DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2026. március 6. péntek
F1

Piastri építkezett, Norris hátrányba került pénteken

Nem alakult simán a vb-címvédő számára az F1-es Ausztrál Nagydíj edzésnapja: a brit sok időt veszített – ausztrál kollégája viszont végül a leggyorsabbnak bizonyult.

Nem lehet teljesen elégedett a pénteki edzésekkel a McLaren Melbourne-ben, főleg Lando Norris oldalán, hiszen a regnáló világbajnok a váltóval kapcsolatos gondok miatt sok időt veszített az első tréningen. Ez magyarázza a nagy lemaradását is, miközben Oscar Piastri a késő délután során már magára talált – de még így is bizonytalan annak kapcsán, mire lehetnek képesek.

Piastri számára sem alakult zökkenőmentesen a nyitány, a hazai hős azonban legalább az FP2 során nagyjából zavartalanul körözhetett, ráadásul megvillantotta az MCL40-es tempóját is, hiszen a kemény, majd a lágy gumikon is a leggyorsabbnak bizonyult.

mclaren-day1-aus-f1-1-piastri



„Úgy vélem, a második szabadedzés sokkal simábban alakult, mint az FP1, legalábbis az én oldalamról határozottan” – értékelt Piastri a Formula.com hasábjain. „Egyszerűen csak sok mindent kell kiismerni.”

„Nagyon más ez, mint ami tavaly volt, de szerintem a második szabadedzés eléggé gördülékeny volt, fel tudtam építeni némi kiegyensúlyozottságot és el tudtam kezdeni megfelelően tanulni a dolgokat. Meglátjuk, mit tanultunk ma: szerintem mindenki nagyot fog előrelépni az éjszaka, szóval úgy gondolom, nekünk is meg kell próbálnunk ugyanígy tenni.”

Arra a kérdésre, hogy elérhetőnek érzi-e a pole-pozíciót vagy mi a célja a szombati időmérőre, Piastri így felelt: „Az első néhány sor remélhetőleg – hogy ez pole lesz-e vagy sem, azt nem tudom. Nem láttam még, milyennek tűnt a versenytempónk a hosszabb etapokon. Nem vagyok biztos benne, hogy ugyanolyan jó volt, mint néhány riválisunké, de szerintem rendben voltunk.”

„Úgy vélem, a legfontosabb jelenleg az, hogy konzisztenssé váljunk és minden úgy működjön, ahogy annak kell, és az FP2-n úgy érződött, közelíteni tudtunk ehhez.”

 

Váltógondok miatt lépéshátrányban Norris

mclaren-day1-aus-f1-2-norris

Eközben a garázs túloldalán Norris nem sok időt töltött az autóban az első szabadedzésen, mivel a váltóvezérlő meghibásodása miatt szerelést igényelt a váltó a további károsodás megelőzése érdekében. Ez pedig lépéshátrányba hozta a második gyakorlásra is, ezzel is magyarázható az egy másodperces lemaradása Piastrival szemben.

„Trükkös első nap volt, de jó volt visszaülni az autóba egy új szezon kezdetén” – fogalmazott a vb-címvédő. „Nem tudtunk annyit körözni délelőtt, amennyit szerettünk volna néhány megbízhatósági probléma miatt, úgyhogy kissé lemaradásban vagyunk a megtett kilométereket és a tanultakat illetően.”

„Ezekkel az új szabályokkal nagyon fontos az autóban töltött idő, úgyhogy vár ránk egy kis munka az este során, hogy ezt megpróbáljuk behozni. Gyűjtöttünk azért így is adatokat a második edzés második felében, és sokat tanulhatunk abból, mit csináltak az ellenfeleink. Keményen fogunk dolgozni este és igyekszünk ledolgozni ezt a különbséget, mielőtt holnap visszaülünk az autóba.”

Ha ismerőseid figyelmébe ajánlanád a cikket, megteheted az alábbi gombokkal: