F2: Doohan első főfutamgyőzelmét szerezte, Drugovich nagyot kaszált a bajnokságban
https://formula.hu/parc-ferme/33339
Kiváló napja volt Belgiumban Jack Doohannek: a Virtuosi ausztrálja a negyedik rajtkockából indult, de már a La Source-ban másodikként fordult, a kötelező kiállások során pedig sikeresen Felipe Drugovich elé vágott. Az ausztrál harmadik győzelmét szerezte a Formula-2-ben, és először nyert a vasárnapi, rangosabb versenyen. A brazil bajnoki éllovas a pole-pozíciót második helyezésre fordította, de a pontversenyben így is lépéselőnyre tett szert: fő üldözője, Theo Pourchaire autója a 3. körben lelassult, a pontkülönbség így 25-ről 43 egységre nőtt.
Liam Lawson lett a harmadik – Doohanhez hasonlóan mindkét hétvégi futamon dobogóra állt –, aki a második rajtkockából induló Enzo Fittipaldival volt összenőve: számos alkalommal összecsaptak a pályán, időnként kiterelve egymást a pályáról. Fittipaldi végül ötödik lett, a fordított stratégián levők közül legeredményesebb Richard Verschoor mögött.

Az F2-es főfutam eredménye:
| Versenyző | Csapat | Hátrány | |
| 1 | Jack Doohan | UNI-Virtuosi | |
| 2 | Felipe Drugovich | MP Motorsport | 1.9 |
| 3 | Liam Lawson | Carlin | 8.7 |
| 4 | Richard Verschoor | Trident | 12.4 |
| 5 | Enzo Fittipaldi | Charouz Racing System | 20.4 |
| 6 | Logan Sargeant | Carlin | 21.2 |
| 7 | David Beckmann | Van Amersfoort Racing | 22.3 |
| 8 | Ayumu Iwasa | DAMS | 22.4 |
| 9 | Jüri Vips | HitechGP | 23.8 |
| 10 | Clement Novalak | MP Motorsport | 24.7 |
| 11 | Frederik Vesti | ART Grand Prix | 31.0 |
| 12 | Dennis Hauger | Prema Powerteam | 37.4 |
| 13 | Marcus Armstrong | HitechGP | 39.7 |
| 14 | Ralph Boschung | Campos Racing | 40.6 |
| 15 | Marino Sato | UNI-Virtuosi | 43.7 |
| 16 | Calan Williams | Trident | 45.6 |
| 17 | Amaury Cordeel | Van Amersfoort Racing | 52.2 |
| 18 | Tatiana Calderon | Charouz Racing System | 57.3 |
| 19 | Roy Nissany | DAMS | 1:02.800 |
| 20 | Jehan Daruvala | Prema Powerteam | 1:46.300 |
| 21 | Lirim Zendeli | Campos Racing | |
| Theo Pourchaire | ART Grand Prix |
„Ha bír versenyezni, az jó” – Rossi közepes lelkesedéssel fogadja Marquez gyors visszatérését
https://formula.hu/parc-ferme/26110
Nem nagyon tud napirendre térni a MotoGP paddockja azon tény felett, hogy a vasárnapi futamon jobb felkarját törő, majd kedden megoperált Marc Marquez csütörtökön már vissza is tért Jerezbe, hogy a szombati szabadedzéseken felmérje, képes lesz-e már az e hétvégi versenyen ismét rajthoz állni.
A MotoGP-ben persze egy ekkora horderejű esemény nem mehet végbe anélkül, hogy Valentino Rossi véleményét is kikérjék róla, mint ahogy az megtörtént a jerezi paddockban:
"Nehéz ezt nekem megmondani, mert kívülről nézve nem tudom, hogy pontosan mi is vele a helyzet. A baleset pillanatában úgy tűnt, hogy komoly a sérülése és több időre lesz szüksége, de már itt is van, szóval ha bír versenyezni, az jó" - beszélt nemezisének visszatéréséről Rossi.
És van még egy dolog, aminek kapcsán az olasz legenda nincs teljesen képben: a múlt vasárnapi kiesését okozó műszaki hibájának mibenléte. Elmondása szerint azonban a Yamahánál megoldották a problémát, és reményeik szerint nem fog előfordulni ismét. Rossi a teljesítmény terén is fordulatot vár, hiszen az elmúlt hétvégén, ahogy fogalmaz, igencsak küszködtek - a 10. helyen haladt, amikor leparkolt a pálya szélén.

Hamilton a kutyáját is bevonta az edzésbe, ő volt a súlyzó
https://formula.hu/parc-ferme/26108
"Roscoe és én keményen nyomjuk az edzőteremben" - adott hírt legújabb edzésformájáról a bajnoki tabella éllovasa. A hűséges eb egyes gyakorlatoknál csak szemlélődő volt, másokban aktív szerepet "vállalt", mint azt a videó bemutatja.
Roscoe and I going hard in the gym, teamwork makes the dream work pic.twitter.com/d6FyQfjFko
— Lewis Hamilton (@LewisHamilton) July 23, 2020
Lebuktatta magát az F1: tényleg jön Portimao, Imola és a Nürburgring
https://formula.hu/parc-ferme/26109
Ahhoz, hogy tökéletesen koordinálva legyen egy bejelentés, az online térben is mindennek időben a helyén kell lennie, a Reddit lelkes népe pedig felfedezte, hogy az F1 feltöltötte hivatalos oldalára a portimaói, az imolai és a nürburgringi pálya vonalvezetését, amelyeknek az idei naptárba való csatlakozásáról frissen reppentek fel a hírek. Ez persze aligha lehet véletlen! És nem is ez az első alkalom, amikor az F1 ilyen módon spoilerez el egy bejelentést: legutóbb a Williams-pilóták új overallját lehetett megtalálni az oldalukon, mielőtt még a csapat hivatalosan is leleplezte volna azt. Ennél körmönfontabbnak kell lenni, ha valaki el akarja titkolni egy bejelentés érkezését a legkisebb rezdüléseket is árgus szemekkel figyelő rajongók előtt!
Great spot from @F1Subreddit user u/MikadiN. The official F1 website has added track maps for Nürburgring, Imola and Portimao
— WTF1 (@wtf1official) July 23, 2020
IT’S HAPPENING PEOPLE! pic.twitter.com/ZNfDK7D1XX
Markus Winkelhock mesteri húzása ma már szabálytalan lenne
https://formula.hu/parc-ferme/26111
Szép gesztus a Racing Pointtól, hogy még a csapat elődjének az elődjének a történelmét is a magáénak érzi, hiszen legújabb képes-narrálós videójában a 2007-es Európa Nagydíj szürreális történéseit mutatja be, amelyben 15 perc hírnév jutott az akkor Spyker néven ismert istálló debütáló pilótájának, Markus Winkelhocknak. A német a rajt előtti pillanatokban, a felvezető kör végén a bokszba hajtott intermediate gumikért, az azonnal megérkező esőre azonban a többiek csak a start után reagáltak, így Winkelhock, a mezőny újonca a mezőny leggyengébb autójával az élen találta magát.
Ám mint a múlt hétvégi Magyar Nagydíjon a Haas büntetésével felhívta rá a figyelmet az FIA, az ehhez hasonló stratégiai dötések a jelenlegi szabályok mellett már nem megengedettek.
Még hogy a raliban nem előzik egymást a pályán... - videó
https://formula.hu/parc-ferme/26107
A hétvégi hazai ralis szezonnyitón a végül győzelmet arató Turán Frigyes a lengyel Lukasz Kotarbát érte utol - ez szokatlan jelenség a raliban, hiszen a pályán elvileg nem találkozhatnak egymással a pilóták. Itt azonban körgyorsaságit rendeztek és a rajtoltatás miatt pont úgy jött ki a lépés, hogy Kotarba kicsit feltartotta Turánt, aki viszont nem sokat hezitált, elment mellette, mondhatjuk, hogy elég céltudatosan...
Lorenzo egyszer már bemutatott egy Marquezéhez hasonló emberfeletti bravúrt
https://formula.hu/parc-ferme/26106
Mint arról beszámoltunk, a múlt vasárnap felkarcsontját törő Marc Marquez – Cal Crutchlow-hoz és Alex Rinshez hasonlóan – megkapta az engedélyt az orvosoktól az indulásra az Andalúz Nagydíjon. Emberfeletti teljesítmény ez, amely azonban nem példa nélküli még a MotoGP közelmúltjából sem: a 2013-as asseni hétvége edzésein Jorge Lorenzo bukott nagyot az esőben és törte el a kulcscsontját, amelyet még aznap megműtöttek Spanyolországban. A yamahás aztán szombat este visszarepült Hollandiába, vasárnap pedig, másfél nappal az operáció után rajthoz állt a versenyen, ahol a parádés ötödik helyen zárt sérülten.
Elindult a Formula Girls - csatlakozzatok!
https://formula.hu/parc-ferme/26105
Elindítottuk Formula Girls névre hallgató Facebook-csoportunkat, ahol a nagy sikert arató galériáinkat gyűjtjük össze, természetesen némi bónusszal kiegészítve.
A csoporthoz ezen a linken lehet csatlakozni!

Stroll elkezdett kapaszkodni: nem akarja, hogy kirúgják!
https://formula.hu/parc-ferme/26103
Hétfői podcastadásunkban a Magyar Nagydíj eseményeit veséztük ki, így nem mehettünk el szó nélkül a hétvége meglepetése, Lance Stroll mellett sem - hallgassatok belénk:
A Formula Podcast az alábbi felületeken érhető el – iratkozz fel, kövess minket!
Marquez nem viccelt: Két nappal műtétje után megérkezett Jerezbe
https://formula.hu/parc-ferme/26104
A nyolcszoros világbajnok a vasárnapi Spanyol Nagydíjon bukott és törte el felkarját, melyet kedden műtöttek meg Barcelonában. Hétköznapi halandóként az is szinte felfoghatatlan, hogy a sérülés után három héttel, a cseh hétvégén újra versenyezzen. Marc Marquez azonban megpróbálkozik a lehetetlennel: csütörtökön betoppant Jerezbe, a hétvégi Andalúz Nagydíj helyszínére, hogy megkísérelje a visszatérést!
A bejegyzés megtekintése az InstagramonMarc is back! #AndaluciaGP #MM93 #MarcMarquez #MotoGP #Motorcycle #Motorsport #ThisIsMotoGP
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
Ennyivel volt gyorsabb az idei Hamilton a tavalyi Verstappennél
https://formula.hu/parc-ferme/26101
A 2019-es és a 2020-as hungaroringi körrekord egymás mellett, egy videón - ez ezen a linken, vagy a Youtube-ra átkattintva megtekinthető!
Megugrott a fertőzöttek száma Barcelonában, de veszélyben van-e a Spanyol Nagydíj?
https://formula.hu/parc-ferme/26102
A koronavírus-járvány miatt átalakított versenynaptár szerint augusztus 16-án rendeznék meg a Formula-1-es Spanyol Nagydíjat, az utóbbi napokban azonban felmerültek kétségek ezzel kapcsolatban a sajtóban. Katalóniában ugyanis megugrott a pozitív esetek száma, így ismét szigorítások léptek életbe: a barcelonai lakosokat arra kérték, hogy 15 napig maradjanak otthon, betiltották a 10 főnél nagyobb találkozókat, valamint a kulturális és szabadidős sporttevékenységeket.
Emiatt már arról szóltak a pletykák, hogy az F1 vésztervként egy harmadik silverstone-i futamban gondolkodik a Brit és a 70. Évfordulós Nagydíj után, ám a rendre megbízható Motorsport.com szerint erről szó sincs. Mivel a Circuit de Catalunya Barcelonán kívül esik, a pályára érkezőket nem érintik a szigorítások, így minden a terv szerint halad (legalábbis egyelőre). Az F1 amúgy készen állna beugró pályákat keresni, ha egy bejelentett helyszínen ellehetetlenülne a rendezés, ám úgy hírlik, ez ügyben még nem tettek lépéseket.
Mindeközben egyébként alakulni látszik a szeptember utáni program is: a hírek szerint a Nürburgring, Portimao és Imola is csatlakozhat rövidesen a menetrendhez.

Hegyibiciklizéssel kapcsolódott ki Hamilton, Bottas nem egészen ezt csinálta
https://formula.hu/parc-ferme/26100
A világbajnoki címvédő saját bevallása szerint itt-ott azért megérezte a kerékpáros túrát - két fotót posztolt róla, majd a Mercedes megmutatta, hogy Valtteri Bottas kicsit másképp pihente ki a három egymást követő versenyhétvégét:
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
Gumigyilkos pálya lesz Mugello
https://formula.hu/parc-ferme/26098
A Pirelli arra számít, hogy a Formula-1-ben a Toszkán Nagydíj helyszíneként bemutatkozó Mugello karakterisztikája és aszfaltja alaposan meggyötri az abroncsokat, ezért a szeptember 11-13-i versenyre a kínálat keményebb abroncsait fogja elvinni. A Pirelli skálájában ötféle keverék szerepel: a C1-es jelű a legkeményebb, a C5-ös a legpuhább. A gumicég bejelentése alapján Mugellóban a C1 (kemény), C2 (közepes) és C3 (lágy) keverékek kapnak szerepet. Toszkána mellett csak Silverstone-ban (a Brit Nagydíjon) és Barcelonában állnak majd rendelkezésre a legkeményebb gumik, kettő, az abroncsokat ismerten fogyasztó pályán.

Közölték az Orosz Nagydíj gumikínálatát is, ahol épp a skála másik vége kap szerepet: Szocsiban a C3 lesz a kemény, a C4 a közepes, a C5 pedig a lágy megnevezésű abroncs – utóbbi, melyet városi pályákon szoktak használni, ekkor kap szerepet idén először. A szabad gumiválasztásra vonatkozó szabályt 2020-ban a futamok sűrűsége és naptár bizonytalansága miatt eltörölték: minden versenyző két szett kemény, három szett közepes és nyolc szett lágy abronccsal rendelkezik.
A 2020-as versenynaptár eddig tíz véglegesített futamból áll, és már mindegyikről tudni, milyen keménységű abroncsok állnak rendelkezésre. Áttekintő táblázat Ausztriától Oroszországig:

Neves csapattal tesztelt formulaautót Keszthelyi Vivien
https://formula.hu/parc-ferme/26099
Az ország legismertebb hölgyversenyzője fotót osztott meg közösségi oldalán rajongóival, melyhez csak rövid leírást fűzött. Ebből annyi derül ki, hogy egy Dallara 320-at tesztelt Portimaóban, a Carlin istállóval, a formulaautózás szinte minden szintjén érdekelt brit csapattal.
A 19 éves, tavaly W Seriesben szereplő pilóta terveit egyelőre titokban tartja. A kevés információból azonban el lehet indulni: a Dallara 320 versenygépet az Euroformula Open szériában használják, ahol érdekelt a Carlin is. A csapatnál pedig egyelőre van egy kiadó hely az augusztusban Hungaroringen startoló, közép- és dél-európai pályákon folytatódó szezonra.
Red Bull-os vált Red Bull-ost – a mezőny hatoda átalakult az FE-szezon szuperdöntőjére
https://formula.hu/parc-ferme/26097
Már azt is tudjuk, mely három vonalvezetés használatával bonyolítja le kilenc nap alatt szezonbeli utolsó hat versenyét a berlini Tempelhof repülőtéren a Formula-E, és ezzel egyidejűleg egy újabb megüresedett ülés is gazdára talált a mezőnyben. A korábban az F1-ben a Toro Rossónál is megfordult Brendon Hartley öt verseny után kiszállt a Dragon üléséből és a sorozatból, helyét pedig egy újonc, a brazil Sergio Sette Camara veszi át a hat szezonzáró versenyre, ami tulajdonképpen a 11 futamot tartalmazó évad több mint fele. A 22 éves pilóta az előző két évben a Formula-2 élmezőnyének környékén harcolt, hátterét illetően pedig az elmúlt időszakban a Red Bull és a McLaren pilótája is volt - az energiaitalosok tőlük nem szokatlan módon 2017-ben kidobták őt a programukból, majd idén visszavették. Sette Camara emellett a Super Formulában is versenyezni fog idén.
Ezzel együtt már négy pilótacsere ment végbe az FE-ben a március óta tartó kényszerszünetben:
- Az Audi menesztette Daniel Abtot, és René Rastot ülteti a helyére.
- Abt átnyergelt a NIO 333-hoz, ahol Ma Csing-hua az utazási korlátozások miatt nem tud versenyezni.
- A Mahindrától váratlanul távozó Pascal Wehrlein autójába Alex Lynn ül.
- A Dragonnál Brendon Hartley-t Sergio Sette Camara váltja.
A hatfutamos berlini őrület augusztus 5. és 13. között tart majd.

Verstappen megkapta ajándékba a Hungaroringen eltört futóműalkatrészt
https://formula.hu/parc-ferme/26096
Egy igazán emlékezetes meglepetést kapott Max Verstappen a Magyar Nagydíjat követően. A pilóta azt az eltört futóműelemet viheti haza, amit az istálló szerelői percekkel a vasárnapi futam rajtja előtt cseréltek ki, miután a versenyzői a bokszból kivezető körén falnak koccant. A felvételeken egyébként jól látszik, milyen közvetlen a viszony a pilóta és a szerelők között.
A Hagyományos, a Fordított és az Új – bemutatták a Formula-E berlini vonalvezetéseit
https://formula.hu/parc-ferme/26095
Augusztus elején folytatódik és zárul a Formula-E hatodik, 2019/2020-as idénye, méghozzá nem kevesebb, mint hat berlini futammal. Mivel azonban a helyszín a Tempelhof repülőtér, a szervezőknek lehetőségük van többféle nyomvonal kialakítására, és ezzel – viszonylag – éltek is. Összesen három vonalvezetést fognak használni majd a pilóták – pontosabban csak kettőt, az egyik ezek közül ugyanis a már az előző évekből ismert pálya, csak fordított irányban fognak rajta haladni. Ezzel a duplával indul majd a berlini maraton augusztus 5-én és 6-án, majd jön a hagyományos irányú pálya 8-án és 9-én. Az utolsó páros versenyhétköznapra (merthogy ezek szerdára és csütörtökre esnek) pedig néhány plusz kanyart betoldottak a vonalvezetés középső szekciójába, így 12-én és 13-án tényleg némileg módosított nyomvonal köröznek majd a pilóták. Íme, a három verzió:

Videó: A Magyar Nagydíj legjobb onboard felvételei
https://formula.hu/parc-ferme/26094
A rádiós összeállítás mellett természetesen megérkezett a belső kamerás felvételek válogatása is a 35. hungaroringi F1-es futamról (a videó átkattintás után indul!):
Különleges információk a Magyar Nagydíj zárt kapui mögül
https://formula.hu/parc-ferme/26093
Legutóbbi podcastadásunkban természetesen a hungaroringi F1-es futamot veséztük ki, ráadásul törzsgárdánk tagja, Mészáros Sándor egyedüli magyar újságíróként a pályáról követhette az eseményeket, és rengeteg kulisszatitkot meg is osztott veletek. Hallgassatok belénk!
A Formula Podcast az alábbi felületeken érhető el – iratkozz fel, kövess minket!
Latifi hungaroringi rajtja is megér egy visszajátszást
https://formula.hu/parc-ferme/26092
A Williams kanadai pilótájáról nem sok szó esett a múlt hétvégi Magyar Nagydíjon, pedig a rajtja óriásira sikeredett: a tizenötödik helyről indulva a kör végére a tizedik helyig kapaszkodott fel. Sajnos a bokszkiállását követően a csapat hibájából fakadóan nekiütközött az egyik McLarennek, és kénytelen volt defektes autóval egy teljes kört megtenni, így az esélytelen utolsó helyre csúszott vissza.









