Az ifjú dán versenyző, Marco Sorensen szeptember 30-án hétfőn a Paul Ricardon életében először Formula-1-es versenyautót vezethetett. A 23 esztendős Sorensen a Lotustól kapott lehetőséget, hogy a hétvégén a franciaországi pályán lebonyolított WSR-hétvégét követően kipróbálhassa az istálló autóját.

A dán pilóta jelenleg a hetedik helyen áll a Formula Renault 3.5 mezőnyében, eddigi legjobb hétvégéje egyértelműen a spielbergi volt, hiszen mindkét versenyt megnyerte a pole-ból indulva. Sorensen a hétfői napot élete legjobbjának nevezte, s elmondása szerint a csapat is nagyon elégedett volt vele - ennek ellenére arra nem számít, hogy már a jövő évben esélye legyen bekerülni a Formula-1-be, de hosszútávú célja mindenképp az, hogy Belsø, Magnussen és Kiesa után a királykategória történetének negyedik dán versenyzője legyen.