2024. május 7. kedd

Hazai

Jó taktika, szoros véghajrá - Turán Friciék második helyen zárták a Vértes Ralit

Turán Frici és Bagaméri Laci jól felépített taktikával, több másodperces előnnyel szinte végig vezettek a vasárnapi Vértes Ralin a Volkswagen Polo GTI R5-tel. A verseny az utolsó gyorsasági szakaszig kiélezett volt, végül Friciék a második helyen végeztek az Országos Rali Bajnokság negyedik futamán.

Vértes Rali: Velenczei első abszolút győzelme

Élete első Rali1-es győzelmét szerezte a Székesfehérvár Rali helyett beugró helyszínen Velenczei Ádám. A skodás kezéből egy időre kicsúszott a vezetés, de sötétedés után óriásit mentett.

Vértes Rali: Új név, ismerős pályák

A tavalyi Székesfehérvár Rali helyét idén ugyan a Vértes Rali veszi át, de van, ami változatlan. Az Országos Rallye Bajnokság negyedik, aszfaltos futamán október 11-én természetesen Turán Frici és Bagaméri Laci is rajthoz állnak a Volkswagen Polo GTI R5-tel, hogy újra az élbolyban autózhassanak.

Nem volt lehetősége a pontszerzése Tóth Lászlónak Zandvoortban

Egyik futamon sem volt reális lehetősége a pontszerzésre Tóth Lászlónak, a Bhaitech Racing magyar versenyzőjének a Formula Renault Európa-kupa idei szezonjának ötödik fordulóján, a hollandiai Zandvoortban, ahol az elmúlt hétvégén versenyzett a mezőny.

Egerben folytatódik a Magyar Országos Rallye Bajnokság

A magyar rallye bajnokságot jelenleg vezető Turán Frigyes és Bagaméri László hétvégén Heves megye kanyargós pályáin, a kétnapos Eger Ralival folytatják az idei, nehézségekben bővelkedő versenyszezont a Next Auto Polo GTI R5-tel.

MNASZ: Kiderült, ki az autósport ellensége

A szövetség közleményt jelentetett meg a Miskolc és az Eger Ralival kapcsolatban - szerintük most kiderült, hogy ki az ellenség és úgy vélik, hogy egyesek kegyeletsértést követnek el.

Szlovákiában is két győzelmet szerzett Tim Gábor

A többszörös bajnok pilóta a bajnokság élén érkezett a második versenyhétvége helyszínére, a Slovakiaringre, ahol az első megmérettetéshez hasonló sikereket ért el.

Losonczy Levi: Clio és a fal

A pénteki szabadedzésen ütközött gumifalba Losonczy Levente az ESET V4 Clio Kupa második hétvégéjén, a Slovakia Ringen. Szerencsére a versenyző nem sérült meg, az autót azonban az időmérőig nem tudták megjavítani

Trackwood – igazi ereszd el a hajam

Drift paradicsom, drift kánaán… azaz Trackwood. Méltó jelzői ennek a fantasztikus versenynek ezek. Idén az egyik rajongó újat adott: Füstwood. Találó, hiszen a több száz vagy akár ezer lóerő feletti versenyautók gumijai egész hétvégén ontották a füstöt, hogy egyedi ecsetként burkolják fehérbe a rabócsiring fekete aszfaltját.

A bajnokság élén utazik a Slovakiaringre Tim Gábor

2016 után, 4 év kihagyással a háta mögött tért vissza Tim Gábor a pályaversenyzéshez. A vanyarci pilóta karrierje során számos hazai és nemzetközi bajnokságot nyert meg, majd 2017-2019 között a hazai rally bajnokságokban jeleskedett. Az idei évben lehetősége nyílt visszatérni régi sikerei helyszínére.

MHH Kart Team: Menya első junior győzelme

Pályafutása első Junior győzelmét szerezte Krózser Menyhért Vranskóban, az osztrák gokart bajnokságban, míg a CEZ értékelésben a második helyén végzett.

Drift Games – az eső csak a mosolyokat nem mosta el

A gyönyörűen felújított és átalakított Rabócsiring adott otthont most hétvégén a Drift Gamesnek, melynek keretén belül nem csak az idei év első profi drift versenyét tarthatták meg, hanem szerepet kaptak sokak örömére a Ladások is, akik nemcsak időre mentek, hanem drifteltek is egyet…