DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2026. június 24. szerda
F1

Pirro lesz a versenybíró Japánban

Az FIA döntése értelmében a Japán Nagydíjon ismét Emanuele Pirro képviseli a pilótákat a versenybírói testületben.

Az 51 éves olasz, aki 38 Formula-1-es versenyen állt rajthoz 1989 és 1991 között, a múlt vasárnap, Koreában is beülhetett a döntnöki székbe. Pirro Japánban nyolcadik alkalommal látja el a versenybírói feladatkört. A másik két steward Garry Connelly és Jose Abed lesznek.

Közben az FIA közölte, hat, relatíve kicsi változtatást végeztek a suzukai pályán a tavalyi év óta, ezek a következők:
- Az egyes kanyarnál a műfű 50 méterrel előrébb kezdődik, lecserélték ezzel a sérült szegélykövet
- A tízes kanyar bal oldalán a szegélykövet megemelték, a gumifal is magasabb lett
- A kilences és a tízes kanyar között új törmelékfogó kerítést helyeztek el
- A 11-es kanyar bal oldalán egy új nyitást készítettek. Így a daru helyett egy beavatkozó jármű kerülhet bevetésre
- A 13-as kanyar jobb oldalán egy méterrel megszélesítették a műfüvet
- A 14-es kanyar külső ívén a gumifalat megnövelték, a korlát végéig.

Ha ismerőseid figyelmébe ajánlanád a cikket, megteheted az alábbi gombokkal: