Formula-E: Első Vandoorne-pole az esős Hong Kong-i időmérőn
https://formula.hu/parc-ferme/21368
A McLaren ex-F1-es pilótája csapata, a HWA és saját első pole-pozícióját kaparintotta meg - de a Mercedesnek jövőre helyet készítő gárda másik pilótája sem panaszkodhatott, Gary Paffett negyedik helyről várhatja a rajtot. Közéjük Oliver Rowland (Nissan), valamint Andr Lotterer (Techeetah) ékelődött be, a legjobb hatost a mexikói győztes Lucas di Grassi (Audi Abt) és Edoardo Mortara (Venturi) egészítette ki.
Az olasz egyébként harmadik helyre lőtte be autóját, ám időbüntetést kapott piros zászló alatti gyorshajtásért. A kényszerszünetet a címvédő Jean-Eric Vergne (Techeetah) okozta, aki ugyan bejutott a top 6-ba, ám elvették legjobb körét az incdens miatt, így csak a 18. pozícióból kezdheti meg a Hong Kong ePrix-t.
A listavezetők számára nem jött össze a kvalifikáció: az éllovas Jerome d'Ambrosio csapattársával, Pascal Wehrleinnal (Mahindra) utolsó pár, előre fusst lesz kénytelen játszani a mezőny végéről, de Antonio Felix da Costa (Andretti BMW) legjobbja is csak a 20. helyre volt elég.
Az időmérő edzés végeredménye:
| 1 | 5 |
|
|
1'11.580 | |||
| 2 | 22 |
|
|
1'11.903 | 0.323 | ||
| 3 | 36 |
|
|
1'12.868 | 1.288 | ||
| 4 | 17 |
|
|
1'13.033 | 1.453 | ||
| 5 | 11 |
|
Mindig is tudni szeretted volna, hogyan áll össze a mezőny egy ilyen fotóra?https://formula.hu/parc-ferme/22183
Miközben zajlik a gyakorlás a június 15-16-i Le Mans-i 24 órásra, a szervezők egy két és fél perces timelapse-videóban megmutatták, hogyan töltik meg a pálya célegyenesét 62 autóval: (Fotó: Alexis Goure/ACO) Sonomában parádézott a Mercedeshttps://formula.hu/parc-ferme/22182
A fejlesztőpilótai pozícióban dolgozó Esteban Gutierrez a csapat 2016-ban világbajnoki címeket szerzett W07-esét vitte körbe a kaliforniai pályán, a Sonoma Speed Festival keretein belül.
A mexikói egyébként 1:17-es körrel nem hivatalos pályacsúcsot futott Sonomában - egy hónappal ezelőtt a Ferrari F2004-ese négy másodperccel lassabban teljesítette a 4,06 kilométeres aszfaltcsíkot.
Észbontó fűnyírás centikre az ároktólhttps://formula.hu/parc-ferme/22179
Tud valamit a srác! Motoron is jól mutat a BL-döntőt megzavaró szőkeséghttps://formula.hu/parc-ferme/22181
A Liverpool 2-0-s győzelmével végződő, szombat esti Bajnokok Ligája-döntőt még a legelvakultabb futballrajongók sem fogják örökre az emlékezetükbe vésni - na jó, talán a Pool drukkerei igen -, Kinsey Wolanskit azonban annál inkább. Ő volt az a hölgy, aki fürdőruhában a pályára szaladt a madridi Metropolitano stadionban, némi pezsgést hozva a laposan csordogáló meccsbe. Ahogyan az egy influenszer-modell-youtuberhez illik, Wolanski élete minden pillanatát megosztja követőivel: itt például egy motor nyergében ül Balin.
Megható videóval emlékezik a McLaren a csapat alapítójárahttps://formula.hu/parc-ferme/22180
Bruce McLaren 49 évvel ezelőtt, Goodwoodban veszítette életét egy McLaren-sportautó tesztelése közben.
Melyik volt az elmúlt tíz év legjobb Ferrari-párosa?https://formula.hu/parc-ferme/22178
A Ferrari utoljára 2007-ben hódította el az egyéni, 2008-ban pedig a konstruktőri bajnoki címet, és nagyot kellene dobbantaniuk, ha idén végre meg szeretnék szakítani a negatív sorozatot. Sokan úgy vélik, hogy Charles Leclerc érkezése nagyot dobott a Ferrarin - többek között Sebastian Vettel is -, de vajon a jelenlegi páros lesz az, amely újra dicsőséget szerez a Scuderiának? Szavazz, és döntsd el te, melyik volt az elmúlt tíz év legjobb Ferrari-duója!
Nehéz az egyszeri ralifotós életehttps://formula.hu/parc-ferme/22175
A Portugál Ralin például némelyikük ipari mennyiségű port nyel. De hát a legjobb helyért áldozatokat kell hozni...
Videós összefoglaló az IndyCar szombati, detroiti futamárólhttps://formula.hu/parc-ferme/22176
Ne maradj le! AFM Ralihíradó 13 órakor a FIX TV-n!https://formula.hu/parc-ferme/22177
Az Autósport és Formula Magazin Ralihíradójának következő adása vasárnap 13 órától látható a FIX TV műsorán.
Olvasónk is ott volt a tűz közelében a Portugál Ralinhttps://formula.hu/parc-ferme/22173
Olvasónk is ott volt a Portugál Ralin, és ha már ott volt, küldött is szerkesztőségünknek néhány képet.
Ezzel a körrel szerezte meg Rossi az első pole-t a detroiti IndyCar-hétvégénhttps://formula.hu/parc-ferme/22174
Az Indy 500 után is dübörög az IndyCar szezonja, a hétvégén egy duplafordulót rendeznek Detroitban. Az első időmérőt Alex Rossi nyerte, méghozzá az alábbi körrel. Az időmérő teljes végeredménye ITT olvasható.
Centikre a faltól csak úgy driftelgetnek az IndyCarbanhttps://formula.hu/parc-ferme/22172
Felix Rosenqvist az időmérőn, kicsit korábban Alex Rossi, Graham Rahal és Scott Dixon a szabadedzésen húzta majdnem túl a bajnokság detroiti hétvégéjén.
A piros szín dominál az F1 kanadai kedvcsinálójábanhttps://formula.hu/parc-ferme/22171
Betliző Charles Leclerc, piros halót magára öltő Mercedes, rengeteg Niki Lauda-megemlékezés, na meg persze Monaco hősei - ez az F1 beharangozója Kanadára.
Jeles alkalomhoz közeledik Romain Grosjean Kanadábanhttps://formula.hu/parc-ferme/22170
A francia Montrealban 150. futamára készülhet.
Nem meglepő: Hamilton és Vettel az utcák királyahttps://formula.hu/parc-ferme/22169
Az F1 Twitterén összegyűjtötték, kik azok a versenyzők a jelenlegi mezőnyből, akik a legtöbb kört töltötték az élen a 2019-es versenynaptár utcai versenypályáin. Az első két helyen nincs különösebb meglepetés, az élen Lewis Hamiltont találjuk 1139 körrel, a második Sebastian Vettel 825-tel. A dobogó harmadik fokán Kimi Raikkönen lemaradása már tetemes, a finn neve mellett 254 élen töltött kör áll. Még Robert Kubica is előkelő helyen szerepel. A teljes lista:
Közeledik az idei Le Mans - mutatjuk, hogy mi történt tavalyhttps://formula.hu/parc-ferme/22168
Két hét múlva, június 15-én kezdődik és (értelemszerűen) 16-án vasárnap ér véget az idei Le Mans-i 24 órás verseny - erre hangolódva idézzük fel, hogy mi is történt tavaly. Hoztunk egy összefoglalót, de az egész futam visszanézhető, ha valakinek sok ideje van: Amikor Leclerc nyakába csimpaszkodva készít képet egy rajongóhttps://formula.hu/parc-ferme/22166
Bár a Formula-1 mindig is zárt közege észrevehetően kinyitotta magát a közönség előtt már a tíz évvel ezelőtti állapotokhoz képest is, a versenypályák paddockját, a bokszutca mögötti részt továbbra is megőrzik exkluzív menekülőhelynek, ahol a pilóták többnyire zavartalanul mozoghatnak, készülhetnek a versenyhétvégék során. A csapattagok mellett leginkább a média, valamint meghívott vendégek szerezhetnek ide belépési engedélyt, de persze így sem lehet teljesen elkerülni, hogy olyanok is bebocsátást nyerjenek, akik elsősorban rajongóként tetszelegnek, mintsem más szerepkörben. Így a versenyzők azért valamilyen mértékben itt is ki vannak téve némi letámadásnak, pedig a paddockban, ahol a dolgukat végzik és általában célirányosan közlekednek, nem olyan szívélyesen fogadják, ha egy fotó vagy aláírás miatt állítják meg őket. Ezt jól példázza az alábbi videó, amelyen a Ferrari motorhome-jába tartó Charles Leclerc unott arccal veszi tudomásul egy Verstappen-sapkás lány rámenősségét.
Hamiltonnal való csatájára emlékezett vissza Alonsohttps://formula.hu/parc-ferme/22167
A soron következő Kanadai Nagydíj apropóján a 2013-as futamra emlékezett meg Fernando Alonso, aki a "Kanada 2013, DRS-játék a bajnokkal, Lewis Hamiltonnal" szöveget írta a posztjához, és a V8-as motorok hangját is méltatta egy hashtaggel.
Hakkinen autóversenyzős videóklipben játszik szigorú csapatfőnököthttps://formula.hu/parc-ferme/22165
A sport körül ma is gyakran sürgő-forgó kétszeres világbajnok számtalan helyen felbukkant már élete során, de elmondása szerint zenés videóklipben eddig még nem. Most ezen a területen is megejtette debütálását: a finn JVG pop-rap együttes Frisbee című, fülbemászó dalának mozgóképesített változatában játssza a csapatfőnököt, aki a 60-as éveket idéző versenyautókban száguldó pilótáit figyeli.
Alonso már megint kapott egy búcsúvideóthttps://formula.hu/parc-ferme/22164
Mostanság sűrűbben búcsúzkodik az autósport Fernando Alonsóról, mint annak idején korábbi csapattársától, Felipe Massától, aki kétszer próbált meg visszavonulni az F1-ből. Alonso felé fél év alatt már másodszor lengetik a könnyesre sírt ruhazsebkendőt a kollégái. Tavaly év végén a Formula-1-ből távozott, most pedig a Hosszútávú-világbajnokság mezőnyétől vesz érzelmes búcsút, egy hónappal ezelőtt ugyanis bejelentette, hogy a június közepi Le Mans-i 24 órást, a szuperszezon végét követően nem folytatja a versenyzést a WEC-ben. Toyotás csapattársai üzentek a spanyolnak az alábbi videóban, akinek jövőbeli karrierútja kifürkészhetetlen, így az sem kizárt, hogy később még visszatér a sorozatba. "Figyelni fogjuk őt, amint más sorozatokban is történelmet ír" - vetítette előre az egyik forgatókönyvet Jose Maria Lopez. Tegyük hozzá, Alonso közel két hete egy másik búcsút is megejtett, Indianapolisból viszont egészen eltérő érzelmek forgatagában vonult ki, miután nem sikerült kvalifikálnia a versenyre. Arra viszont jó esélye van, hogy két hét múlva a Le Mans-t másodszor is megnyerje, arra pedig még jobb, hogy a futam leintésével háromszoros világbajnokká váljon.
|









