Az 51 éves olasz, aki 38 Formula-1-es versenyen állt rajthoz 1989 és 1991 között, a múlt vasárnap, Koreában is beülhetett a döntnöki székbe. Pirro Japánban nyolcadik alkalommal látja el a versenybírói feladatkört. A másik két steward Garry Connelly és Jose Abed lesznek.
Közben az FIA közölte, hat, relatíve kicsi változtatást végeztek a suzukai pályán a tavalyi év óta, ezek a következők:
- Az egyes kanyarnál a műfű 50 méterrel előrébb kezdődik, lecserélték ezzel a sérült szegélykövet
- A tízes kanyar bal oldalán a szegélykövet megemelték, a gumifal is magasabb lett
- A kilences és a tízes kanyar között új törmelékfogó kerítést helyeztek el
- A 11-es kanyar bal oldalán egy új nyitást készítettek. Ãgy a daru helyett egy beavatkozó jármű kerülhet bevetésre
- A 13-as kanyar jobb oldalán egy méterrel megszélesítették a műfüvet
- A 14-es kanyar külső ívén a gumifalat megnövelték, a korlát végéig.
Pirro lesz a versenybíró Japánban
https://formula.hu/f1/2013/10/10/pirro-lesz-a-versenybiro-japanban 2013-10-10 02:20:00 2013-10-10 02:20:00
Az FIA döntése értelmében a Japán Nagydíjon ismét Emanuele Pirro képviseli a pilótákat a versenybírói testületben.