DIGITÁLIS MAGAZIN Pontállások Versenynaptárak
2026. január 1. csütörtök
F1

Ismét Vettelt kell legyőzni?

Sebastian Vettel riválisai szerint a hétvégi Koreai Nagydíjon ismét Red Bull dominanciára lehet számítani.

Miután Vettel óriási előnyben volt két héttel ezelőtt Szingapúrban, Lewis Hamilton és Felipe Massa elmondta, véleményük szerint a Red Bull teljesítménye nem csak egy versenyre szólt.

"Nem hiszem, úgy gondolom, ez volt autójuk valódi sebessége" - válaszolt Hamilton arra a kérdésre, hogy Szingapúrban valódi képet láthattunk-e a Red Bull előnyéről, mivel sokak szerint Vettel a határon ment, míg a riválisok a gumikat óvták. "Sokkal több van még a tarsolyukban annál, mint amit láttunk, Sebastian csak egyszerűen körözött. Úgy gondolom a versenyen, az újraindulásnál mindenki nyomta, neki pedig sikerült elhúznia. Ha megnézzük a belső kamerás felvételeket, akkor látszik, hogy legalább 20 méterrel korábban lépett a gázra, minta a többiek, amely óriási előny. Nem lehet ezzel semmit tenni, csak egyszerűen több hátsó tapadást kívánni."




Massa szerint mivel a csapatok már 2014-re készülnek ezért kevés esély van formájuk megváltoztatására és Vettel jó úton halad a további győzelmek felé.

"Ha megnézzük a legutóbbi hétvégén az időmérő edzésen és a versenyen mutatott sebességét és ha megnézzük azokat kik fognak új alkatrészeket feltenni autójukra a szezon végéig és ha Sebastian hasonló teljesítményt nyújt, mint a legutóbbi versenyen, akkor további győzelmekre számíthat. Szingapúr az a pálya, amely több leszorítóerőt igényel és itt a Red Bull mindig jó teljesítményt nyújtott. Remélem nem így lesz, de jó esély van arra, hogy Sebastian még több győzelmet szerez."

Ha ismerőseid figyelmébe ajánlanád a cikket, megteheted az alábbi gombokkal: