2024. május 2. csütörtök

Kerékcserék: Csökken a Red Bull előnye

Sorozatban ötödször teljesített a legjobban a Red Bull az F1-es „kerékcsere-bajnokságban”, de 2020 óta folyamatosan csökken az előnyük.

A Red Bull tényleg mindent vitt az idei F1-es szezonban: nem csupán az egyéni és a konstruktőri bajnoki címet szerezték meg fölényesen az egyéni ezüstérem mellett, de még a bokszszemélyzet különversenyében is behúzták az elsőséget.

mclaren-pitstop

A DHL által szponzorált nemhivatalos versengésben minden egyes futamon a 10 leggyorsabb bokszkiállásból alakul ki az évvégi rangsor, a „valódi” bajnokságban használttal azonos pontrendszer szerint – s minden versenyzőnek csak a leggyorsabb kerékcseréjét veszik figyelembe.

A Red Bull sorozatban ötödször végzett a lista élén, azonban a korábbiakhoz képest csökkent az előnye a versenytársakkal szemben, mivel idén „csak” 75 ponttal verte a Ferrarit. Tavaly a McLarent 107 ponttal előzték meg az energiaitalosok, 2021-ben 252 pont volt az előnyük, míg 2020-ban még több, 291 pont.

redbull-pitstop

Bár a McLaren a másodikról a harmadik helyre csúszott vissza az idei szezonban, a Katari Nagydíjon 1,80 másodperces kiállást hajtottak végre Lando Norris autóján, ami abszolút rekordot jelent az F1 történetében. A második leggyorsabb a Ferrari volt (1,93 másodperc, Leclerc, Katar), a harmadik pedig a Red Bull (1,93 másodperc, Perez, Magyarország).