2024. április 25. csütörtök

A második edzés is Russellé Szahírban

A Mercedes beugrója behúzta a pénteki napot, miután Bottas legjobb esti körét elvették. Szenvedett a Ferrari: Vettel kétszer forgott, Leclerc a bokszban vesztegelt.

Közép-európai idő szerint 18:30-kor kezdődött a Szahíri Nagydíj második szabadedzése, összhangban az időmérő és futam esti startjával. Ahogy megszokott, a másfél órás edzés első felében a keményebb abroncsok voltak terítéken: Max Verstappen 55,043-as kört teljesített a közepesen, mögötte hasonló keveréken Esteban Ocon és Alex Albon következett. Kemény gumival Valtteri Bottas negyedik, George Russell nyolcadik helyen állt nem sokkal a féltáv előtt.

Az első háromnegyed órához közeledve kerültek fel a lágy abroncsok, és következtek az időmérő-szimulációs körök. Sergio Perez vezetett egy darabig a Verstappennél két tizeddel gyorsabb körrel, majd jöttek a Mercedesek: az első edzésen is leggyorsabb Russell 54,713-at teljesített, Bottas 54,506-ot, ezt azonban elvették a pályahatárok szélesítése miatt.

Az edzés második fele a hosszabb etapokról szólt, Russell körét nem sikerült túlszárnyalni: a Lewis Hamilton Mercedesébe helyettesként bepattanó brit a hétvége első és második edzésén is leggyorsabb volt – igaz, a délutáni edzéshez képest nem sikerült gyorsulnia.

0,128 másodperc lemaradással Max Verstappen a második helyen végzett, Russellhez képest negyed másodpercen belül volt Perez és Ocon. A mezőny első felében, a legjobb tíz között végzett mindkét Red Bull, mindkét Racing Point, mindkét Renault és mindkét Alpha Tauri, rajtuk kívül még Carlos Sainz fért be oda: az ő hátránya is mindössze fél másodperc volt a naptár legrövidebb pályáján. A pálya szélével többször bajba kerülő Bottas csak a 11. helyen végzett legjobb köre elvétele után – amellyel elsőként zárt volna.

Szörnyű estéje volt a Ferrarinak: a ritmust nem találó Sebastian Vettel számtalanszor lecsúszott a pályáról a kanyargós szakaszon, kétszer pedig meg is forgott, így a 16. helyen végzett. Az egyik alkalommal Kevin Magnussen orra előtt csúszott el a 6-os kanyarban, szerencsére ütközés nélkül. Charles Leclerc autóját két megtett kör után szerelni kezdték, végül pedig egyáltalán nem tért vissza a pályára a hajtótengely meghibásodása miatt.