Makaó: Tömegbaleset, svéd siker, Verstappen-felzárkózás

Eseménydúsan alakult az idei F3-as Makaói Nagydíj: bár a győztes személye nem okozott meglepetést, egy csúnya baleset piros zászlóhoz vezetett, Max Verstappen pedig a rajtrács végéről jött fel a pontszerzők közé.

28 autó teljesítette egymás nyomában az első kört, a levegőben benne volt egy csúnya incidens lehetősége. A Lisboa kanyarban a harmadik helyen álló Tom Blomqvist ütközött az F3 bajnokával, Esteban Oconnal, mindketten folytatták, de a következő kanyarban Ocon már nem tudott befordulni. Magával vitte Bomqvistot, miközben mögöttük Yu Kanamaru a lassító Jordan King autójára futott, és szó szerint felugratott a gumifal tetejére, centiméterekkel Blomqvist és Ocon feje felett.

Szerencsére senki sem sérült meg, a futam azonban 40 percig állt. Több autóban kisebb károk keletkeztek, Jordan King, a Ferrari-junior Antonio Fuoco, illetve Max Verstappen kocsiját is javították.

A verseny biztonsági autó mögül rajtolt újra, Felix Rosenqvist – aki pénteken a pole-pozíciót szerezte meg, szombaton a mai rajtsorrendről döntő kvalifikációs futamot nyerte meg, tehát a favoritnak számított – ismét megőrizte vezetését, jócskán segítette az is, hogy csapattársa, egyben legkomolyabb kihívója, Lucas Auer hibázott, és ideiglenesen elveszítette a második helyet.

Miközben Auer nagy csatát vívott a második pozícióért az új-zélandi Nick Cassidyvel, Rosenqvist messzire elhúzott, és az idei pocsék Európa-bajnoki szereplés után megnyerte a Makaói Nagydíjat, a Formula-3 legrangosabb versenyét. Auer – aki Gerhard Berger unokaöccse – végül megszerezte a második helyet, 4,3 másodperccel a svéd mögött. A hétvége meglepetésembere, Nick Cassidy állt még dobogóra. Robero Merhi az utolsó körökben támadta őt, de az idén F1-es szabadedzéseken is részt vevő WSR-sztárnak be kellett érnie a negyedik hellyel.

A GP2-ből ismert Stefano Coletti 6. lett, közvetlenül mögötte ért célba Max Verstappen, aki újabb parádés szerepléssel bizonyított a Red Bull-főnököknek, érdemes volt őt a Formula-1-be igazolni. A kvalifikációs futamon elszenvedett balesete után a 24. helyről kellett rajtolnia, innen verekedte fel magát a 7. pozícióig, miközben a verseny leggyorsabb körét is megfutotta.