WSR hírek

WSR: Az év versenye a Hungaroringen!

Bár a szezon nagy része még hátra van, megkockáztatjuk, hogy a WSR3,5 idei legizgalmasabb versenyét a Hungaroringen teljesítette a mezőny a mai napon. Az utolsó kanyarban dőlt el a győzelem sorsa.

WSR, Hungaroring: az éllovas a pole-ban

Szombat reggel 8:30-tól egy félórás időmérő edzés állt a pilóták rendelkezésére, hogy eldöntsék egymás között, ki kezdheti meg a WSR 3,5 literes csúcskategóriájának hungaroringi első futamát.

Maláj győzelem a nagy baleset után

Jazeman Jaafar nyerte a WRS 3.5 monacói futamát vasárnap, amit egy baleset miatt piros zászlóval is leállítottak, Bruno Bonifaciót pedig hordágyon vitték kórházba nyaksérülése után.

WSR: Eső, safety car, utolsó körös helycsere

Matthieu Vaxiviere az utolsó kör legvégén előzte meg az újonc Nyck de Vriest a Motorland Aragon pályán, miközben az F1-ben is szereplő Roberto Merhi mindössze egyetlen pontig jutott.

WSR: Rajt-cél győzelem helyett 5. hely

Hiába vezetett az első kanyartól kezdve a holland van Buuren a WSR szezonnyitóján, csak az ötödik helyen értékelték, miután kiugrott a rajtnál. Két brit és egy malajziai versenyző a dobogón.

Alonsóéra hajazó bukást úsztak meg Jerezben?

Bár sokan különféle összeesküvés-elméletekkel állnak elő Alonso F1-es teszten elszenvedett balesete kapcsán, egy a WSR3,5 mai jerezi tesztjén bekövetkezett bukás a McLaren igazát támaszthatja alá.

A magyar kötődésű Roy Nissany a WSR-ben

Az egykori F1-es tesztpilóta fia, a Magyarországhoz több szállal kötődő Roy Nissany az idei évtől kezdve már a WSR 3,5 literes sorozatában szerepelhet a négyszeres bajnokcsapattal, a Tech 1 Racinggel.

Új sorozat indul a WSR keretein belül

A Renault tervezői 2013 vége óta dolgoztak az RTC15 projekten, amelyből mára valóság lett. Az új Renault Sport R.S. 01 készen áll az éles bemutatkozásra a versenypályán.

Will Stevens minden áron versenyezni akar

Will Stevens Abu Dhabiban egy alkalommal már versenyezhetett a Caterhamnél, és reméli, hogy csapat visszatér majd az F1 palettájára - az alsóbb kategóriák számára már nem jelentenek többé prioritást.

A Renault elégedetlen az FIA pontozásával

Úgy tűnik, nem tartott sokáig, hogy hivatalosan is vitát generáljon az FIA nemrég kiadott pontrendszere, amely az F1-hez szükséges szuperlicensz elérésének feltétele - a Renault felemelte a hangját.

Mi jut jövőre F1 helyett Merhinek?

Ami biztos, a Caterhammel több nagydíjon felbukkanó spanyol versenyző nem fog maradni a Formula Renault 3.5-ös kategóriájában, bár ott a bajnoki cím egyik fő esélyese lehetne.

A DAMS azt hitte, Sainz elveszti motivációját

Noha végül Carlos Sainz megszerezte a WSR bajnoki címét, és leigazolta a Toro Rosso, volt csapata, a DAMS csapatfőnöke rávilágított, a spanyol jövője nem volt mindig ilyen fényes...