DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2026. június 2. kedd
F1

Erről döntöttek az F1 Bizottság keddi ülésén

Plusz egy tesztnap a 2027-es szezon előtt, apró módosítások a karosszérián, a TPC-tesztek helyszíneinek korlátozása: ezek szerepeltek a legutóbbi gyűlés napirendjén.

Néhány apró technikai és sportszakmai változtatásról döntött csupán az F1 Bizottság a keddi ülésén, amelyen az FIA szűkszavú közleménye alapján nem is volt téma a motorszabályok 2027-es megváltoztatása, amely az egyik legforróbb téma az utóbbi hetekben – igaz, azok elfogadásához a gyártók szükségesek elsősorban, nem a csapatok.

Ehelyett arról döntöttek az F1 Bizottság mostani találkozóján, hogy elfogadták azt a javaslatot, hogy a következő idény előtt az eredetileg tervezett három helyett négy napból álljon a téli tesztidőszak.

f1-teszt



Idén két háromnapos bahreini gyakorlás és egy csapatonként szintén háromnapos barcelonai zárt kapus bejáratás előzte meg a szezont, de ez a szám az új szabályrendszernek volt betudható, 2027-re visszatértek volna az egyetlen háromnapos előszezoni teszthez – ezt módosították most négy napra.

De ha már tesztek: megállapodás született a korábbi autós, azaz TPC-tesztek helyszíneinek korlátozásával kapcsolatban. Az FIA szerint ez magában foglalja a körözések korlátozását olyan pályákon, amelyek részei a következő évi versenynaptárnak. A Crash.net információi szerint rengeteg csapat foglalt be tesztnapokat a jövőre visszatérő Portimaóba és Isztambulba, ennek akar gátat vetni most az FIA és az F1 Bizottság.

Végül pedig műszaki fronton „apróbb változtatásokat fogadtak el az aerodinamikai és karosszéria-alkatrészekkel kapcsolatban” a 2027-es évadra. Ezzel kapcsolatban azonban nem osztott meg konkrétumokat az FIA.

Minden fentebb említett változtatást természetesen jóvá kell még hagynia az FIA Motorsport Világtanácsának, de ez rendszerint csak formalitás.

Ha ismerőseid figyelmébe ajánlanád a cikket, megteheted az alábbi gombokkal: