2024. május 22. szerda
Túraautó

TCR, 1. futam: Defekt miatt bukott a zengős SEAT

Szabó Dávid Zsolt számára az időmérő edzés után az első futam is balszerencsés véget ért a TCR Nemzetközi Széria salzburgringi hétvégéjén. A Zengő Motorsport SEAT-ja egy defekt miatt a korlátban kötött ki.

A szerencsétlen eset, ami a fiatal pilóta kiesését okozta, három körrel a leintés előtt történt, és mivel a versenytáv 75%-án ekkor már túl volt a mezőny, így a magyar versenyzőt a célba értek között értékelték, a 11. helyen.

A versenyt Kevin Gleason nyerte a WestCoast Racing Honda Civicjével, megszerezve első győzelmét az idén elindult túraautós versenysorozatban. Az amerikai pilóta mögött három SEAT Leon szelte át a célvonalat, közöttük Stefano Comini, Andrea Bellicchi, Jordi Gené volt a sorrend a leintésnél. Az első kör első kanyarjában egymással összeakadó, korábban a WTCC-ben is bizonyított páros, Gianni Morbidelli és Pepe Oriola végül az 5-6. helyen futottak célba.

A második futam 14:35-kor rajtol el, Szabó Dávid Zsolt a 14. helyről indulhat majd.