2024. május 1. szerda

A Mercedes uralta a második szabadedzést

Hamilton duplázott a csütörtöki edzésnapon Monte-Carlóban. Vettel messzi harmadik helyezettként végzett, Leclerc csupán a 10. helyen zárt hazai pályán, Albon a legjobb ötben végzett.

A Monacói Nagydíj többi helyszíntől eltérően nem pénteki, hanem csütörtöki edzésnapján 15 órakor kezdődött a második 90 perces szabadedzés. Az első percekben Alexander Albon és Sebastian Vettel is rendelkezett a legjobb körrel, negyedóra elteltével aztán a Mercedes került az élre: előbb Valtteri Bottas, majd Lewis Hamilton a hétvége első 1:12 alatti körével, 1:11,926-tal.

Fél óra elteltével Hamilton, Bottas, Verstappen, Gasly és Vettel volt az első öt sorrendje: a két Mercedes közepes, a többiek lágy abroncson érték el legjobb körüket. Pillanatokkal később Vettel érkezett második szett lágy keverékén, és előzte meg a két Mercedest 1:11,881-es idejével. Uralma nem tartott sokáig, mert a bokszutcát legközelebb az Ezüst Nyilak is lágyon hagyták el: Bottas 1:11,597-tel emelte tovább a lécet,

Bottas és Hamilton körről körre faragták a tizedeket, és többször elvették egymástól az első helyet. A tempózó Hamilton a Sainte Devote bukóterébe is beköszönt, ennek ellenére nála maradt a második szabadedzés leggyorsabb köre: 1:11,118.

Szokás szerint az utolsó félórában már nem történt javulás a köridőkben, mivel a csapatok versenyszimulációra koncentráltak. Hamilton mögött Bottas végzett a második helyen, mindössze 0,081 másodperccel. A harmadik Sebastian Vettel már 0,7 tizeddel lemaradt. 20 perccel a leintés előtt volt egy forró pillanata: az első kanyart elfékezte, centiméterekkel a gumifal előtt állt meg. A németet Gasly és az edzés egyik főszereplőjének bizonyuló Albon követte, Verstappen hatodik helyen végzett mindössze 17 körrel, a holland vízszivárgás gyanújával vesztegelt a bokszban.

A top 10-ben négy Ferrari-motoros autó végzett még: Magnussen, Giovinazzi és Raikkönen mögött a hazai pilóta, Charles Leclerc mindössze a 10. helyen zárt. A gyári Renault-nak volt különösen gyenge edzése: Hülkenberg és Ricciardo 1,7 másodperc deficittel a 16-17. helyen végeztek a baleset nélkül zajló tréningen.

A második szabadedzés részletes eseményei itt olvashatók.