A Ferrari a 8.-ról a 2. helyre ugrott körszámban

A Mercedes a motorproblémák ellenére is nyerte a körszámlálást, Valtteri Bottas legjobb ideje mindenki másra fél másodpercet vert – összesítettük a hat barcelonai F1-es tesztnap eredményeit.

Az előző évekhez képest negyedével megritkították az előszezoni tesztnapok számát, hiszen nyolc helyett már csak hat állt a csapatok rendelkezésére, így elsőre azt is érdemes megvizsgálni, hogy mennyiben csökkentette ez a versenyzők által megtett távot a felkészülés során, illetve mennyit sikerült az istállóknak kompenzálni a veszteségből azáltal, hogy immár mindannyian tartottak olyan napokat, amelyeken megosztották a vezetést a két pilóta között, így kevésbé terhelve őket.

Érdekes látni, hogy míg 2019-ben a nyolc tesztnap során az összes autó összesen 40843 kilométert körözött Barcelonában, addig idén ez a táv hat nap alatt 36048 kilométer volt, ez pedig csak 11,74%-os csökkenés, azaz a veszteség közel felét sikerült visszanyerniük az intenzívebb tesztprogrammal.

leclerc

Az idei eredményeknél maradva, az első teszthét legaktívabbja Lewis Hamilton volt, és az összesítésben azzal együtt is sikerült az élen maradnia, hogy a második héten – köszönhetően a csütörtökjét szinte teljesen lenullázó motorhibának – csak a tizedik legtöbb kört tette meg a mezőnyben. Nagyot léptek azonban előre a Ferrarik: a csapat az első hét végeztével még csak a 8. helyen kullogott a megtett táv tekintetében, viszont azáltal, hogy a második héten Charles Leclerc az első, Sebastian Vettel pedig a harmadik helyen zárta a vonatkozó listát, a Scuderia összesítésben egészen a második helyig, a Mercedes mögé ugrott fel. Az Alfa Romeo hasonló mértékű zuhanást mutatott be: ők ugyan erős aktivitással, harmadik helyen zárták az első hetet, de egészen a kilencedikig, az utolsó előttiig csúsztak a második végére – csak a legkevesebbet köröző Haast előzik meg.