„Jó újra látni titeket!” – érkezett meg az újságírók elé széles mosollyal, remek hangulatban a melbourne-i sajtónapon Sergio Perez.
A sportágba a Cadillac pilótájaként visszatérő mexikói láthatóan jól érezte magát az ausztráliai paddockban az új idény első versenyhétvégéjének kezdetén – éppen ezért több kérdést is feltettünk neki.
„Nagyon jók az érzések! Az, hogy itt lehetek újra egy versenyhétvégén, visszahozza a korábbi emlékeimet. Az, hogy itt vagyunk a paddockban, mindenkit a versenyfelszerélésében látok, emlékeztet arra, hogy igen, visszatértünk a versenyzéshez, amit szeretek. A csapattal dolgozni a versenyhétvége előtt, elvégezni a felkészülési munkákat… ezek hiányoztak leginkább” – válaszolta Perez a Formula.hu-nak és helyszíni tudósítónknak, Mészáros Sándornak, amikor az első érzéseiről kérdeztük.

Arra is kíváncsiak voltunk, hogy mit gondol a vadonatúj, még formálódó csapat felsővezetéséről, irányításáról – a csapatfőnök Graeme Lowdon, de a projektet az amerikai Dan Towriss fogja össze, és Perez szerint az ő karaktere a Cadillac egyik tartópillére.
„Amit igazán kedvelek Danben, az a versengő DNS-e. Szerintem nem lesz majd túl türelmes, és űzni-hajtani fogja a csapatot már az elején is, hogy minél előbb képes legyen teljesíteni. Most nyilván könnyű azt mondani, hogy türelmesnek kell lennünk, de amint elkezdődik a verseny, senki sem lesz az, és nagyon gyorsan akarunk látni minél több fejlesztést. Jó, hogy a főnök ilyen” – fogalmazott Perez.
Végezetül arra is rákérdezett Mészáros Sándor kollégánk, hogy milyen a hangulat most Mexikóban, ahol a szenvedélyes szurkolók elképesztő buzdítást nyújtottak eddig karrierje minden pillanatában:
„Igen, az emberek nagyon boldogok, hogy újra itt vagyok a sportban, és nyilván értik, hogy ez egy nagy, hosszabb távra szóló projekt, így senki nem várja azt, hogy nyerni fogok mondjuk most vasárnap. De az emberek nagyon örülnek neki, hogy visszatérhettem az F1-be, és természetesen a Cadillac is nagyon népszerű az országomban, úgyhogy a csapat is tetszik a szurkolóknak” – válaszolta.