DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2025. december 5. péntek
F1

„Lance olyan jó, mint Fernando” – Herbert

Érdekes véleményt fogalmazott meg Johnny Herbert: szerinte Fernando Alonso már nem a régi Fernando Alonso.

Johnny Herbert szerint az Aston Martin előbb fog elköszönni Fernando Alonsótól, mint Lance Strolltól, és nem azért, mert a kanadai a tulajdonos fia.

A korábbi F1-es pilóta azt mondta, Stroll idén egész jól lépést tart Alonsóval, szerinte a spanyol már nem az, aki korábban volt, és a 17 év korkülönbség nem az ő malmára hajtja a vizet.

„Lance sok kritikát kap, de ismét nem volt messze Fernando Alonsótól, akit mindenki még mindig nagyon nagyra tart” – mondta Herbert a Grosvenor Casinónak a Sport.de-n keresztül.

f1-stroll-aston



„Alonso 44 éves. Fernando még mindig az a Fernando, aki két világbajnokságot nyert? Azt mondanám, hogy már nem. Abban a korszakban különleges volt; amit akkoriban az autóval művelt, az hihetetlen volt. De Lance jelenleg éppen olyan jó, mint ő, és talán még jobb is lesz” – fogalmazott.

Herbert szavainak némileg ellentmond az, hogy Alonso idén is 16-1-re múlja felül Strollt az időmérőkön, Stroll lemaradása átlagosan az egész mezőny harmadik legnagyobbja, ugyanez a helyzet az időmérős helyezéseknél, de a futamoknál sem jobb a helyzet: 8-2 az állás Alonso javára a befejezett nagydíjakon. Egyetlen dologban vette fel a versenyt, és nyilván ez fontos: ugyanannyi pontjuk van jelenleg.

Ha ismerőseid figyelmébe ajánlanád a cikket, megteheted az alábbi gombokkal: