Formula-E: Első Vandoorne-pole az esős Hong Kong-i időmérőn
https://formula.hu/parc-ferme/21368
A McLaren ex-F1-es pilótája csapata, a HWA és saját első pole-pozícióját kaparintotta meg - de a Mercedesnek jövőre helyet készítő gárda másik pilótája sem panaszkodhatott, Gary Paffett negyedik helyről várhatja a rajtot. Közéjük Oliver Rowland (Nissan), valamint Andr Lotterer (Techeetah) ékelődött be, a legjobb hatost a mexikói győztes Lucas di Grassi (Audi Abt) és Edoardo Mortara (Venturi) egészítette ki.
Az olasz egyébként harmadik helyre lőtte be autóját, ám időbüntetést kapott piros zászló alatti gyorshajtásért. A kényszerszünetet a címvédő Jean-Eric Vergne (Techeetah) okozta, aki ugyan bejutott a top 6-ba, ám elvették legjobb körét az incdens miatt, így csak a 18. pozícióból kezdheti meg a Hong Kong ePrix-t.
A listavezetők számára nem jött össze a kvalifikáció: az éllovas Jerome d'Ambrosio csapattársával, Pascal Wehrleinnal (Mahindra) utolsó pár, előre fusst lesz kénytelen játszani a mezőny végéről, de Antonio Felix da Costa (Andretti BMW) legjobbja is csak a 20. helyre volt elég.
Az időmérő edzés végeredménye:
| 1 | 5 |
|
|
1'11.580 | |||
| 2 | 22 |
|
|
1'11.903 | 0.323 | ||
| 3 | 36 |
|
|
1'12.868 | 1.288 | ||
| 4 | 17 |
|
|
1'13.033 | 1.453 | ||
| 5 | 11 |
|
Az F1 vigyorgó rejtélye - Daniel Ricciardo és az ő fonalahttps://formula.hu/parc-ferme/13899
Bár tavaly több jeles (pl. Autosport) és több kevésbé jeles (pl. mi) fórum is az év autóversenyzőjének választotta, az összképet tekintve nem éreztük úgy, hogy Daniel Ricciardo ott lenne a jelenlegi F1-es mezőny három legjobbja között. De miért is nem? Legutóbbi podcastünkben ezt is fejtegettük: Kint voltatok az AMTS-en? Mi igen!https://formula.hu/parc-ferme/13874
Tuningautókat, versenyautókat, elektromos autókat egyaránt láttunk – íme az Autósport és Formula Magazin helyszíni riportja. Póló, könyv, bögre - új és akciós Formula-termékek a webshopunkban!https://formula.hu/parc-ferme/13905
A szezonnyitóra elkészült vadonatúj AFM-es bögrénk és pólónk, ha pedig az elmúlt évek eredményeit szeretnéd felidézni, nagy szeretettel ajánljuk figyelmedbe könyveinket, melyeket akciós áron rendelhetsz meg webshopunkban ide vagy a képre kattintva! Lányok és autók - az egyik kedvenc párosításunk! (18+)https://formula.hu/parc-ferme/13906
Reméljük, hogy nektek is! Itt van legújabb galériánk a témában! Megálmodták a Red Bull-Peugeot autóját! Hogy tetszik?https://formula.hu/parc-ferme/13903
A Sean Bull Design rendszeresen megörvendeztet minket különböző érdekes koncepciókkal - itt a legújabb, a Red Bull-Peugeot, melyről egy videót is láthatunk: Amikor Hamilton és Rosberg még balhé nélkül küzdöttek egymássalhttps://formula.hu/parc-ferme/13901
Ma három éve rendezték a 2014-es Bahreini Nagydíjat, melyet úgy értékelhetünk, mint az utolsó tiszta, mindenfajta áskálódás nélküli csatát Lewis Hamilton és Nico Rosberg között - óriási harcot vívtak a győzelemért, ezt követően viszont boldogan ölelkeztek össze egymással, Mi csak a 9. helyre tettük Kimi Raikkönent az idei pilóták rangsorában - de nem biztos, hogy igazunk van!https://formula.hu/parc-ferme/13896
Arra biztatnánk titeket, hogy nyilvánítsatok véleményt a listánkról - ki-ki vérmérséklete szerint észérvekkel vagy épp úgy, hogy egyszerűen elküld minket a fenébe. A Ferrari Kínai Nagydíj előtti poszterét senki sem tudja felülmúlnihttps://formula.hu/parc-ferme/13898
Az olasz csapatnak eddig nem voltak versenyváró plakátjai, Sanghaj előtt viszont előhúztak egyet, amivel rögtön felülmúlták az összes többit. A Nagy Falat, sárkányt és SF70H-t tartalmazó rajzot Marco Mastrazzo készítette.
Hamarosan bemutatja 2027-es autóját a Renault!https://formula.hu/parc-ferme/13902
Na jó, a korrektség jegyében tegyük hozzá, hogy a francia gyártó arra nem vállal kötelezettséget, hogy valóban ezzel a géppel indulnak majd az F1-ben tíz év múlva, az viszont tény, hogy április 19-én Sanghajban leleplezik az R.S 2027 Vision nevű tanulmányt, amiből kiderül, hogy képzelik el ők a királykategória jövőjét. Egyelőre még csak egy teaser-fotót mutattak meg nekünk, indulhat a várakozás:
Itt a végállomás Wehrlein számára? El sem utazott Kínába a német!https://formula.hu/parc-ferme/13897
Helyszíni kapcsolataink azt üzenték a messzi keletről, hogy Pascal Wehrlein az előzetes tervekkel ellentétben el sem utazott a Kínai Nagydíjra, ahol ismét Antonio Giovinazzi fogja helyettesíteni őt. Ráadásul azt is hangsúlyozták, ami szintén jelzésértékű lehet, hogy Giovinazzi menedzsere, a korábban Giancarlo Fisichellával is együtt dolgozó Enrico Zanarini roppant magabiztos arccal sétálgat fel-alá a paddockban - talán ő már tud valamit, amit mi még nem?
A vb-pontszerző vagy az Eb-dobogós magyar versenyző a jobb?https://formula.hu/parc-ferme/13895
Kiss Pál Tamás és Csucsu egyaránt eredményes hétvégét zárt Barcelonában, hiszen előbbi Eb-karrierje legjobb eredményét ért el második helyével, míg utóbbi első világbajnoki fellépésén pontot szerzett. Egy magyar ralikrosszos csoportban azonban nem csak az öröm és gratulációt szavait lehetett olvasni, hanem kialakult egy személyeskedésig fajuló vita is. A vita persze eldöntetlen maradt, titeket viszont úgy döntöttünk, hogy megkérdezünk róla, szerintetek ki a jobb, KPT vagy Csucsu? Ilyen idő uralkodik most a kínai pályánhttps://formula.hu/parc-ferme/13894
Az előrejelzések péntekre és vasárnapra is esőt jósolnak, ami a helyszíni felvételeket elnézve nem meglepő: a csütörtöki médianap résztvevői rendesen eláztak Sanghajban.
Autót cserélt a DTM és IndyCar ászahttps://formula.hu/parc-ferme/13893
Két jó barátságban levő kanadai pilóta, Robert Wickens és James Hinchcliffe állapodtak meg abban, hogy kölcsönadják egymásnak versenygépüket. Első ízben a DTM-es Wickens próbálta ki a Schmidt Peterson Motorsports Dallara-Hondáját Sebringben.
Te is úgy emlékszel a tavalyi Kínai Nagydíjra, ahogy Daniel Ricciardo?https://formula.hu/parc-ferme/13892
Emlékeztek, mi történt ezután? – osztotta meg az F1 hivatalos Twitterén az alábbi képet a 2016-os sanghaji futamról. A posztot rajongóknak szánták, de Ricciardo is válaszolt rá, aki nem hagyta otthon humorérzékét: „Ez a futam vége. Én nyertem.” (A versenyen persze nem ő, hanem Rosberg győzött, az ausztrál negyedik lett, már a harmadik körben defektet kapott, miután a rajttól fogva vezetett.)
Kancsár Ferenc és a Válint-fivérek legyőzhetetlennek bizonyultakhttps://formula.hu/parc-ferme/13873
Az AFM beszámolója a gokart-ob szezonnyitányáról az olaszországi Adrian Raceway-ről, ahol a magyar pilótáknak nemzetközi mezőnyben kellett helyt állniuk. Termett babér honfitársainknak. Épp nyolc éve történt ez a pillanat, amely örökre bevonul az F1 történetébehttps://formula.hu/parc-ferme/13891
A 2009-es Malajziai Nagydíjat az esőzés miatt szakították félbe. Miközben a mezőny számos tagja még autójában várakozott az újraindításra, addig Kimi Raikkönen (egyébként az utolsó előtti helyen állt a piros zászló idején) rövidnadrágba átöltözve tűnt fel a Ferrari bokszában, ahol egy jégkrémhez nyúlt. Egyébként neki lett igaza, a futam nem indult újra, fél pontokat osztottak ki.
Rövid összefoglaló a futamról: Nem engedik rajthoz állni a WRC-ben a 16 éves tehetségethttps://formula.hu/parc-ferme/13890
Kalle Rovanpera nevét érdemes megjegyezni annak is, aki eddig még nem hallotta, az ifjú finn pilóta ugyanis Max Verstappen ralis megfelelője, aki a pletykák szerint a nyári Finn Ralin egy R5-ös autóval a világbajnokságon is bemutatkozhatott volna. Az Autosport lap azonban megkeresésére az FIA-tól azt a választ kapta, hogy a korábbi WRC-futamgyőztes, Harri Rovanpera fia sem fog mentességet kapni a sportszabályzat azon pontja alól, hogy az egységek versenyzőjének és navigátorának is érvényes jogosítvánnyal kell rendelkeznie. Ezt 18 éves korban adják ki Finnországban, Rovanpera pedig csak októberben lesz 17 esztendős. Korábban volt rá precedens, hogy jogosítványt már az életkor betöltése előtt kiállítottak, de legfeljebb 12 hónappal. Az Autosport szerint az ifjú tehetség WRC-debütálására az említett hónapban, a Wales Ralin kerül sor. Rovanpera hazai bajnokságában versenyezhet, a szezonnyitót ráadásul ő nyerte: itt az összekötő szakaszokon jogosítvánnyal rendelkező navigátora veszi át a volánt. Korábban két kategóriabajnoki címet szerzett Lettországban, nemrég pedig Olaszországban is versenyzett.
Követi testvérét a versenyzés világába az F1-es pilóta kisöccsehttps://formula.hu/parc-ferme/13889
Első formulaautós versenyére készül a 15 éves Hampus Ericsson, a nála 11 évvel idősebb Marcus Ericsson, a Sauber pilótájának testvére. Hampus a brit Formula-4-es bajnokság második fordulóján, Donington Parkban áll rajthoz. A fiatal svéd célja, hogy idén tanuljon, 2018-ban pedig már a bajnoki címért szálljon harcba. „Lépésről lépésre kell haladnom, de napszerű dolog lenne egy napon a testvérem, Marcust megelőzni egy Formula-1-es versenyen” – beszélt végső álmáról.
WWWWUUUUUU - így kell az autód hibáját bejelenteni!https://formula.hu/parc-ferme/13887
Újabb baba érkezik az F1 nagy családjába!https://formula.hu/parc-ferme/13888
A Williams istálló napi ügyeit intéző helyettes csapatfőnök, Claire Williams gyermekáldás elé néz - amit immár maga a grove-i alakulat is megerősített egy gratuláló poszt formájában.
|











