Isack Hadjar szerint jobb versenyzést hoztak a 2026-os F1-es szabályok azáltal, hogy végre nem kell jelentős sebességkülönbség az autók között ahhoz, hogy valaki előzni tudjon – a másik fél pedig ezt követően vissza tudjon támadni.
A számos kritika közül, amely az idei autókat és szabályrendszert érintette a pilóták és a rajongók részéről egyaránt, hogy mesterségessé vált a versenyzés: az előzési dinamikákat szinte kizárólag az akkumulátorok töltöttségi szintje határozza meg, ennek köszönhetők az oda-vissza manőverek – amelyek közül néhány ráadásul nem is szándékolt, ahogy arra Lando Norris is rámutatott.

Hadjar ugyanakkor igyekezett megvilágítani a pozitív oldalát: „Úgy vélem, hosszú ideje most van először olyan, hogy hasonló tempóval is oda-vissza tudjuk előzni egymást” – magyarázta a Red Bull franciája a Motorsport hasábjain.
„Míg ha vesszük a tavalyi évet, mindig hat-nyolc tizedmásodperces előny kellett ahhoz, hogy megelőzd az előtted haladót. Néha még több. És olykor tudod, hogy ha végrehajtottad az előzést, a mögötted lévő autó sosem fog tudni már visszaelőzni.”
„Szóval a versenyzést jobbá teszi, ez biztos. Ugyanakkor az is tény, hogy néha kicsit mesterséges” – ismerte el Hadjar. „Úgyhogy meg kell találnunk a megfelelő egyensúlyt. De határozottan jobb, mint volt.”
A versenyző hozzátette: idővel változhat az előzések dinamikája, ahogy a mérnökök jobban kiismerik az akkumulátorok működését, illetve néhány szabályváltozásra is lehet számítani a hetekben. Arra a kérdésre, milyen módosításra lenne szükség, Hadjar így felelt: „Hatékonyabb akkumulátorok, csak ennyi.”