A spanyol Antena 3 csatorna a 2013-mas idényre tervezett műsorában állást ajánlott Maria de Villotának, mint szakértő.
A pilótanő a Marussia tesztelője volt, amikor is az első tesztén balesetet szenvedett, és elvesztette az egyik szemét. A felépülése nagyon jól halad, nemrégiben jogosítványt is kapott, és lassan kezd teljes életet élni.
"œA múlt héten verge visszakaptam a jogosítványomat." - mondta a 32 éves spanyol versenyzőnő. "œNagyon jól fel tudom becsülni a távolságokat, és úgy érzem, mintha semi nem is történt volna velem. "œ
De Villota a csatorna "œSafety Car" című rovatában kaphat majd helyet, és értekezhet a többi műsorvezetővel felhasználva a tapasztalatát és tudását. A hölgyen kívül Pedro de la Rosa is az Antena 3-nak fog dolgozni a közvetítés során.