Formula-E: Első Vandoorne-pole az esős Hong Kong-i időmérőn
https://formula.hu/parc-ferme/21368
A McLaren ex-F1-es pilótája csapata, a HWA és saját első pole-pozícióját kaparintotta meg - de a Mercedesnek jövőre helyet készítő gárda másik pilótája sem panaszkodhatott, Gary Paffett negyedik helyről várhatja a rajtot. Közéjük Oliver Rowland (Nissan), valamint Andr Lotterer (Techeetah) ékelődött be, a legjobb hatost a mexikói győztes Lucas di Grassi (Audi Abt) és Edoardo Mortara (Venturi) egészítette ki.
Az olasz egyébként harmadik helyre lőtte be autóját, ám időbüntetést kapott piros zászló alatti gyorshajtásért. A kényszerszünetet a címvédő Jean-Eric Vergne (Techeetah) okozta, aki ugyan bejutott a top 6-ba, ám elvették legjobb körét az incdens miatt, így csak a 18. pozícióból kezdheti meg a Hong Kong ePrix-t.
A listavezetők számára nem jött össze a kvalifikáció: az éllovas Jerome d'Ambrosio csapattársával, Pascal Wehrleinnal (Mahindra) utolsó pár, előre fusst lesz kénytelen játszani a mezőny végéről, de Antonio Felix da Costa (Andretti BMW) legjobbja is csak a 20. helyre volt elég.
Az időmérő edzés végeredménye:
| 1 | 5 |
|
|
1'11.580 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 2 | 22 |
|
|
1'11.903 | 0.323 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 3 | 36 |
|
|
1'12.868 | 1.288 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 4 | 17 |
|
|
1'13.033 | 1.453 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 5 | 11 |
|
Keszthelyi Vivien versenyezhet Misanóban a W Series következő futamánhttps://formula.hu/parc-ferme/22208
A W Series hivatalosan is bejelentette, hogy a soron következő misanói fordulóban mindkét tesztpilóta rajthoz állhat mindkét napon - ez azt jelenti, hogy Keszthelyi Vivien is versenyezhet. Emma Kimilainen ezúttal sem áll rajthoz, így 19 főből áll majd a mezőny. „Nagyon megtisztelő, hogy ismét rajthoz állhatok, hiszen a versenyzőtársaim közül én rendelkezem a legkevesebb tapasztalattal a formula kategóriában. Az idei szezonban az F3 Asian Championship Winter Series-ben minden tőlem telhetőt megtettem, hogy a 7 futamon a lehető legtöbb tapasztalatot megszerezzem és úgy érzem, hogy jól sikerült a felkészülés a W Series-re. A bajnokság tesztpilótájaként folyamatosan azon dolgoztam, hogy egyre jobb időket fussak az autóval, a kemény munkának pedig ismét meg lett az eredménye" - idézi a a VRS Sport közleménye Keszthelyi szavait. Ilyen belülről, amikor megforgatják a Red Bullt - az a hang...https://formula.hu/parc-ferme/22202
Fokvárosban bemutatózott a Red Bull és David Coulthard az RB7-tel, az istálló közzétett egy hétperces onboard videót erről - örülünk, hogy itt nem a hibrid erőforrást hallgatjuk, az ilyen eseményekhez valahogy ez illik... Most nyerhettek egy utat Kubicával... Budapestrehttps://formula.hu/parc-ferme/22201
Alighanem inkább a külföldi rajongóknak szól ez a felhívás, de mindenki részt vehet benne, aki az Európai Unión belül lakóhellyel rendelkezik, így mindenképp érdemes próbát tenni Magyarország határain belülről is. A Hungaroring ugyanis Robert Kubicával reklámoz ajándék utat és jegyet az idei F1-es Magyar Nagydíjra. Maga a lengyel mondja el, hogy mit kell tenni ehhez: "Tudom, hogy hosszú ideje támogattok engem, ezért ha szeretnétek nyerni egy utat Budapestre, a Magyar Nagydíjra, küldjetek nekünk videókat, üzeneteket, képeket, bemutatva, hogy miért ti vagytok a legszuperebb rajongók. A jelentkezők közül választjuk majd ki azt a személyt, akinek lehetősége lesz találkozni velem a paddockban a Magyar Nagydíj hétvégéjén. Csak használjátok a #HungaROARing hashtaget, és hamarosan találkozunk!" A nyereményjáték szabályai részletesen megtalálhatók a Hungaroring weboldalán, eszerint a győztes másodmagával jogosult a nyereményre, ami a Budapestre való utazást, négy éjszakára szóló szállást, Super Gold belépőjegyet és a Kubicával való találkozót foglalja magában.
Soha nem látott pedálkamera: két lábbal nyomják a gázt az Indy 500-onhttps://formula.hu/parc-ferme/22200
Idén már nincs ott az IndyCar mezőnyében, de az előző négy évben rajthoz állt az Indianapolis 500-on a kolumbiai Gabby Chaves, aki most egy egészen különleges videóval rukkolt elő egyik ottani menetéről. Bár versenyzőtársai sorra elképednek, hogyan sikerült rögzítenie ezt a videót vezetés közben, Chaves csak annyit felelt erre, hogy "óvatosan". A videóban az látható, hogyan használja a pedálokat a versenyző az oválpályán, ahol egy tökéletes kör során végig a gázon kell tartania a lábát. A legérdekesebb, hogy időnként a bal lábával is rásegít a gézpedál taposására, hiszen a hosszú, monoton gázadástól a jobb láb komoly igénybevételnek van kitéve.
Ha június, akkor jöhetnek a videók a világ legbetegebb versenyéről, a Man-szigeti TT-rőlhttps://formula.hu/parc-ferme/22199
Jelenleg is zajlik a Man-szigeti TT, amelynek szellemiségéről mindig egy-egy ehhez hasonló videó árulja el a legtöbbet: motorosok 300 km/óra feletti tempóval száguldanak a 60 kilométeres körön, városokban és közutakon, minimális biztonsági intézkedések mellett. Egyesek szerint ez a legvagányabb verseny, mások szerint puszta őrültség, aminek semmi helye a motorsportban. Elsősorban azért, mert szinte minden év halálesetekkel jár a versenyzők között, és sajnos az idei sem kivétel: hétfőn a Superbike kategória első versenyén baleset következtében életét vesztette a 27 éves Daley Mathison, aki a korábbi években az elektromos Zero TT géposztályban már három dobogót is szerzett. Tassi Attila fogta magát és elment versenyezni a fuji 24 órásrahttps://formula.hu/parc-ferme/22198
Vagy talán úgy helyesebb, hogy a Honda fogta őt és vitte magával a versenyre Fujiba. Mindenesetre Tassi egy különleges vendégszereplést hajtott végre a hétvégén, hiszen a 24 órás versenyekkel operáló japán sorozatban, a Super Taikyuban állt rajthoz az őt a WTCR-ben is alkalmazó csapat, a KCMG színeiben. Az alakulat a TCR-kategóriában indult, azaz Tassi a jól ismert Hondát vezethette, csak ezúttal egy kicsit hosszabb ideig, mint azt megszokhatta... Három váltótársával, Matt Howsonnal, Josh Burdonnal és Paul Ippel váltogatták egymást a volán mögött, és bár egy ponton kategóriájuk első helyén is álltak, végül műszaki hibák nyomán a hetedikek lettek.
Az ő munkáját nem tudjuk irigyelnihttps://formula.hu/parc-ferme/22197
Legalábbis nem nagyon - igaz, hogy közelről nézhet autóversenyt, de hogy minden elhaladó autó után újra kell igazítania azt a táblát...
Mi történik? Egy hétvége alatt három R5-ös Volkswagen Polo gyulladt kihttps://formula.hu/parc-ferme/22196
Furcsa hétvégét zárt a Volkswagen Motorsport: a gyártó R5-ös Polo GTI versenyautói közül három is kigyulladt, ebből kettő a Portugál Ralin, egy pedig egy svájci bajnoki futamon - látszólag semmi kapcsolódási pont nincs az esetek között, de meglehetősen furcsa, hogy ilyen történik. A VW tavaly mutatta be a Polo GTI R5-öt, de egyelőre nem hozza a várt eredményt, van, aki már vissza is váltott róla a jól bevált Skoda Fabiára - az év elején a kormánymű hibásodott meg több autóban is, a hétvégi hárommal pedig összesen már öt darab égett ki az elkészített harmincból. A VW már vizsgálja az eseteket, hiszen ez azért nem tréfadolog, de mint mondták, mivel sok minden megsemmisült a tűzben, így elég nehéz rájönni, hogy mi is okzota őket - tűzszakértőkkel dolgoznak együtt, hogy megfejtsék a problémát, ötleteik már vannak, de biztosra nem mondják. A többszörös magyar bajnok Herczig Norbert is egy Polo R5-tel versenyez idén a rali-Eb-n, neki is volt már technikai gondja, szerencsére ki még nem gyulladt az autó.
fotó: dppi Remekeltek a magyar ralikrosszosok Ausztriábanhttps://formula.hu/parc-ferme/22195
Az ausztriai Fuglau pályán folytatódott az FIA Rallycross Közép-Európa Zóna Kupa, mely versenyhétvégének két magyar indulója is volt. Az S1600-ban Lukács Kornél Csucsu RX bejutott a döntőbe, a második helyen intették le. Az STC+2000-es kategóriában Koncseg Zoltán nemcsak a döntőig menetelt, meg is nyerte azt! Eredmények a Chronomoto Team oldalán:
Fotó: Walter Handl Raikkönen, a bébiszitterhttps://formula.hu/parc-ferme/22194
Szokott tömörségével a „bébiszitterkedés” címet adta az alábbi Instagram-fotónak Kimi Raikkönen – ezúttal neki kellett foglalkozni a két gyerekkel, Robinnal és Riannával. Stoffel Vandoorne rekordot döntött Le Mans-banhttps://formula.hu/parc-ferme/22193
A 2019-es Le Mans-i 24 órás vasárnapi hivatalos tesztnapján új sebességrekordot állított fel az SMP Racing belga pilótája, aki csupán Spa óta a mezőny tagja: a WEC történetében elsőként lépte át a 350 km/h sebességet – 350,1-et mértek. A korábbi rekord 345,6 km/h volt Lucas di Grassitól 2015-ben.
35 éve: Az egész világ megismerte Ayrton Senna nevéthttps://formula.hu/parc-ferme/22191
A háromszoros világbajnok brazil pilóta ezen 35 évvel ezelőtt ezen a napon futotta pályafutása egyik legnagyszerűbb versenyét, 1984-ben, Monacóban: mindössze karrierje ötödik futamán, szakadó esőben oktatta az élmezőnyt, és meg is nyerhette volna a nagydíjat, ha azt nem intik le idő előtt. Végül második helyen rangsorolták későbbi nemezise, Alain Prost mögött. A verseny összefoglalója: Kijött a Ford és a Ferrari versengését feldolgozó film előzetesehttps://formula.hu/parc-ferme/22192
Az angolul Ford v Ferrari, magyarul Az aszfalt királyai című, novemberben érkező filmben Matt Damon játssza Carroll Shelbyt, Christian Bale pedig Ken Miles-t. A filmben mellékszerepben az autóversenyzés olyan legendás alakjait is megformálják, mint Henry Ford II, Enzo Ferrari, Bruce McLaren és Dan Gurney (akit saját fia alakít). Fokvárosban fánkozott a Red Bull és Coulthardhttps://formula.hu/parc-ferme/22189
Ismerős vendégek a MotoGP mugellói hétvégéjénhttps://formula.hu/parc-ferme/22188
A Monacói és Kanadai Nagydíjak közötti kéthetes szünetben Charles Leclerc, a Ferrari F1-es pilótája, valamint a csapat első embere, Mattia Binotto látogatott ki a kétkerekűek versenyeire.
Marco Andrettié a hétvége körehttps://formula.hu/parc-ferme/22190
Az amerikai versenyző az IndyCar detroiti hétvégéjének első futamán bátor húzásra szánta el magát: a szinte teljesen vizes aszfalton száraz abroncsokkal tapogatózott végig, de sikeresen pályán tartotta autóját. Igaz, nem sokat ért vele, hiszen végül 16. helyen zárta a versenyt. IndyCar: Newgarden elorozta a pole-t Rossi előlhttps://formula.hu/parc-ferme/22187
Tovább tart a Newgarden-Rossi dominancia a Belle Isle-on: a második detroiti futam előtt a 2017-es bajnok szerezte meg a pole-t, több mint három tizeddel jobb gyorsabb kört autózva honfitársánál. Mögöttük kissé felkavarodott a mezőny, hiszen a szombaton kicsúszó Zach Veach várhatja a rajtot a harmadik helyről, őt Colton Herta, James Hinchcliffe és Scott Dixon követik az élbolyban. Az IndyCar detroiti hétvégéjének második versenye közép-európai idő szerint 21 órakor kezdődik. Az időmérő edzés végeredménye:
Petrucci nem bírt érzelmeivel első MotoGP-győzelme utánhttps://formula.hu/parc-ferme/22186
Az olasz motoros hazai pályán, Mugellóban, titáni csata után múlta felül Marc Marquezt és Andrea Doviziosót első MotoGP-győzelméért - Danilo Petrucci könnyei már a levezető körön utat találtak maguknak, a dobogó legfelső fokán pedig ismét eltört az a bizonyos mécses. Hét évet várt erre, na!
Sehol nem lehet olyan közel kerülni F1-es autókhoz, mint Monacóbanhttps://formula.hu/parc-ferme/22185
Remekül példázza ezt az F1 hivatalos YouTube-csatornájának összeállítása a hercegségben egy héttel ezelőtt futott versenyről. A videó a Megtekintés a YouTube-on opcióra kattintva nézhető meg. Itt az idő, hogy az F1 leváltsa Hermann Tilkét?https://formula.hu/parc-ferme/22184
Húsz éve, 1999-ben mutatkozott be az első Tilke-pálya az F1-es naptárban Sepang révén, az idei, huszonegy helyszínt tartalmazó versenynaptárból pedig 10 pálya viseli a német szakember keze nyomát. Amint azt alábbi videó remekül és részletekbe menően bemutatja, kis túlzással minden Tilke által megálmodott helyszín egy kaptafára készül, egyúttal feldobja a labdát a száguldó cirkusz vezetésének, hogy talán érdemes lenne elgondolkodni egy másik tervezőirodával kötött szerződésen. |




