Visszatér a fehér Red Bull, debütál Tsunoda
A Honda előtt tiszteleg, ezért fehérbe borul a Red Bull festése a hétvégi F1-es Japán Nagydíjra. Mivel a gyártó jövőre már az Aston Martin partnere lesz, utoljára versenyeznek együtt Suzukában – további képek ide kattintva.
De nemcsak a fényezés lesz új a Red Bullon Japánban, hanem az egyik versenyzőjük is, hiszen most fog náluk debütálni Yuki Tsunoda. A pilóta célja, hogy a lehető leghamarabb összeismerkedjen az autóval, s a visszajelzései révén egyfelől segítsen annak fejlesztésében, másfelől olyan közel legyen Max Verstappenhez, hogy stratégiailag is profitálni tudjon belőle a csapat a világbajnoki harcokban.
Liam Lawson és Tsunoda helycseréjéről Juan Pablo Montoya is elmondta a véleményét: a korábbi versenyző szerint ezzel Markóék bevallották, hogy hibát követtek el tavalyi döntésükkel, és inkább Isack Hadjart kellene a Red Bullba ültetni.
Perez: Több F1-es csapat megkeresett már
Eközben interjút adott a bikások előző pilótája, Sergio Perez pedig állítja: a Red Bulltól tavaly év végi távozása óta több Formula-1-es alakulat megkereste már, sőt néhányakkal jelenleg is egyeztetnek – de csak akkor fog visszatérni a sportba, ha olyan projekt találja meg, amelynek látja értelmét és amelybe motiváltan tud belevágni.
A mexikói szerint amúgy Lawson bukása miatt sokan ráeszméltek arra, miért küszködött ő is tavaly: nehéz vezetni az autót. A Red Bull volt versenyzője szurkol a csapatnak és Tsunodának is.
Steiner: Verstappen várjon 2026-ig!
És még mindig Red Bull: a Haas korábbi F1-es csapatfőnöke, Günther Steiner óva intette Max Verstappent attól, hogy az új erőforrás-szabályozás körüli hatalmas bizonytalanság miatt az idei szezon végén elhagyja az energiaitalosokat.
Hirakawa ül Doohan autójába az FP1-en
Ryo Hirakawa vezeti majd Jack Doohan autóját a hétvégi Formula-1-es Japán Nagydíj első szabadedzésén – jelentette be az Alpine. „Rendkívül izgatott vagyok, alig várom, hogy vezethessem az A525-öst az első szabadedzésen Japánban. Emlékszem, amikor 18 éve, 2007-ben voltam először F1-en, akkor Fujiban rendezték a versenyt. Azóta én is elkezdtem a karrieremet, és most azzal, hogy vezethetek a hétvégén, egy álmom válik valóra” – fogalmazott az enstone-iak egyik tartalékosa.
Antonelli szerencsésnek érzi magát „Bono” miatt
Versenymérnökének, Peter Bonningtonnak a fontosságáról beszélt Andrea Kimi Antonelli, a Mercedes újonca – szerencsésnek tartja magát, hogy a szakemberrel dolgozhat.
Hülkenberget lenyűgözte az Audi gyára
A Kínai és Japán Nagydíjak között ellátogatott az Audi neuburgi gyárába a Sauber pilótája, Nico Hülkenberg, ahol a projekt kulcsfigurái vezették körbe a létesítményben. A német pilótának pedig az Audi F1-es LinkedIn-profilján közzétett bejegyzése alapján tetszett, amit a 2026-os motorok fejlesztése kapcsán látott a jövőre csatlakozó gyártótól – részletek itt.
Formula Motocast: Marquez meghekkelte a MotoGP-t
Végezetül pedig ajánljuk figyelmetekbe a Formula Motocast friss, austini kibeszélő adását, amelyben kiveséztük Marc Marquez rajt előtti taktikázát, Francesco Bagnaia győzelmét és Alex Marquez vb-esélyeit: