2024. április 16. kedd
Formula-E

Prost az élen, Vergne a 6. helyen kezdett

Az első, 45 perces szabadedzéssel elstartolt a Formula-E szezonjának harmadik versenyhétvégéje az uruguayi Punta del Este tengerpartja mellett kialakított pályán. Nicolas Prost továbbra is megállíthatatlannak tűnik az egykörös tempót illetően.

Az e.dams pilótája az előző mindkét helyszínen az első helyen zárta az időmérőt - még ha Malajziában büntetés miatt hátra is sorolták -, és egyelőre ismét ő diktálja a tempót. Az első, háromnegyed órás gyakorláson valamivel több mint egy tizeddel volt gyorsabb a mögötte végző Jerome d’Ambrosiónál, miközben a pilótáknak nagyjából 20-25 kör megtételére volt idejük.

A bajnoki tabella élén máris nagy fölénnyel álló két pilóta, Lucas di Grassi és Sam Bird visszafogottabban kezdtek, hiszen csak a 16-17. helyen zártak a húszfős mezőnyben.

10805680_868174489889100_6939921843050483232_n

A hétvégén három új pilóta is debütál a sorozatban, s Jean-Eric Vergne, Antonio Garcia és Salvador Duran közül kétségtelenül előbbi az, akit a legnagyobb érdeklődés övez. A három hete még a Toro Rosso F1-es csapatánál vezető, de ülését a jövő évre elvesztő francia az Andretti csapattal mutatkozik be, és dacára annak, hogy korábban sohasem tesztelhette az elektromos autókat, máris egy remek hatodik hellyel nyitott, hét tizeddel lemaradva a listavezető Prosttól.

A gyakorlást egyszer kellett rövid időre piros zászlóval megszakítani, amikor a Jarno Trulli csapatánál vezető Michela Cerruti megpördült az 1-es kanyarban és kár okozott autójának orrkúpjában, törmelékeket hagyva a pályán.

A második, immár csak félórás szabadedzés közép-európai idő szerint 13:30-kor veszi kezdetét, majd 15 órától az időmérőre, 19-től pedig már a versenyre is sor kerül az egynapos futamhétvégén.