2024. április 17. szerda

Ralikrossz

60 Celsius-fokos hőség a pályán

A ralikrossz egyébként sem számít kisasszonysportnak, de a nyári futamok extrém nagy terhelést okoznak az autóknak illetve a pilótáknak. Ilyenkor a levegő hőmérséklete 30 fok feletti, az aszfalté pedig meghaladja az 50-et. Máriapócson egy CAT S61 hőkamerás mobiltelefonnal próbáltuk kideríteni, mit érezhetnek a résztvevők, a fotókat pedig megmutattuk Vass Zoltánnak, a Supercars széria egyik élmenőjének, hogy mondjon véleményt róluk.

Történelmi verseny a Kakucs Ringen

Történelmi versenyt rendeztek a Kakucs Ringen, a ralikorssz-ob supercar-kategóriájában ugyanis egy elektromos autó nyert: az osztrák Manfred Stohl - Ford Fiestájával - az összes benzines vetélytársat maga mögé utasította.

Elrajtolt a magyar ralikrosszbajnokság

Az elsők között kezdődött el a koronavírus után a ralikrossz országos bajnokság. A Supercarok között elektromos autó győzött, valamint egy hibrid kategória is debütált Kakucson.

Ralikrossz formulaautókkal? Még szép, hogy jöhet!

Reméljük, minél hamarabb vége lesz most már a versenymentes időszaknak, mert a virtuális világban egyre elborultabb ötletek kapnak szárnyra, mint azt a mellékelt ábra is mutatja.

Miben különbözik egy ralikrosszautó az utcaitól?

Az Európa-bajnokság második helyezettje, Marton Gergely hasonlította össze versenygépét, az Audi A1 Super1600 RX-t és a forgalomban használt modellt. A szabályzat előírja, hogy a vezetőoldali ajtónak gyárinak kell lennie – ezt leszámítva azonban nehéz egyezést találni.

Öt dolog, amit az élsport tanított

A nemzetközi autósportnak olyan szintjén, amilyen a ralikrossz Európa-bajnokság, az érvényesüléshez elengedhetetlen a folyamatos fejlődésre, tanulásra való hajlam. Marton Gergely hamar felismerte, az autóversenyzés jóval több, mint tövig nyomni a gázpedált, ezáltal pedig 21 éves korában már az Eb Super 1600 kategóriája ezüstérmesének nevezheti magát. Ő maga öt pontban foglalja össze, mit tanult közel tíz év alatt a versenypályákon.

Makai György a Hankook Racer Cup RX első bajnoka

Makai György győzelmével zárult a Magyar Rallycross Bajnokságban induló Hankook Racer Cup RX első szezonja. A máriapócsi pálya, a Rabócsing volt a végső verseny helyszíne, ahová Makai György komoly esélyesként érkezett, a bajnoki cím megszerzését azonban nem vette félvállról, mindent megtett azért, hogy dicsőséges helytállással avassák bajnokká.

Hankook Racer Cup RX: Izgalmas idényzáró várható a Rabócsiringen

Szeptember végén ismét a máriapócsi helyszín kapja a főszerepet a ralikrosszos mezőny jóvoltából. A Hankook Racer Cup RX bajnoksága a bajnoki címért folyó küzdelem végső állomása. A Hankook-os versenyzők számára ez egy különösen kedvelt helyszín, ahova az öt versenyhétvégéből álló bajnokságban immár harmadszor térnek vissza ugyanabban az évben.

Szabó Krisztián: Egy hiba, aztán annyi, de mégis fülig ér a szám

Ez volt Szabó Krisztián első mondata a Ralikrossz Világbajnokság aktuális versenyhétvégéje után az esős Rigában. Ahogy azt sejtettük, a technikás, szűk pálya feküdt neki, a szombati első kvalifikációban saját menetét meg is nyerte, bár itt érthetetlen módon a rajt utáni kalamajkát követően Timur Timerzyanov felborult autója a nyomvonal kellős közepén maradt és a futam végéig kerülgetni kellett, mivel nem került elő a piros zászló. Viszont Krisztián a durvábbik arcát mutatta végig a kvalifikációs körök alatt, amit bizony értékeltek a nézők is.

Szabó Krisztián: Tudtam, hogy nem lesz könnyű

Ismerem a pályát, edzettem is itt tavaly két napot Mattias régi autójával, így a Supercar sem lesz újdonság nekem ezen a helyszínen, de ahogy eddig sem volt könnyű az első szezon, úgy nem lesz itt sem, sőt! – vallotta be Szabó Krisztián, az FIA Ralikrossz VB magyar résztvevője.

Marton Gergely: Győzelemmel vagy dobogóval zárnám az évet

Hétvégén jön a ralikrossz Európa-bajnokság szezonzárója Lettországban: a Super 1600 kategória fiatal magyar élmenője pályafutása legjobb eredményét szerezheti meg, a pontverseny ezüstérmét. A rigai pályát kifejezetten szereti, és előérzete is jó, hogy kiemelkedő eredménnyel zárhatja idényét.

Marton Gergely: Három tizedre a győzelemtől Németországban

Idei legjobb eredményét, a második pozíciót érte el a Super 1600-as ralikrossz Európa-bajnokság 21 éves indulója. Buxtehude nem volt a szíve csücske a fordulót megelőzően, ennek ellenére jó rajtok, versenyképes tempó és egy nyert elődöntő jellemezték hétvégéjét.