2024. június 26. szerda

Zandvoort

Steiner nem érezte veszélyesnek Mazepin manőverét

A szombati időmérő után a vasárnapi versenyt követően is kitört a balhé a Haas versenyzői között Zandvoortban. A csapatfőnök még a soron következő verseny előtt szeretné tisztázni a helyzetet.

Podcast: Hazai győzelem és egy nagy bejelentés

Verstappen megtette, amit megkövetelt a haza, és visszavette a vezetést a bajnokságban, de nem ez volt az elmúlt egy nap egyetlen fontos eseménye, hiszen megtörtént a nagy bejelentés: Bottas távozik.

Tények és statisztikák a Holland Nagydíjról

Hatalmas siker volt a zandvoorti pálya idei visszatérése, a szurkolók elképesztőek voltak egész hétvégén, és néhány rekord is megdőlt. Összegyűjtöttük a Holland Nagydíj 20 legérdekesebb tényét és statisztikáját.

Mazepin ideges volt a holland futam után

Szenvedős versenye volt a Haas csapatának, a két autóból pedig csak az egyik ért célba, miután Nyikita Mazepin a 41. körben kiállni kényszerült. Az orosz pilótát bosszantják a történtek.

Verstappen: Ez fantasztikus volt!

Gyakorlatilag tökéletes versenye volt a Red Bull holland pilótájának, aki megnyerte hazája versenyét és ezzel a pontversenyben is megszerezte a vezetést. Max Verstappen a szurkolókat méltatta.

Holland Nagydíj, a futam története

Narancssárgába öltözött lelátók előtt rajtol el az 1985 óta első Holland Nagydíj, egy hollanddal az első rajtkockából. Szöveges közvetítésünk az eseményekről.

Legjobb F3-as eredményét érte el Tóth László

Kiváló hajrával két kör alatt hét pozíciót javítva, majd egy utólagos büntetés következtében a 16. helyen ért célba Tóth László, a Campos Racing magyar versenyzője az FIA Formula-3-as bajnokság hollandiai versenyhétvégéjének szombat késő délutáni második futamán. A 21 éves pilótának ez pályafutása eddigi legjobb helyezése az F3-ban.

Sainz: Megérdemeltem a balesetet, ilyennek kell lennie egy pályának!

Bár az időmérőjét is veszélybe sodorta vele, a Ferrari spanyolja mégis lelkes volt, amiért Zandvoortban komoly árat fizetnek az F1-esek a hibákért. Csapattársa az elúszott negyedik rajthelyet bánja.

Gasly: Hihetetlen, hogy a Ferrarik előtt vagyunk

A parádés negyedik rajthelyet szerezte meg a Holland Nagydíjra az AlphaTauri francia F1-es pilótája, s feltett szándéka, hogy ezt a pozíciót az eseménydúsnak ígérkező futamon is megőrizze.

Nem tudott a DRS-hibájáról Verstappen

Csak az időmérőt követő sajtótájékoztatón tudta meg, hogy nem nyílt ki a hátsó szárnya a célegyenesben a gyorskörén – de már előtte is volt gondja a hollandnak, ami a pole-jába kerülhetett volna.

Kubica: Nem voltam valami magabiztos, de örülök, hogy itt lehetek

Robert Kubica a 2019-es Abu Dhabi Nagydíj után először ült versenypilótaként Formula-1-es autóban, miután Kimi Raikkönen koronavírustesztje pozitív eredményt hozott. Nincsenek vérmes reményei.

Mazepin kiakadt Schumacherre: „Katasztrófa”

Alaposan felbosszantotta a Q1 végi jelenet során az orosz pilótát haasos csapattársa: Mazepin szerint a német jogtalanul előzte meg őt. Schumacher állítása szerint ő engedélyt kért a csapattól.