A Force India közölte, a szezon végét követően dönt jövő évi pilótafelállásáról, a csapat hagyományosan Karácsony körül szokta bejelenteni pilótáit. Miközben Sutil elmondta, szeretne maradni 2014-ben a csapatnál, figyelmeztette a Force Indiát, hogy máshol is körbenéz és nem fog várni jelenlegi munkaadójának döntésére.
"Talán egy újabb szezont eltöltök itt. Ez egy jó csapat; jelenleg nem vagyunk annyira erősek, mint szeretnénk, de úgy gondolom, ez az egyik legjobb privát csapat és nehéz lenne jobb ülést találni. Ahogyan mondtam, szeretnék egy újabb szezont eltölteni, de nem gondolok még erre és nem döntöttem még. Nem minden a csapattól függ, de ők mondják meg, vezethetek-e, vagy sem. Úgy érzem 50 százalék az esélye annak, hogy maradok; a csapat tudja, hogy mit szeretne és nekem is tudnom kell, mit szeretnék, de nem ők döntik el, mit csinálhatok. Úgy érzem, erős pozícióban vagyok; végzem a munkám az idei évben és lehetne találni valaki mást is, aki úgy végzi a munkát, mint én. Ha valahol jobb pilótát találnak és őt akarják, akkor jó, legyen. Tegyék ezt, jó szerencsét hozzá."