DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2025. december 11. csütörtök
F1

Hill: Lando Oscar miatt lépett szintet

Damon Hill szerint Oscar Piastri teljesítménye miatt kellett még inkább megfeszítenie magát Lando Norrisnak, így lehetett 2025 F1-es világbajnoka.

Damon Hill szerint Lando Norrisnak nagyon mélyre kellett ásnia magában ahhoz, hogy világbajnok lehessen, és azért érhetett fel a csúcsra, mert ezt képes volt megtenni. Hill szerint Oscar Piastri sarkallta még többre a britet.

A BBC Chequered Flag podcastjában Hill így nyilatkozott: 

„Ez az ő otthona volt. A McLaren fogadta be, Zak Brown mutatta be nekem és a világnak, amikor leszerződtette 2017-ben. És nagyon kicsi volt. Kicsi volt. Úgy nézett ki, mint egy iskolás fiú. Nevetséges volt. Szó szerint azt mondtam neki: ’Leszel elég nagy ahhoz, hogy végül ilyeneket vezess?’ Természetesen most már kicsit megnőtt” – mondta 1996 világbajnoka.

f1-norris-pisatri-mclaren



„Meg kellett találnia magában azt a plusz sebességfokozatot, azt a plusz szintet, mert Oscar Piastri érkezése árnyékba szorította. Ilyen pillanatokban kétségek merülnek fel, és a kétségek végzetesek. A mi sportunkban nem lehetnek kétségek” – tette hozzá.

„De segítséget kapott. Megtalálta a megfelelő embereket maga körül, de ezt magának kellett megtennie. Tükörbe kellett néznie, és azt mondania: ’Oké, mit fogsz most tenni, hogy még többet találj? Mert szükséged lesz rá. Ez a srác jó. Oscar nagyon jó, és bajt fog okozni.’ Így reagált, és azért, mert reagált, most világbajnok.”

Ha ismerőseid figyelmébe ajánlanád a cikket, megteheted az alábbi gombokkal: