2024. április 25. csütörtök

WEC hírek

Leclerc is indulna a Ferrarival Le Mans-ban

Az F1-es pilóta is szívesen rajthoz állna majd a Le Mans-i 24 óráson: nagyon büszke arra, amit a Ferrari produkált, hihetetlen volt számára a 100. évfordulós futam.

„Maximális kockázatot kértünk” – Toyota

A győzelemért próbált támadni Ryo Hirakawa, amikor hibázott, ezzel eldobta a Toyota esélyét Le Mans-ban. A csapatnál azonban nem hibáztatják: kockáztatniuk kellett.

A Ferrari nyerte a Le Mans-i 24 órást

Giovinazzi, Pier Guidi és Calado csúcsra juttatta az #51-es autót: a Ferrari nyerte a szenzációsa centenáriumi Le Mans-t a #8-as Toyota és a #2-es Cadillac előtt.

LM24 20. óra: Még mindig nem dőlt el semmi

Négy órával a leintés előtt néhány másodperc csak a különbség a Ferrari és a Toyota között – Kubica megpróbálhatja újra, ami tavalyelőtt majdnem sikerült, három hölgy vezet a GT-k között!

LM24 16. óra: Élen a Ferrari, üldözi a Toyota

A Le Mans-i 24 órás kétharmadánál is csak másodpercek választják el egymástól az éllovas duót, s még egy Cadillac is körön belül. Már 20 kieső a versenyen.

LM24 12. óra: Ferrari vs. Toyota az élen

Hárman maradtak igazán versenyben a győzelemért a Le Mans-i 24 órás féltávjánál: elszállt az #50-es Ferrari és a #94-es Peugeot is.

LM24 8. óra: Éjfél előtt jött a dráma

Az élen álló Ferrari a kavicságyba csúszott, az erősebbik Toyotát kiütötte egy amatőr autó, az esélytelennek tartott Peugeot vezeti a százéves Le Mans-t a verseny harmadánál!

LM24 4. óra: Esőkáosz és Peugeot-vezetés

Négy óra alatt öt gyártó is megfordult már az élen Le Mans-ban, ahol balesetek, eltérő stratégiák és az eső is megkavarta a lapokat.

Lenullázták a kemény munkánkat – Toyota

Nem örül az utolsó pillanatos BoP- és szabálymódosításnak a WEC eddigi futamait uraló, Le Mans-ban viszont a pole-ról lemaradó japánok csapatigazgatója.

Elverte a Ferrari a mezőnyt a Hyperpole-on

A fél évszázad után visszatérő Ferrari két autója indulhat az élről a 24 óráson, miután csaknem másfél másodpercet osztottak ki a Toyotának. Az LMP2-ben az Idec Sport, GT-ben a Corvette a pole-ban.

Belenyúlnak a BoP-ba Le Mans előtt

Négy Hypercar-autó minimumsúlya is változik a legendás 24 órásra: a legtöbbet az eddigi három futamot megnyerő Toyota „hízik” Le Mans-ra.

Kalandos Toyota-siker, befutós Ferrari-dobogó

Bár kényelmes kettős győzelmet aratott a Toyota a 7-es autó vezetésével, bőven tartogatott fordulatokat a spái 6 órás, ahol először ünnepelhettünk női kategóriagyőztest.