ETCC

Nagy Norbi dobogón az ETCC-ben

Az első versenyen elért második helye után a 21 éves magyar pilóta ezüstérmes pozícióban is hajtott, de végül harmadik helyen zárta a második ETCC-futamot a Paul Ricard-on.

Megvan a Zengő ETCC-pilótája

A Zengő Motorsport hivatalos honlapján számolt be arról, hogy kiválasztotta a túraautó Európa-bajnokság idei hat fordulóján rajthoz álló versenyzőjét - ahogy várható volt, egy ifjú magyar tehetséget.

Közös WTCC- és ETCC-futam 2016-ban

Egy friss bejelentés értelmében a túraautósok világ- és Európa-bajnoki mezőnye a 2016-os szezonban nem csupán egy hétvégén, hanem szó szerint együtt szerepel majd a Nordschleifén.

Dusan Borkovic a B3 Racinggel Európa tetején

Izgalmas versenyt hozott az ETCC sorozat záró hétvégéje Pergusában. Egészen az utolsó pillanatokig kiélezett verseny folyt az Európa-bajnoki címért, végül a B3 Racinggel versenyző Dusan Borkovic ünnepelhetett.

Hatalmas változások előtt áll a WTCC

Michelisz Norbiék jövőre BTCC- és TCR-autókkal versenyezhetnek együtt? Bármily furcsán hangozzék is, a Motorsport Világtanács szerdai döntése tulajdonképpen ezt vonja magával!

Borkovic továbbra is vezeti az ETCC-t

Dusan Borkovic ismét csúcsformában versenyzett az ETCC belgiumi hétvégéjén Heusden-Zolderben. A szerb pilóta újabb dobogós helyezéseivel 21 pontra növelte előnyét az összetett állásban.

ETCC: Dusan Borkovic Brno után is vezet összetettben

Továbbra is magabiztosan vezeti az ETCC mezőnyét a tavasszal csapatot váltó Dusan Borkovic. A B3 Racing csapatának SEAT LEON cupracerével és szerelői támogatásával induló versenyző a hétvégi csehországi futamokon remek küzdelemmel egy második, és egy első helyet szerezett, így Brno után is sikerült összetettben az élen maradnia.

Borkovic volt a legjobb az ETCC Paul Ricard futamán

Dusan Borkovic ott folytatta a versenyzést, ahol a múlt heti szlovákiai futamon abbahagyta. Már a tesztek alatt is a legjobb időeredmények álltak a neve mellett és az, hogy az időmérőn is ő volt a leggyorsabb, a pole pozíciót jelentette számára az első futamon.

ETCC: Magyar-szerb győzelem után ráadás dobogó

Az első futamon aratott parádés rajt-cél győzelme után a fordított rajtrácsos második futamon a 8. helyről előretörve a 2. helyen hozta célba a B3 Racing SEAT-jét Dusan Borkovic a Paul Ricard-i ETCC-n.

ETCC: A magyar csapat rajt-cél győzelme

Bár magyar versenyző ezúttal nem vesz részt az ETCC Paul Ricard-i versenyhétvégéjén, ám egy magyar csapat igen, és a B3 Racing jelenlétét az első futamon egy pazar rajt-cél győzelemmel tudatosította.

Ifj. Ficza: Korán jött a nagy durranás

A Zengő Motorsport SEAT Leonját terelgető fiatal magyar pilóta az ETCC Slovakia Ring-i fordulójának mindkét futamán defekt miatt esett el a jó eredmény elérésétől. Ifj. Ficza Ferenccel beszélgettünk.

Borkovic nyilatkozik a hétvégi ETCC futamról

Dusan Borkovic 17 pontot szerzett az ETCC szlovákiai hétvégéjén, az első futamban elért harmadik és a második futamban szerzett első helyének köszönhetően, ami azt jelenti, hogy 35 ponttal és két első helyezésével vezeti az összetett ranglistát.