2024. április 29. hétfő
Formula-E

Az ötödik futamon az ötödik csapat nyert a Formula-E-ben

Günther révén a Maserati iratkozott fel a 2023/24-es szezon futamgyőztesei közé. A bajnokság élén pontazonosság alakult ki Cassidy és Wehrlein közt.

Jó esélyek mutatkoztak, hogy az első Tokió e-Prix nézői hazai győzelmet lássanak: a Nissan versenyzője, Oliver Rowland a pole-pozícióból a 35 körös táv nagy részében vezette a japán futamot. Az első sorból rajtoló maseratis Maximilian Günther eleinte visszaesett Edoardo Mortara Mahindrája mögé, aztán megkezdte a felzárkózást: a helycsere az élen a 24. körben történt meg.

Rowland ekkor abban bízott, hogy visszaveszi a vezetést, ha Günther is felveszi utolsó támadómódját, de a Maserati tartotta magát az élen. A brit az utolsó körben is benézett ellenfele mellé, de előzésre nem került sor. A Porsche (Pascal Wehrlein Mexikóban), az Andretti (Jake Dennis Szaúd-Arábiában), a Jaguar (Nick Cassidy Szaúd-Arábiában) és a McLaren (Sam Bird Brazíliában) után ötödik csapatként a Maserati is feliratkozott a győztesek közé: a márka második, Maximilian Günther ötödik Formula-E győzelmét szerezte.

Rowland mögött a dobogó legalsó fokát Dennis szerezte meg, a címvédő három körrel a vége előtt előzte Antonio Felix da Costát. Mortara Wehrlein mögé, a hatodik pozícióba csúszott vissza, de ezt a helyet sem tarthatta meg, kizárták a megengedettnél több energia felhasználása miatt. Pocsék napja volt a legutóbb, Sao Paulóban első győzelmét megszerző McLarennek, egyik autó sem szerzett pontot.

A bajnokság éllovasa, a hetedikként befutó Cassidy maradt az összetett élén 63 pontjával, de beérte őt pontazonossággal Wehrlein. Zsinórban három dobogóval Rowland jött fel a harmadik helyre (54 pont), Dennis (53 pont) és az ötödik pozícióba fellépő Mortara (48 pont) elé. A csapatok között Jaguar (102 pont), Porsche (83 pont) és Nissan (63 pont) a sorrend, a Japánig egy dobogót sem szerző Maserati a hetedik.

A szezon április 13-14-én új olasz helyszínen, Misanóban folytatódik, az évad második dupla fordulójával.