DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2026. június 24. szerda
F1

A Marussia saját motort akar gyártani

Az orosz kiscsapat tulajdonosa, Nikolaj Fomenko azt szeretné, ha csapata saját erőforrásokat használna.

A Marussia jelenlegi motorgyártója, a Cosworth elhagyja a Formula-1-et, a csapat pedig júliusban bejelentette, hogy hosszú távú szerződést kötött a Ferrarival, így az olaszok turbóit fogja használni 2014-től.



A Ria Novosti hírügynökség az Autosport orosz kiadására hivatkozva idézte a tulajdonos Fomenko szavait, melyekből úgy tűnik, nagyratörő tervei vannak a Marussiának: "Ha túlélünk a 2016-os szezonig, remélhetőleg már saját motorjai lesznek a Marussiának. Efelé haladunk, ez a fő célunk" - mondta Fomenko, akinek cége, a Marussia a tavalyi szezon előtt vásárolta meg a Virgintől az istállót.

Ha ismerőseid figyelmébe ajánlanád a cikket, megteheted az alábbi gombokkal: