Hazai előny: Vettelé az első szabadedzés

Első nekifutásra a Ferrari elhozta az első-második helyet a Mercedes felségterületén. Hamilton viszont közepes keveréken érte el legjobbját a piros zászlós, forró hockenheimi edzésen.

A Német Nagydíj pénteki első szabadedzésén fél órát kellett várni a mérvadó körökre: ezt követően a hazai pályán speciális fehér-ezüst festéssel szereplő – motorsporttörténetének 125 évét ünneplő – Mercedes pilótái álltak élre. Valtteri Bottas 1:14,805-ös köre közel fél óráig volt referenciaidő, mielőtt megérkezett az edzés elején piszkos pályára és tapadásra panaszkodó Lewis Hamilton, aki közepes abroncsokkal is fél másodpercet adott csapattársának, 1:14,315-öt teljesített.

Az ezt követően rohamozó két Ferrari azonban lágy keveréken gyorsabbnak bizonyult az ötszörös világbajnoknál. A 2018-as Német Nagydíjon élről kieső Sebastian Vettelnek jutott a hétvége első részsikere, 1:14,013-as leggyorsabb körrel zárta első helyen az első szabadedzést, 0,255 másodperccel megelőzte Charles Leclerc-t és 0,302-vel Lewis Hamiltont.

Max Verstappen, Valtteri Bottas és Pierre Gasly további sorrendjében a három élcsapat elfoglalta az első hat pozíciót, a középmezőny legjobbja Carlos Sainz lett már 1 másodperc feletti lemaradással Romain Grosjean és Lance Stroll előtt. Gyengélkedett viszont a két Toro Rosso (14-15. hely) és különösen a két Alfa Romeo (17-18. hely) a forró szabadedzésen, ahol a levegőhőmérséklet elérte a 35 Celsius-fokot.

Az első szabadedzést már az első félórában piros zászlóval kellett megszakítani, mikor a rajtgyakorlatokat végző Kevin Magnussen autója megállt a pályán: a pilóta jelentése szerint az erő elszállt a Ferrari-motorból. A dán kiszállt a Haasból, aztán visszaült a pilótafülkébe, és kormányzott, miközben egy beavatkozóautó visszavontatta a bokszutcába. Nem volt komoly műszaki hibáról szó, mivel percek múltán Magnussen is visszatért körözni, és 13. helyen zárta a szabadedzést. Ezt leszámítva egyetlen incidens történt a 90 perces tréningen: Bottas kiszaladt a Sachs kanyar bukóterébe, de szerencsésen méterekre a gumifaltól megállt.

Az első szabadedzés eseményei részletesebben élő közvetítésünkben.