A Marussia jelenlegi motorgyártója, a Cosworth elhagyja a Formula-1-et, a csapat pedig júliusban bejelentette, hogy hosszú távú szerződést kötött a Ferrarival, így az olaszok turbóit fogja használni 2014-től.

A Ria Novosti hírügynökség az Autosport orosz kiadására hivatkozva idézte a tulajdonos Fomenko szavait, melyekből úgy tűnik, nagyratörő tervei vannak a Marussiának: "Ha túlélünk a 2016-os szezonig, remélhetőleg már saját motorjai lesznek a Marussiának. Efelé haladunk, ez a fő célunk" - mondta Fomenko, akinek cége, a Marussia a tavalyi szezon előtt vásárolta meg a Virgintől az istállót.