Formula-E: Első Vandoorne-pole az esős Hong Kong-i időmérőn
https://formula.hu/parc-ferme/21368
A McLaren ex-F1-es pilótája csapata, a HWA és saját első pole-pozícióját kaparintotta meg - de a Mercedesnek jövőre helyet készítő gárda másik pilótája sem panaszkodhatott, Gary Paffett negyedik helyről várhatja a rajtot. Közéjük Oliver Rowland (Nissan), valamint Andr Lotterer (Techeetah) ékelődött be, a legjobb hatost a mexikói győztes Lucas di Grassi (Audi Abt) és Edoardo Mortara (Venturi) egészítette ki.
Az olasz egyébként harmadik helyre lőtte be autóját, ám időbüntetést kapott piros zászló alatti gyorshajtásért. A kényszerszünetet a címvédő Jean-Eric Vergne (Techeetah) okozta, aki ugyan bejutott a top 6-ba, ám elvették legjobb körét az incdens miatt, így csak a 18. pozícióból kezdheti meg a Hong Kong ePrix-t.
A listavezetők számára nem jött össze a kvalifikáció: az éllovas Jerome d'Ambrosio csapattársával, Pascal Wehrleinnal (Mahindra) utolsó pár, előre fusst lesz kénytelen játszani a mezőny végéről, de Antonio Felix da Costa (Andretti BMW) legjobbja is csak a 20. helyre volt elég.
Az időmérő edzés végeredménye:
| 1 | 5 |
|
|
1'11.580 | |||
| 2 | 22 |
|
|
1'11.903 | 0.323 | ||
| 3 | 36 |
|
|
1'12.868 | 1.288 | ||
| 4 | 17 |
|
|
1'13.033 | 1.453 | ||
| 5 | 11 |
|
Öt kör után elrajtol a Brit Nagydíj!https://formula.hu/parc-ferme/10416
A biztonsági autó mögött haladó mezőnyben a vezető brit pilóta előbb a lassan haladó SC-re panaszkodott, majd azt mondta, hogy a pálya száradása miatt lassan jöhetnek az intermediate-abroncsok is - a versenybíróság az ötödik kör végén behívta Bernd Maylandert.
Jó napot Silverstone, itt egy pár friss kép a rajtceremóniárólhttps://formula.hu/parc-ferme/10415
Húsz perccel az F1-es start előtt nagy vihar érkezett a pályára. Bár a sötét felhők gyors elvonulására számítanak, a versenyirányítás megerősítette, hogy a futam a biztonsági autó felvezetésével fog megkezdődni.
Coulthard és Webber kommentátorként jobban eláznak, mint versenyzőként tették valaha.
Ricciardo és a brit ételkülönlegességekhttps://formula.hu/parc-ferme/10414
Különféle furcsa nevű tradicionális brit ételekkel bombázták Daniel Ricciardót (mármint csak a neveikkel, nem a konkrét ételekkel), az ausztrál feladata pedig az volt, hogy eldöntse, tényleg létező táplálékokról van-e szó. A Red Bull pilótáját nehéz volt átverni, még azt is megmondta, hogy a "Hátsó szárny sörbet" valószínűleg csak Adrian Newey világában létezik. Két órával az F1-es futam előtt megjött az eső Silverstone-bahttps://formula.hu/parc-ferme/10413
A csapadék a GP2-futam végén ejtette meg drámai belépőjét a pályára, aztán pedig a Porsche Szuperkupa versenyét már a biztonsági autó vezette fel.
Lesz megint két eltérő Mercedes-taktika? - Ilyen gumijai maradtak a mezőnynek a futamrahttps://formula.hu/parc-ferme/10412
A Pirelli által közzétett alábbi táblázatból látható, hogy Hamilton és Rosberg megmaradt abroncsai közül mindössze egy új és egy használt kemény keverékű abroncs jelenti a különbséget a brit javára, ami valószínűleg nem fog túl nagy szerepet kapni. Már csak azért sem, mert a Pirelli ajánlása szerint a kemény keverékekkel kevesebb kört lehet biztonságosan megtenni, mint a közepesekkel. A gumicég nem vállal felelősséget, ha valaki a keményeken 26, a közepeseken 28 vagy a lágyakon 15 kör megtétele után kerül bajba. Persze ha esős lesz a verseny, akkor mindez mehet a kukába.
Eldőlt, hány autó lehet ott a Brit Nagydíj rajtjánálhttps://formula.hu/parc-ferme/10411
A rajtjánál nem ugyanannyi, mint a rajtrácsán. A vasárnap reggeli orvosi vizsgálatok után a szombaton nagy balesetet szenvedő Marcus Ericsson megkapta az engedélyt a futamon való részvételre, viszont mivel csapatának a tartalékkarosszéria használatával kellett újjáépítenie az autóját, így a svéd a bokszutcából eredhet majd a többiek nyomába. Mindenesetre a teljes 22 fős mezőnnyel indul majd el a verseny.
Ez a szalagcím sem fogja segíteni Lewis Hamilton megítéléséthttps://formula.hu/parc-ferme/10409
Ráadásul mindez a brit The Sun című lapban került nyomtatásba a Brit Nagydíj hétvégéjének szombatján. "A múltban meg akartam ölni Nicót" - mondja Hamilton az alábbi cikkcímben. Remélhetőleg nem kell a Mercedesnek újabb egyértelműsítő közleményt kiadnia, amiben elmondják, hogy pilótájukban nem munkálkodik gyilkos ösztön.
Az F1-kiállítás képei - Itt megnézheted az összesethttps://formula.hu/parc-ferme/10408
Pár napja írtunk egy különleges londoni képkiállításról, amelyben a Formula-1 és más technikai sportok versenyzőinek portréi tekinthetők meg. Az alkotó, Juliet Marsh most volt olyan kedves, és végigkamerázta galériájának összes festményét, amelyeket így immár otthonról ülve is bárki megnézhet. Műszaki gondok után negyedik rajthely Magny-Cours-ban – így értékelt a fiatal zengőshttps://formula.hu/parc-ferme/10407
Azok után, hogy a pénteki tesztnapot műszaki gondok miatt ki kellett hagynia, remek szombatot teljesített az ETCC összetettjében negyedik helyet elfoglaló Nagy Norbert: a szabadedzésen harmadik lett, míg az időmérőn negyedik, így ebből a pozícióból vághat neki a vasárnapi első futamnak. Az alábbi videókban a Zengő Motorsport versenyzője értékeli a franciaországi eseményeket – a futamok vasárnap 10:50-kor és 12:35-kor rajtolnak, s az Eurosport 2 élőben közvetíti őket.
Verstappen nem minden közlekedési jelzőtáblával van tisztában...https://formula.hu/parc-ferme/10406
A holland tavaly ősszel, 18. életévének betöltése után sikeres vizsgát teljesített és megszerezte vezetői jogosítványát, ezért a Red Bullnál most úgy gondolták, hogy alávetik őt egy újabb tesztnek. Ezúttal a Nagy-Britanniában használt közlekedési táblák közül mutattak neki néhányat, és noha valóban van egy-két olyan, ami a kontinentális Európában nem ismert, az "előzni tilos" táblát azért illett volna tudnia Verstappennek. Még ha a versenypályán nem is ismeri ezt a kifejezést. A Renault felfedte a titkot, miért szerepel erősen a Red Bullhttps://formula.hu/parc-ferme/10399
Az F1-es Brit Nagydíj harmadik edzésén nem más tűnt fel az energiaitalosok garázsában, mint Rupert Grint, aki a Harry Potter-széria filmváltozatában a varázslótanonc legjobb barátját, Ron Weasley-t játszotta. A Renault szerint így már minden érthető, miért javult fel „varázsütésre” a Red Bull teljesítménye Silverstone-ban.
Olvasóink eldöntötték, jó választás volt-e megtartani Raikkönenthttps://formula.hu/parc-ferme/10398
A maranellóiak pénteken jelentették be, hogy 2017-ben is a finn pilóta lesz Sebastian Vettel csapattársa, mi pedig arra voltunk kíváncsiak, hogy Olvasóink is egyetértenek-e az olaszok döntésével. Nos, nem meglepő módon a szavazók kétharmada úgy vélte, hogy a 2007-es világbajnok személyében a legjobbat választotta a Ferrari, míg további húsz százalék érzi úgy, hogy jelenleg nem lett volna jobb opció Raikkönennél. A voksok 7,5 százaléka érkezett arra a lehetőségre, hogy nagyon rossz döntés volt a hosszabbítás, míg a szavazók négy százalékát egyáltalán nem érdekelte a téma.
A különös vizsgálódást különös magyarázattal úszta meg Rosberghttps://formula.hu/parc-ferme/10405
Nico Rosberget vizsgálni kezdték a versenybízók a Brit Nagydíj időmérője után, mivel a német állítólag túl lassan tette meg egyik levezető körét a Q1 során. A bokszba visszavezető körök teljesítésének időtartamára azóta van érvényben szabály, hogy a 2008-as Malajziai Nagydíjon a kér McLaren túl lassan vánszorgott a pályán, ezzel akaratlanul is feltartva a riválisokat. Ám miután alaposabban utánanéztek a történteknek, az FIA megállapította, hogy Rosberg lassú, 2:26,444-es köre nem egy bokszba bevezető kör volt, az előírás azonban csak ezekre vonatkozik, így a német mindenféle büntetés vagy megrovás nélkül sétálhatott ki a versenybírók szobájából, és továbbra is a második helyről kezdheti meg a vasárnapi futamot.
Hirdesd büszkén, hogy a McLaren-Honda rajongója vagy!https://formula.hu/parc-ferme/10392
A wokingi istálló egyre jobb eredményeket mutat a pályán, Te pedig a ruházatoddal bizonyíthatod, hogy a legendás csapatnak szurkolsz: rendeld meg a képre kattintva az alábbi sapkát, vagy válogass webshopunkban a további mclarenes termékek között! Vizsgálódás: Rosberg szabályt sértett az időmérőnhttps://formula.hu/parc-ferme/10404
A Brit Nagydíj kvalifikációjának leintését követően a versenybírók magukhoz hívatták a második helyen végző Nico Rosberget, aki észrevételeik szerint egy szokatlan vétséget követett el. A németet azzal gyanúsítják, hogy egy alkalommal túl lassan tett meg egy kört a pályán a Q1 során, egész pontosan "átlépte a megadott maximális időt az 1-es safety car-vonal és a 2-es safety car-vonal között", ami a bokszkijárattól a bokszbejárat vonaláig tartó távot jelenti. A Motorsport értesülései szerint, ha bűnösnek találják, Rosberg rajtbüntetést, pénzbírságot vagy figyelmeztetést kaphat - nyilván előbbi az, ami a legnagyobb csapást jelentené számára.
A Saubernek friss hírei vannak a délelőtt balesetező Ericssonrólhttps://formula.hu/parc-ferme/10403
A svédet azt követően szállították az oxfordi kórházba, hogy a harmadik szabadedzésen nagy tempóval csapódott a falba a pályán. Nem szerzett ugyan sérüléseket, de elővigyázatosságból el kellett végezni rajta különféle ellenőrzéseket. Ericssonnak emiatt az időmérőt is ki kellett hagynia, csapata pedig háromnegyed órával a leintés után az alábbi üzenetet tette közzé. „Jó hírek: Nagyon örülünk, hogy Marcus rendben van. Már úton is van vissza a pályára.” Ericsson jó eséllyel ott lesz majd a vasárnapi startnál, noha rajtengedélyt kell kérnie ehhez a versenybíróságtól, mivel a kvalifikáción nem vett részt. Ha minden rendben megy, a tartalék-karosszériát használva a bokszutcából eredhet majd a mezőny után.
Raikkönen az utolsó pillanatban jutott tovább, Massa akkor semhttps://formula.hu/parc-ferme/10402
Miközben Lewis Hamilton űridőt futott a Mercedesszel a Q2-ben, 1:29,243-mal felállítva a jelenlegi vonalvezetésen valaha elért legjobb köridőt, az Ezüst Nyilak mögött nagy volt a csata a többi továbbjutó helyért. Kimi Raikkönen az első két gyorskörén hibázott, egyszer megpördült,majd pedig szélesen fordult, így csak a kockás zászló megjelenését követően tudott összerakni végül egy továbbjutást érő időt. A Q2 nagy vesztese a tavaly a silverstone-i rajt után az élre törő Felipe Massa, aki ezúttal a 12. helyen esett ki. Eközben Fernando Alonso újabb Q3-as részvételt hozott a McLarennek (miközben Button végül mégsem vehetett részt a középső szakaszban, hiszen Magnussen idejét elfogadta a versenybíróság).
Button silverstone-i balszerencséje tovább folytatódikhttps://formula.hu/parc-ferme/10401
Ezúttal nem a dobogóról csúszott le hazai pályáján, mint karrierje során már többször, hanem már az időmérőn a Q2-be jutásról is. A brit nem hajtott ki az első szakasz végén egy utolsó menetre, ám a pályán lévők közül Danyiil Kvjat és Kevin Magnussen is javítani tudott, ezzel a kieső, 17. helyre tolva a McLarent. Button mellett a britek egy másik versenyzőjüket is elveszítették Jolyon Palmer személyében, míg a Manornál ezúttal Haryanto volt a gyorsabb. Egy hibát követően Felipe Nasr lett az időmérő leglassabbja, miközben csapattársa, Marcus Ericsson részt sem vehetett, hiszen a kvalifikáció kezdetén is a kórházban tartózkodott még a délelőtti balesete által megkövetelt kivizsgálásokon. FRISSÍTÉS: Egy váratlan fordulat következtében Button ismét öltözködni kezdett és visszaült az autójába, miután felmerült annak gyanúja, hogy Magnussen elhagyta a pályát gyorsköre alatt. Ha törlik az idejét, a McLaren mégis mindkét autóval folytathatja.
"Nico, ne felejts el kanyarodni!" - Így üzennek Rosbergnek a brit rajongókhttps://formula.hu/parc-ferme/10400
Nyilvánvalóan a Spielbergben történtek ihlették az alábbi transzparenst, amit brit szurkolók helyeztek ki a lelátóra. "Nico: Figyelem, kanyar következik. Ne felejts el befordulni!" - olvasható az élcelődő üzenet.
Ezt a váltócserét már nem úszta meg büntetés nélkül Vettelhttps://formula.hu/parc-ferme/10397
Mint arról korábban beszámoltunk, a német autójában a pénteki nap után kicserélték a sebességváltót, ám mivel a legutóbbi, osztrák futamon nem ért célba, így azért még nem járt rajtbüntetés. Csakhogy az új alkatrész is megadta magát a szombat délelőtti harmadik edzés elején, amit Vettel csalódott rádióüzenettel és heves kézmozdulatokkal adott csapata tudtára, így a Ferrarinak újabb cseréhez kell folyamodnia. Ezt pedig már nem ússza meg büntetés nélkül a négyszeres világbajnok, akit zsinórban a második versenyen küldenek majd öt rajthellyel hátrébb. Idő közben kiderült, hogy a nagy balesetet szenvedő Marcus Ericsson Sauberjére is ugyanez vár, így a svéd is öthelyes rajtbüntetést kap, ám sajnos jó esély van arra, hogy ez ne számítson, a pilótát ugyanis nemrég kórházba szállították további vizsgálatok céljából, így előfordulhat, hogy ki kell hagynia a kvalifikációt.
|



















