Daytonai24órás

Elkerülhetetlen lesz az Alonso-Norris összehasonlítás

Az F1 egyik legnagyobb reménysége és a sportág állócsillaga januárban egy csapatban vesz részt a Daytona-i 24 óráson, a brit pedig tartalékpilótaként fogja segíteni a McLarent 2018-ban.

Alonso ott lesz a Daytonai 24 óráson

Az egyik legnagyobb autósporttal foglalkozó amerikai lap megerősítette, hogy a spanyol F1-es pilóta januárban részt vesz az egynapos floridai versenyen, a McLaren fiatal tehetségével karöltve.

Alonso Indy helyett Daytonába mehet jövőre

Mivel a McLaren és Fernando Alonso is azzal a tudattal készül 2018-ra, hogy ütőképes lesz az autó, a felek elvetik annak lehetőségét, hogy jövőre ismét rajthoz álljanak az Indianapolis 500-on. Szóba jöhet azonban egy másik izgalmas projekt.

Amerikai 24 óráson indulna Alonso?

Nem titok, hogy a spanyol versenyző szeretné egyszer megnyerni a Le Mans-i 24 órás versenyt: sajtóhírek szerint azonban jövőre egy másik egynaposon, Daytonában ismerkedhet a műfajjal.

Retro – Akit „öregen” értek a sikerek

1993-ban friss Daytona-győztesként mutatkozott be az F1-ben, hat évvel később majdnem Le Mans-t nyert, közte besöpört egy Formula–3000-es címet is, utoljára 2008-ban indult a 24 óráson. Hinnéd, hogy 1955-ben született?

Daytona: A Ford besöpörte az első három starthelyet

A Ford Chip Ganassi Racing besöpörte az első három startpozíciót az év egyik legnagyobb amerikai versenyén, Daytona International Speedway pályán 55. alkalommal megrendezett Rolex 24 órás futamon.

Ilyen a daytonai 24 órás verseny virtuálisan

Vészesen közelít az idei Daytona Rolex 24 órás futam - nézzük meg, hogy szimulátoron hogyan fest a legendás megmérettetés.

A Ford készen áll a daytonai 24 órás versenyre

Tizenkét pilóta. Négy autó. Egy csapat. A Ford Chip Ganassi Racing IMSA WeatherTech SportsCar Bajnokságon és a FIA Hosszútávú Világbajnokságon indított csapatai ebben a hónapban egy közös cél érdekében egyesítik az erőiket: győzni akarnak a Daytona Rolex 24 órás futamon.

Az utolsó percekig zajlott a csata Daytonában

Véget ért a Daytonai 24 órás verseny, amelynek az utolsó percei is rendkívüli izgalmak közepette zajlottak, ám végül Sharp, van Overbeek, Brown és Derani csapata zárt az élen.

Barrichello: Jó érzés 43 évesen is versenyképesnek lenni

A volt F1-es brazil pilóta hétvégén harmadszor is elindul a daytonai 24 órás versenyen, de úgy véli, erejéből több megmérettetés is kitelne, brazil Stock Car-teendői mellett.

Felipe is 24 órás versenyre vágyik

Nico Hülkenberg Le Mans-i sikere több F1-es pilóta kedvét meghozhatja a hosszútávú versenyekhez. Felipe Nasr-nak például máris eszébe jutott, milyen jó lenne két év után visszatérni a Daytonai 24 órásra.

A Ganassi újra bevette Daytonát

Az IndyCar és a NASCAR legendás csapata, a Ganassi Ford-motoros autójával rekordot jelentő hatodik győzelmét aratta a tengerentúl legfontosabb endurance-versenyén, a daytonai egynaposon.