DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2025. december 5. péntek
F1

Bottast lenyűgözi a Cadillac F1-es víziója

Valtteri Bottas kivételes lehetőségnek érzi, hogy szerepet vállalhat a Cadillac F1-es istállójának építésében. A finn úgy érzi, tapasztalataival hasznos tagja lesz a csapatnak.

Bottas és a csapattárs Sergio Perez szerződtetéséről kedden tett hivatalos bejelentést az F1-es mezőnyhöz jövőre tizenegyedik alakulatként csatlakozó Cadillac. Az új párost hosszú és átfogó folyamat során választották ki az új formáció vezetői, a finn- mexikói duót a bejelentés kapcsán méltatta a csapatfőnök, Graeme Lowdon, a vezérigazgató Dan Towriss, valamint a General Motors elnöke, Mark Reuss is.

 

Építőmunkára készül

A 35 éves finn széleskörű tapasztalatokkal rendelkezik, hiszen 2013-as F1-es bemutatkozása óta a mezőny minden szegmensében megfordult már. A 246 nagydíjindulást, 10 győzelmet, 67 dobogós helyezést és 20 pole pozíciót jegyző pilóta az évek során megfordult a Williams, a Mercedes és az Alfa Romeo kötelékében is. Utóbbi állomáshelyről a tavalyi évad végén volt kénytelen távozni: visszatért a Mercedeshez, ahol az idei szezonban tartalékosként számítottak rá. 

f1-bottas-1



„Attól a pillanattól kezdve, hogy elkezdtem tárgyalni a Cadillac istállóval, azt éreztem, hogy ez valami más, valami ambiciózus, de jól megalapozott is. Ez nemcsak egy versenyprojekt, ez egy hosszú távú vízió. Nem minden nap adódik lehetőség arra, hogy részese legyél valaminek, ami a semmiből épül fel és segíthetsz olyanná alakítani, ami tényleg az F1-es rajtrácshoz tartozik” – idézte a Cadillac közleménye Bottast.

Amikor a finn a Saubernél versenyzett, Guanyu Zhou volt a csapattársa, akit azokban az években az a Graeme Lowdon menedzselt, aki immáron a csapatfőnöki tisztséget tölti be a Cadillac istállónál. A kiváló brit szakembernek volt alkalma testközelből megismerni a pilótát, valamint a munkamódszereit – ennek komoly szerepe lehetett a kiválasztásában.

A pilóta úgy érzi, hogy tapasztalataival hasznos tagja tud majd lenni az építkező különítménynek: „Abban a megtiszteltetésben volt részem, hogy a világ legjobb csapataival dolgozhattam együtt, és itt is ugyanazt a professzionalizmust és sikeréhséget látom. Ez egy ikonikus márka, amelynek nagy hagyományai vannak az amerikai motorsportban. Számomra rendkívül különleges, hogy részese lehetek annak a történetnek, amikor a márka belép az F1 világszínpadára. Alig várom, hogy képviseljem az amerikai versenyzés szellemét a világ legnagyobb pályáin.”

f1-bottas-2

Köszönet a Mercedesnek

A Cadillac az ősztől kezdve a 2026-os felkészülés részeként TPC-teszteket bonyolít majd, mégpedig a Ferrari korábbi autójával. Ezt a felek között fennálló szövetség teszi lehetővé: a Cadillac saját hajtáslánca 2029-re készül el, addig pedig a saját tervezésű és építésű versenygépeiket a Ferrari hajtálánca repíti majd. A szóban forgó TPC-teszteken a Cadillac a tervek szerint Bottast és Sergio Perezt is hadrendbe állítja – ehhez nyilvánvalóan szükséges volt az is, hogy a Mercedes konstruktívan álljon az ügyhöz.

Graeme Lowdon csapatfőnökhöz hasonlóan Bottas is köszönetet mondott a csillagos csapatnak: „Szeretném megköszönni a Mercedesnek is a kitartó támogatását és sportszerűségét, amellyel elősegítette ezt az izgalmas lépést” – fogalmazott a finn.

Ha ismerőseid figyelmébe ajánlanád a cikket, megteheted az alábbi gombokkal: