Így vajon ismét láthatjuk a mezőnyben a Zengőt?

"Szeretnénk visszatérni a WTCR-be, ez a tervünk 2020-ra, és ezen dolgozunk a tél során. Francois Ribeiro is megkeresett bennünket, mivel a csapatunk továbbra is kiváló kapcsolatot ápol a bajnoksággal. Egyelőre nagyon sok részletet még nem mondhatok, de a tervem továbbra is az, hogy legalább egy magyar pilóta induljon nálunk" - mondta Zengő Zoli az Eurosportnak. 

Az Eurosport úgy tudja, hogy az autó továbbra is Cupra lesz és egy olyan magyar pilóta fog náluk indulni, aki még sosem versenyzett a Zengővel, de már több éves tapasztalattal rendelkezik.

zengő_2

fotó: dppi

Mennyit tudsz a Formula-1 áldozatairól?

A királykategória története nemcsak benzinnel és gumival, hanem vérrel is íródott - mennyit tudsz azokról a férfiakról, akik életüket áldozták álmuk beteljesítéséért?

Ide kattintva kitöltheted az ezzel kapcsolatos kvízt - teszteld a tudásod!

pf19

fotó: dppi

Ricciardo egészen új módszerrel erősíti a nyakizmát

A nyakkal vezérelt játék mindenképpen izgalmas módja az edzésnek...

 

 
 
 
A bejegyzés megtekintése az Instagramon

The unflappable @danielricciardo . Repost x @estebanocon . #Formula1 #F1 @renaultf1team #flappybird

FORMULA 1® (@f1) által megosztott bejegyzés,

Melyik volt eddig a legszebb Haas-festés?

2016 óta tagja az F1-es mezőnynek az amerikai istálló, amely idén elsőként mutatta be autója színezését. De melyik volt eddig a legszebb?

Íme 2016-tól a 2020-asig:

pf20

Hamilton öt kilót fogyott tavalyhoz képest, de még nem elégedett

Lewis Hamilton posztolt arról, hogy amikor legutóbb megérkezett az F1-es tesztelésre, akkor 78 kilogrammot mutatott a mérleg - most 73-at, de továbbra sem elégedett. Mint írja, még mindig van rajta elégetni való zsír és izmot is pakolhat még magára, de jól halad - majd hozzátette, hogy ha valaki jó formába akar lendülni, akkor meg is tudja csinálni.

 

A ralikrossz Európa-bajnokságon folytatja Marton Gergely

Egy szűkebb kör már korábban tudott a hírről, Facebook-oldalán azonban csak a napokban osztotta meg a hírt a magyar pilóta. A sorozat, a csapat és az autó is változatlan marad számára 2020-ban.

Sajtó: A Hungaroring után következett volna a Kínai Nagydíj

Az Auto Motor und Sport egyik újságírója arról számolt be, információi szerint az F1 két lehetséges időpontot vetett fel a csapatoknak, amelyekre átszervezték volna a járvány miatt veszélybe került Kínai Nagydíjat: a Magyar Nagydíjat követő, vagy a Brazil és az Abu Dhabi Nagydíj közötti hétvége jött szóba. A csapatok érthető módon mindkettőre nemet mondtak, logisztikailag rémálom lett volna leszervezni egy ilyen menetrendet.

Hogy milyen egyéb ötlete támadt az F1-nek a nagydíj megmentésére, arról itt írtunk részletesebben.

Működő motorja már van a Williamsnek

Az istálló grove-i főhadiszállásán Frank Williams és több száz dolgozó füle hallatára megtörtént a Williams erőforrásának első hivatalos beindítása, ami mindig egy mérföldkövet jelent a téli időszak során.

Édesapja tévés szereplésén szörnyülködött Sainz

Idősebb Carlos Sainz az El Hormiguero címen futó spanyol televíziós műsorban fakadt dalra, amit fia nehezen tudott megemészteni. Ismerjük el, sokan hasonlóan reagálnánk egy ilyen szituációra, hacsak nem profi énekes a szóban forgó felmenő.

Így gyakorolják a pilótacserét Coronelék

A hosszútávú versenyekre általában nem gokarttal szoktak tréningezni, de hát Tim Coroneléknél ilyesmi nem számít... így kell pilótát cserélni!

 

Videó: Grosjean már nagyon készül a szezonra

A Haas francia F1-es pilótája fotót és videót is posztolt az edzéséről - egy nehéz sisakkal a fején:

 

 
 
 
A bejegyzés megtekintése az Instagramon

Just a normal gym I guess with a very heavy helmet on... #r8g #F1 #training

Romain Grosjean (@grosjeanromain) által megosztott bejegyzés,

WRC-sztár jön versenyezni Magyarországra

Gyári WRC nem jutott erre a szezonra Craig Breennek, de egy-egy futamon azért valószínűleg láthatjuk a nagyok között, jövő héten például a Hyundaijal indulhat Svédországban – emellett viszont van ideje mást csinálni, a 2020-as szezonra pedig végül az Európa-bajnokságot választotta. A vb-n két dobogós helyezést is szerző 30 éves Breen az idei ERC-idényt egy gyári támogatású R5-ös Hyundaijal versenyzi majd végig, mind a nyolc futamon rajthoz fog állni, ez pedig azt jelenti, hogy a Nyíregyháza Ralira, a Rally Hungaryre is ellátogat majd novemberben.

craig-breen

fotó: FIA ERC

Daniel Ricciardo megtervezte saját autóját

És ti mit szólnátok ezekhez a megoldásokhoz? Ricciardónak ezek tetszenének...