2024. október 23. szerda

FernandoAlonso

Nincs garancia az Alonso-Alpine szerződésre

Fernando Alonso és az Alpine F1 Team szerződése 2022 végéig van érvényben. A spanyol versenyző szerint semmi sincs még kőbe vésve, folynak a tárgyalások.

Hakkinen szerint hihetetlen Alonso

A McLaren kétszeres világbajnoka szerint lenyűgöző az Alpine spanyoljának teljesítőképessége, figyelembe véve, hogy a szintén kétszer csúcsra jutó Alonso a finn záró szezonjában debütált.

„A pole-köreiből egy kétórás videó lenne!”

Ugyan rajongók nem lehettek jelen, Lewis Hamilton elképesztő rekordjától, a századik pole-pozíciótól volt hangos szombaton a Circuit de Barcelona-Catalunya. A helyszínről jelentjük.

Alonso otthonról is besegít a Renault-nak

Fernando Alonso csillogó szemmel beszélt a Renault-ról az első, Barcelonában tartott menetpróba után. A spanyol elárulta azt is, hogy a háttérben az otthona mélyéről, valós időben dolgozik együtt a francia csapattal.

Titokban tesztelget Alonso, a cápa?

Teljes az öröm a Renault-táborban Daniel Ricciardo 3. helyezése után, de mint Cyril Abiteboul csapatfőnök a formula.hu-nak elárulta: az eredmény tűzbe hozta Fernando Alonsót is. A spanyol állítólag túl van egy titkos bevetésen, de a szakvezető – természetesen – ködösít.

Élete harmadik raliján a dobogón végzett Fernando Alonso

A januári Dakar Ralira készülő Fernando Alonso két hónapos felkészülés után máris a harmadik helyen ért célba a Szaúd-Arábiában megrendezett Al Ula-Neom terepralin.

Fontos tapasztalatokat szerzett Alonso és Coma

Fernando Alonso és Marc Coma a TOYOTA GAZOO Racing csapatával eseménydús, ugyanakkor felbecsülhetetlenül értékes hétvégét töltött Dél-Afrikában, a Lichtenburg 400 versenyen, amit szeptember 13-14-én rendeztek meg. A Namíbiában és Lengyelországban végzett sikeres felkészülést követően a spanyol duó a South African Cross Country versenysorozat ötödik fordulójában állt rajthoz, ez volt az első tereprali versenyük a Toyota Hilux versenyautóval. A verseny ugyan keményre sikeredett a páros számára, volt benne borulás és két szélvédő törés is, a csapat azonban úgy összeges: hihetetlenül fontos tapasztalatokkal gazdagodtak a Dakar felé vezető úton.

Lengyelországban tesztelt Fernando Alonso

Fernando Alonso sikeres, kétnapos felkészülésen van túl, amit a Toyota Hilux versenygéppel teljesített a lengyelországi Szczecinben szeptember 2-3. között: összesen 700 kilométert tett meg, amiben benne voltak a nemrég befejeződött Baja Poland egyes szakaszai is. Az edzőpályán voltak homokos szakaszok, kemény és puha talaj, illetve a csapat logisztikai partnere, a tereprally-specialista Overdrive Racing által tervezett buckás terep is. Végül tényleg a Dakar lehet a cél?

Megbirkózott a sivataggal Fernando Alonso

Miután korábban már hivatalosan is bejelentette, hogy megkezdi a felkészülést a lehetséges indulásra a 2020-as Dakar Ralin, Fernando Alonso néhány hete háromnapos, intenzív tereprali képzésen esett át a TOYOTA GAZOO Racing munkatársaival a Namíbiai sivatagban. A FIA Hosszútávú Világbajnoki címvédő közel 1000 kilométert vezetett a 2019-es Dakar-győztes Toyota Hilux kormánya mögött.

WEC: Alonso felkészült a szezonnyitóra

A TOYOTA GAZOO Racing csapatának hibrid elektromos versenygépei ezen a hétvégén nyitják meg a FIA Hosszútávú Világbajnokság (WEC) 2018-2019-es évadát a Belgiumban megrendezett Total Spa-Francorchamps 6 órás futamon. Fernando Alonso ezen a WEC-futamon debütál: ő vezeti majd a 8. rajtszámú TS050 HYBRID versenyautót a tavalyi Spa-győztes Sébastien Buemivel és Kazuki Nakajimával együtt. Mike Conway, Kamui Kobayashi és José María López idén is együtt versenyeznek a 7. rajtszámú gép legénységeként.

WEC: Új kihívásokkal néz szembe Alonso és a Toyota

25.000 kilométernyi téli tesztelés után eljött az idő, hogy a TOYOTA GAZOO Racing környezetbarát hibrid elektromos versenygépei pályára lépjenek a FIA Hosszútávú Világbajnokság (WEC) 2018-2019-es évadában, ami a Total Spa-Francorchamps 6 órás futammal veszi kezdetét most hétvégén. Az idei évad új, eddig ismeretlen kihívásokkal állítja szembe a világ legzöldebb autógyártójának tartott Toyota versenyistállóját.

Toyotába ült át Fernando Alonso

A TOYOTA GAZOO Racing a kilenc versenyből álló 2017-es FIA Hosszútávú Világbajnokság (WEC) utolsó versenyén ötödször is győzni tudott a Bahreini Bapco 6 órás futamon bemutatott lenyűgöző teljesítményével.