2024. május 20. hétfő

Qualisport

Begőzölt az ellenfél a magyar Scania sikeres taktikájától

Ön látott már idegesen, dühösen járkáló holland DAF-pilótát? Az Africa Eco Race kilencedik versenynapja után a Qualisport Racing legénysége igen! Ez annak volt köszönhető, hogy a kamionos összesítésben a 3. helyen álló Scania-trió tökéletesen végrehajtotta a tervezett stratégiát, így a németalföldi üldözőknek nemhogy nem sikerült faragniuk a hátrányukból, hanem még veszítettek is a magyarokhoz képest.

Maraton kipipálva, továbbra is 3. helyen a magyar Scania

Megküzdött a 2018-as Africa Eco Race maratoni szakaszának második felvonásával a Qualisport Racing együttese, Kovács Miklóst és gárdáját jócskán megdolgoztatta a Chami és Amodjar közötti 438 sivatagi kilométer. A Scania-trió a napi eredménnyel nem elégedett, azzal viszont igen, hogy a legfontosabb tervet sikerült végrehajtani: a futam legdurvább fázisa után is őrzik a kategória 3. helyét.

Robbantott a Qualisport a mauritániai maraton első felvonásán

Nagyot alakított a Qualisport Racing a 2018-as Africa Eco Race kétnapos mauritániai maratoni szakaszának első felvonásán: Kovács Miklós és legénysége a kamionos kategóriában a 2. eredményt érte el a Chami környékén futott 500 kilométeres hurokszakaszon.

Marokkó után Mauritániában harcol a Qualisport

Higgadtan, visszafogottan vágott neki az Africa Eco Race-ek során mindig sorsdöntő mauritániai szakasznak a Qulisport Racing kamionos együttese. Kovács Miklós és gárdája jól hajtotta végre a tervet, így a hatodik szelektívet a 4. pozícióban zárták, a kamionos összesítésben pedig a Scania-trió továbbra is őrzi a 3. helyet.

Qualisport: Van, aki lazíthat és van, aki nem!

Régi hagyomány az Africa Eco Race-en, hogy a mezőny a nyugat-szaharai szörfparadicsomban, Dakhlában tölti a pihenőnapot. Nincs ez másként idén, a tizedik alkalommal megrendezett futam idején sem, azt viszont most is embere válogatja, hogy ki az, aki tényleg pihenhet ilyenkor…

Qualisport Racing: Marokkó kipipálva, jöhet a pihenőnap!

Megtartotta a kamionos kategóriában elfoglalt 3. helyét a Qualisport Racing együttese az Africa Eco Race ötödik szelektív szakaszán, amely az utolsó marokkói penzum volt a mezőny számára. Kovács Miklóséknak és a mezőny többi tagjának most van egy napja, hogy rágyúrjanak a leghosszabb afrikai tereprali-viadalon mindig döntő fontosságú Mauritániára.

Már a legjobb három között a Qualisport Racing Afrikában

Dolgos, de rendkívül eredményes volt a Qualisport Racing kamionosai számára a 2018-as Africa Eco Race negyedik versenynapja, amikor a viadal tízéves történelmének leghosszabb szelektív szakaszát futották. Kovács Miklós és gárdája a kamionosok között a nap 3. legjobb eredményét érte el és a Scania-trió az összesítésben is javított: előreléptek a 3. helyre.

Africa Eco Race: Húzós napon javított a Qualisport

„Húzós nap volt, de túl vagyunk rajta!” Így értékelt Kovács Miklós, a Qualisport Racing pilótája, miután a kamionos kategória 4. legjobb idejét teljesítette egységével a 2018-as Africa Eco Race harmadik versenynapján, Marokkóban, Agdal és Assa között.

Érett, de elmaradt a Qualisport Racing meglepetése...

Sokkal több volt a 2018-as Africa Eco Race második versenynapjában a Qualisport Racing kamionosai számára, mint amennyit sikerült kihozniuk abból.

3. hellyel kezdett a Qualisport Afrikában

Remek eredménnyel kezdte a Qualisport Racing együttese a 2018-as Africa Eco Race-t: a marokkói nyitószakaszon Kovács Miklós pilóta és legénysége a minden eddiginél népesebb kamionos kategóriában a 3. időt repesztette.

Afrikai üzemmódban a Qualisport Racing

Újra afrikai üzemmódba kapcsol a Qualisport Racing: Kovács Miklós pilóta és legénysége a Scania Qualisport Torpedo versenykamionnal a fekete kontinens leghosszabb maratoni terepralijára, az Africa Eco Race-re készül, amelyen immáron kilencedik alkalommal vesznek részt.

Scania-siker a Hungarian Baján

2010 után újra kategória-győztesként zárta a Hungarian Baját, a terepralisok Világkupa-sorozatának hazai fordulóját a Qualisport Racing kamionos együttese. Kovács Miklós pilóta és két társa, Czeglédi Péter navigátor és Ács László fedélzeti szerelő óvatos versenyzéssel juttatta a dobogó legfelső fokára a Scania Qualisport Torpedót a Veszprém térségében rendezett összecsapáson.