2024. szeptember 29. vasárnap

Yamaha

„Van, hogy a versenyző jobbnak érzi a régi motort”

Johann Zarco egy 2019-es Ducatival szerzett rajtelsőséget a Cseh GP-n, de Valentino Rossi szerint előfordul az ilyesmi. De mi a helyzet a bolognaiak gyári csapatával, és ki nyerheti a brnói futamot?

Óriási meglepetés: Zarco pole-ban az Avintia Ducatival!

Hatalmas szenzációt hozott a MotoGP brnói időmérője, amelynek végén a francia a két Petronas Yamahát legyőzve zsebelte be a rajtelsőséget. Dovizioso csak 18., a repsolosok a sor végén.

Morbidelli az élen, brutálisan szoros az élboly

Elképesztő tűzijátékot hozott a harmadik brnói edzés hajrája, amelynek végén a Petronas Yamaha olasz motorosa bizonyult a leggyorsabbnak, de a mezőny fele fél másodpercen belül végzett.

Rossi a 200. dobogóra, Quartararo yamahás rekordra hajt Brnóban

Nem akármilyen mérföldkőhöz érhet el a következő pódiumával a „Doktor”, míg a nála 20 évvel fiatalabb vb-éllovas olyat produkálhat, amire legutóbb 1980-ban láthattunk példát.

„Rossi dobogója eloszlatta a kétségeket”

Maga az olasz motoros és leendő főnöke, a Petronas Yamahát irányító Razlan Razali is aggódott az első versenyhétvége után, az andalúz harmadik hely viszont mindkét felet megnyugtatta.

Hiába nyertek, van ok aggodalomra a Yamahánál

Folyamatosan műszaki problémáik vannak a motorblokkal az Andalúz GP dobogóját kisajátító hangvillásoknak. Quartararo élete legnehezebb futamáról, Rossi a kiharcolt változtatásokról beszélt.

Quartararo simán duplázott, teljes Yamaha-dobogó

Egy pillanatig sem forgott veszélyben a Petronas franciájának második jerezi sikere, így maximális pontszámmal vezeti a vb-t. A rengeteg kiesésnek is köszönhetően Vinales és Rossi még a pódiumon.

Kettős Yamaha-vezetés, remekelnek a KTM-ek

Maverick Vinales bizonyult a leggyorsabbnak az Andalúz GP első edzésén, megelőzve Valentino Rossit. Az igazi meglepetést viszont a KTM-ek szolgáltatták, három versenyzőjük is befért az első hatba.

Mit tudtunk meg a MotoGP jerezi nyitányából?

Miért nyalhat vissza a fagyi a Hondánál, miért döntött jól a Yamaha, és miért volt a szezonnyitó Spanyol Nagydíj igazi sztárja a KTM és Brad Binder? Körbejártuk az első 2020-as futam tanulságait.

Quartararo: Életem legnehezebb tíz köre volt

Mármint a Spanyol Nagydíj utolsó tíz köre, amely után végre megszerezte első MotoGP-győzelmét. Vinales a túlélésért küzdve lett második, Rossi viszont a műszaki problémájáig is szenvedett.

Megfoghatják-e a futamon is a Yamahák Marquezt?

Egy körön Quartararo és Vinales is lenyomta a címvédőt Jerezben, a hosszabb etapokat elnézve viszont már nehezebb dolguk lesz. A legfőbb kihívó lesérült – de vajon miért szenved Rossi és a Ducati?

Rossi: Fake news, hogy már aláírtam, de…

Bár több sajtóértesülés szerint az olasz már megállapodott a 2021-es szerződésről a Petronas Yamahával, a „Doktor” cáfolta ezt – igaz, már nagyon közel járnak a végső egyezséghez.