A BMW átvette az uralmat Moszkvában, az Audi sehol
https://formula.hu/parc-ferme/11032

Az esős szombat után száraz pályán kezdődött a vasárnapi program a DTM orosz fordulóján: a reggeli szabadedzésen és az időmérőn is Marco Wittmann bizonyult legjobbnak a BMW-vel. A szombati Mercedes-uralom semmissé foszlott, Wittmann, Blomqvist és Martin M4-esét csak a negyedik helyen követi az újdonsült bajnoki éllovas, Robert Wickens. Martin az edzés hajrájában már nem javíthatott, ő állt az első helyen, mikor balesetet szenvedett, 10 percig állt is miatta a kvalifikáció. Az első 10-ben hat BMW és négy Mercedes, a legjobb Audi a 13. helyen.
A versenyt 12:05-től élőben mutatja az M5 sportcsatorna.
Frissítve: Mivel Martin autója szerelésre szorult, a BMW-nek meg kellett sértenie a parc fermére vonatkozó szabályokat. A belga versenyző kvalifikációs eredményét törölték, így az utolsó helyről vagy (ha a szerelés elhúzódik) a bokszutcából kell indulnia.
|
|
Versenyző |
Autó |
Köridő |
Hátrány |
|
1 |
Marco Wittmann |
BMW M4 DTM |
1:28.776 |
|
|
2 |
Tom Blomqvist |
BMW M4 DTM |
1:28.878 |
00.102 |
|
3 |
Maxime Martin |
BMW M4 DTM |
1:29.027 |
00.251 |
|
4 |
Robert Wickens |
Mercedes-AMG C 63 DTM |
1:29.180 |
00.404 |
|
5 |
Bruno Spengler |
BMW M4 DTM |
1:29.371 |
00.595 |
|
6 |
Daniel Juncadella |
Mercedes-AMG C 63 DTM |
1:29.397 |
00.621 |
|
7 |
Augusto Farfus |
BMW M4 DTM |
1:29.411 |
00.635 |
|
8 |
Timo Glock |
BMW M4 DTM |
1:29.522 |
00.746 |
|
9 |
Maximilian Götz |
Mercedes-AMG C 63 DTM |
1:29.604 |
00.828 |
|
10 |
Lucas Auer |
Mercedes-AMG C 63 DTM |
1:29.650 |
00.874 |
|
11 |
António Félix da Costa |
BMW M4 DTM |
1:29.759 |
00.983 |
|
12 |
Paul Di Resta |
Mercedes-AMG C 63 DTM |
1:29.760 |
00.984 |
|
13 |
Nico Müller |
Audi RS5 DTM |
1:29.768 |
00.992 |
|
14 |
Felix Rosenqvist |
Mercedes-AMG C 63 DTM |
1:29.811 |
01.035 |
|
15 |
Mattias Ekström |
Audi RS5 DTM |
1:29.812 |
01.036 |
|
16 |
Miguel Molina |
Audi RS5 DTM |
1:29.815 |
01.039 |
|
17 |
Christian Vietoris |
Mercedes-AMG C 63 DTM |
1:29.935 |
01.159 |
|
18 |
Edoardo Mortara |
Audi RS5 DTM |
1:29.987 |
01.211 |
|
19 |
Adrien Tambay |
Audi RS5 DTM |
1:30.057 |
01.281 |
|
20 |
Jamie Green |
Audi RS5 DTM |
1:30.081 |
01.305 |
|
21 |
Mike Rockenfeller |
Audi RS5 DTM |
1:30.114 |
01.338 |
|
22 |
Gary Paffett |
Mercedes-AMG C 63 DTM |
1:30.122 |
01.346 |
|
23 |
Martin Tomczyk |
BMW M4 DTM |
1:30.158 |
01.382 |
|
24 |
Timo Scheider |
Audi RS5 DTM |
1:30.424 |
01.648 |
Így nézne ki egy 2021-es F1-es gép az Autosport szerint
https://formula.hu/parc-ferme/22966
A brit szakoldal szerkesztői az eddig nyilvánosságra hozott hivatalos tervektől függetlenül elképzelték, milyen lehetne, milyennek kellene lennie egy Formula-1-es autónak 2021-ben. Az alapfilozófia az egyszerűbb aerodinamika volt. Eltűntek az elképesztően bonyolult bargeboardok, a letisztult orrkúpok az 1990-es éveket idézik, a pilótafülke a halo mellett pedig egy szélvédővel is kiegészült. A vízió papíron annyira sikeresnek bizonyult, hogy a hátsó szárnyról elhagyták a DRS-t. Hogy ez túl optimista hozzáállás-e, azt rábízzuk az olvasókra.
Egy kis retro: a 2004-es szezon összes pole-pozíciója belülről
https://formula.hu/parc-ferme/22965
A nyári szünetben van idő (de még mennyi) visszatekinteni a korábbi szép időkre - íme egy videó a 2004-es F1-es szezon összes pole-pozíciójáról, belülől. A főszerepben természetesen Michael Schumacher...
Leclerc fejkendőben pózol a Ferrarija mellett
https://formula.hu/parc-ferme/22964
Charles Leclerc éppen Los Angelesben tölti a nyári szünetet, ahol a Ferrari LA jóvoltából tíz napig használhat egy Ferrarit - erről posztolt egy képet közösségi oldalán.
A bejegyzés megtekintése az InstagramonHolidays are going gooood. Thanks to Ferrari LA for sorting us out giving us this beauty for 10 Days
Válassz ajándékot Michelisz Norbi hivatalos pólója mellé!
https://formula.hu/parc-ferme/22963
A Formula.hu webshopjában még elérhető a magyar túraautós ász idei hivatalos pólója. Aki megrendeli, AFM-előfizetést vagy falinaptárat kap mellé ajándékba.

Egy program keretében új autót kapott a Hungaroringen elütött sportbíró
https://formula.hu/parc-ferme/22962
"László Attila 2018. június 3-án a Hungaroring bokszutcájában versenybíróként a munkáját végezte a német túrakocsi-bajnokság futamán, amikor eleredt az eső, és egy kerékcserére érkező kocsi a box falához préselte. Attilának amputálni kellett a bal lábát térd alatt, de nagy akarással talpra állt, és a történtek ellenére újra bíráskodik. Edz, kerékpározik és célul tűzte ki, hogy nemzetközi parakerékpár versenyeken vegyen részt.
A Lehetőségautó program keretében Attila átvehette új autóját!
Megtisztelve érezzük magunkat, hogy egy ilyen elhivatott, tenni akaró, fiatal embernek mi is segíthettünk! Ha csak egy kis jó érzés a szívében, ha csak egy mosoly, már megérte, mert mint tudjátok, "segíteni jó”!" - írja a Lehetőségautó.

Új napszemüveggel állt elő a Ferrari
https://formula.hu/parc-ferme/22960
A Ray Ban és a Ferrari együttműködéséből született meg az alábbi, retro hatású napszemüveg, amely kerek lencséivel az 1970-es éveket idézi.
The legendary round metal @ray-ban frames are back, this time in a special version made for @scuderiaferrari fans. #ScuderiaFerrariCollection #Ferrari
— SFCollection (@ferraristore) August 20, 2019
Rajzfilmkarakterek kerülnek a NASCAR-os autóra
https://formula.hu/parc-ferme/22958
Ilyet is csak amerikai szériákban láthatunk profi szinten: A Monster Energy Cup Seriesben versenyző Corey Lajoie autójára egy verseny erejéig Scooby Doo és Bozont is felkerül. Az egyedi festést a széria október végi, martinsville-i fordulóján láthatjuk akcióban.
Jinkies! Can’t wait to wheel this @KeenParts Mystery Machine around @MartinsvilleSwy. Let’s go Scoob. pic.twitter.com/xvLrtGfkVz
— Corey LaJoie (@CoreyLaJoie) August 20, 2019
Ha nem tud versenyezni, akkor máshogy szórakoztat a Mercedes
https://formula.hu/parc-ferme/22957
Bőven benne vagyunk az idei F1-es uborkaszezonban, de a Mercedes csapata a szünet és a híraszány közben is igyekszik előállni valami érdekessel. Most például ezzel a rövid videóval:
When your favourite jam comes on the radio pic.twitter.com/X3t3BS5eB2
— Mercedes-AMG F1 (@MercedesAMGF1) August 21, 2019
Háttérkép-háborúban áll a Mercedes és a Ferrari
https://formula.hu/parc-ferme/22961
Befagytak a frontvonalak a Mercedes és a Ferrari között a Twitteren. A vörösök után az ezüstök is megosztották saját legjobb mobil-háttérképeiket, mi pedig nem tudunk dűlőre jutni a kettő között.
Serving you some fresh mobile backgrounds during the Summer Break! Which is your favourite? #WallpaperWednesday pic.twitter.com/R5OFRifnLc
— Mercedes-AMG F1 (@MercedesAMGF1) August 21, 2019
Melyik fotót tennéd be háttérképnek?
https://formula.hu/parc-ferme/22959
Nincs szerda új háttérkép nélkül, vallja a Ferrari, ezért megosztott rajongóival négyet az SF90-esről. Melyik lesz az új nyitóképed a mobilodon?
Wouldn’t be a Wednesday without a wallpaper now would it?
— Scuderia Ferrari (@ScuderiaFerrari) August 21, 2019
Show us your lockscreen #essereFerrari #WallpaperWednesday pic.twitter.com/Kk5TW5BEcF
Mi dolga egy tartalékpilótának, akinek szuperlicensze sincs?
https://formula.hu/parc-ferme/22956
Bár Pietro Fittipaldi formálisan a Haas tartalékosa, ha szükség lenne beugrásra, nem vezethetné a VF-19-et: a Formula-1-es versenyzéshez szükséges szuperlicensze hiányzik, de még a szabadedzésekhez szükséges engedélye sincsen meg megfelelő eredmények (és ezért járó licenszpontok) híján.
A főállásban DTM-ben versenyző Fittipaldi azért mégsem érezheti magát teljesen szükségtelennek a nagydíjakon: az alábbi videóban ő mutatja be a Haas garázsát és motorhome-ját.
Pietro's paddock tour!
— Haas F1 Team (@HaasF1Team) August 21, 2019
Our test driver @PiFitti takes us behind the scenes on a race weekend at #HaasF1 pic.twitter.com/9j2vwrmmre
Amikor a veterán autóversenyző találkozik a példaképével
https://formula.hu/parc-ferme/22955
A 42 éves Mark Webber arcára van írva minden: a kilencszeres F1-es győztes és WEC-világbajnok a MotoGP-legenda Wayne Rainey-vel találkozott, ráadásul a háromszoros bajnok egykori Yamahájára is felülhetett. A Twitteren megosztott fotó leírásában Webber elárulta, már 14 éves korában figyelte az amerikai versenyeit.

Kőkemény nyakedzés Nico Hülkenbergtől
https://formula.hu/parc-ferme/22954
Hiába a nyári szünet, a születésnap, edzeni akkor is kell. A Renault németjén látszik a szenvedés...
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
Első beleülésre dominált a TCR-ben, 24 óráson is indulna a WRC-pilóta
https://formula.hu/parc-ferme/22953
A mögöttünk hagyott hétvégén Németországban, egy TCR-futamon debütált pályaversenyzőként a Hyundai WRC-pilótája, Thierry Neuville. A belga ralisztár nem vacakolt, élete első pályaautós időmérőjén, a Nürburgringen pole-pozíciót szerzett, az esős futamon minden körben ő állt az élen, majd természetesen nyert, mindezt pedig megkoronázta a leggyorsabb körrel is.
Ezen felbuzdulva kijelentette, hogy a Hyundaijal adott a lehetőség arra, hogy akár a nürburgringi, akár a spái 24 órás futamon rajthoz álljon, ezt pedig szeretné is megtenni - sőt, egy GT3-as túraautóval is megpróbálná mindezt.

fotó: dppi
Button büszke apuka: magára tetotálvatta a fia nevét
https://formula.hu/parc-ferme/22952
2009 F1-es világbajnokának párja, Brittney Ward nemrég adott életet gyermeküknek - a kisfiú a Hendrix nevet kapta, az apuka pedig boldogan mutogatja ezt a saját testén...
Mercedes-AMG C43 Coupét kapott Kiss Norbi
https://formula.hu/parc-ferme/22951
"AMG márkanagykövetünk, Kiss Norbi az elmúlt 12 évben megmutatta, hogy legnagyobb szenvedélye a sebesség, aminek immár hódolhat vadonatúj autójával is, amit átvett a Hunyadi úti szalonunkban. A kétszeres Európa-bajnok kamionversenyzőt mától egy Mercedes-AMG C43 Coupéban láthatjuk a közutakon. Reméljük, az új modell sok boldog pillanatot fog Norbinak okozni, és hogy rengeteg élménnyel teli kilométerrel járul hozzá a mindennapjaidhoz" - írja a Pappas Auto.


Amikor két F1-es pilóta FIFA-val kapcsolódik ki a nyári szünetben
https://formula.hu/parc-ferme/22950
Pontosan ezt tette Lando Norris és Max Verstappen, akik amúgy szoktak egy csapatban szimulátoron versenyezni, ám most másfajta videojátékban csaptak össze – egy videós össze is válogatta a legjobb pillanatokat:
Ugye, titeket is mindig érdekelt, hogy ki ordítja az F1-es dobogón, hogy „Champaaaaagne!”?
https://formula.hu/parc-ferme/22949
Nos, az F1 Instagram-csatornája most lerántja a leplet: Bob Constanduros az illető, akinek legendás elnyújtott kiáltását a dél-amerikai focikommentátorok ihlették. A 650 nagydíjnál is többnél járó szpíker többek között arról is beszélt, hogyan kérte fel a munkára anno Bernie Ecclestone:
Így változott a mindenkori legsikeresebb nemzetek rangsora az F1 története során
https://formula.hu/parc-ferme/22948
Újabb remek videós infogratikát tett közzé a Racing Statistics YouTube-csatorna: a pilóták után ezúttal az országok kerültek sorra, méghozzá a színeikben szereplő versenyzők által szerzett pontok alapján – méghozzá az összes szezonra az idén érvényes pontszámítási rendszert alkalmazva.
A foci- és teniszrajongóknak kedvezne Silverstone a későbbi időponttal
https://formula.hu/parc-ferme/22947
Megkezdte a jegyértékesítést a 2020-as Formula-1-es Brit Nagydíjra a száguldó cirkusszal 2024-ig hosszabbító legendás pálya, s ha lehet hinni a kiírt időpontnak, a futamra a megszokottnál egy héttel később kerülne sor. Idén július második hétvégén rendezték a versenyt, jövőre viszont július 19-i dátumot kaphat a szigetországi forduló. Úgy tűnik, a szervezők hallgathattak Lewis Hamiltonra és a többféle sportért rajongó szurkolókra, hiszen az ötszörös világbajnok néhány hete kifakadt, hogy túl sok eseményt rendeznek egyszerre az F1-es futammal.
Nos, ez jövőre is így lenne a július 12-i hétvégén, hiszen újfent akkor kerül sor a wimbledoni tenisztorna döntőire (a női szombaton ottani idő szerint 14 órakor, a férfiak fináléja pedig vasárnap ugyanekkor, azaz pontosan az F1-gyel egy időben kezdődne), nem mellesleg ugyancsak 12-én rendezik a 2020-as labdarúgó-Eb döntőjét is – méghozzá ugyancsak Londonban, a legendás Wembley Stadionban. Ezt a két eseményt kerülheti el így a Formula-1 (a tenisz és a foci csak szélsőséges esetben csúszna egymásba, hiszen utóbbi 20 órakor fog kezdődni), ráadásul így az autósportrajongók másfél hét alatt két fontos versenyt is megnézhetnek az Egyesült Királyságban, hiszen július 25-26-án rendezik majd a Formula-E duplafutamos londoni évadzáróját.
